Prosto o pieniądzach - porady i opinie

300zł za założenie konta firmowego w mBanku – promocja do końca stycznia 2013

W promocji trwającej do końca stycznia 2013r. mBank proponuje 300zł premii za założenie internetowego konta firmowego mBIZNES. Tyle otrzyma w przeciągu 6 miesięcy od otwarcia rachunku osoba prowadząca działalność gospodarczą. Oprócz tego bank obniży praktycznie do zera koszty prowadzenia konta firmowego na pierwsze 12 miesięcy.

Czy warto założyć konto firmowe mBIZNES w mBanku, żeby dostać 300zł premii? Czy to dobry rachunek dla firmy? Jak wypada w porównaniu z kontami firmowymi w innych bankach?

Promocja na koncie firmowym mBanku – 300zł premii za opłaty ZUS

Na czym dokładnie polega promocyjna oferta mBanku? Jest skierowana do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które do dnia 6 stycznia 2013r. nie były właścicielami konta firmowego mBIZNES (sprawdzane po numerze NIP), ale chcą nimi zostać.

W pierwotnej wersji promocja obowiązuje do 31 stycznia 2013r włącznie i jest to ostatni dzień, kiedy bank będzie honorował promocyjne wnioski, ale mBank nie wyklucza przedłużenia tej oferty. Tutaj szczegóły bieżącej oferty dla konta firmowego mBIZNES – warto sprawdzić, czy warunki wciąż obowiązują (tutaj regulamin promocji).

Czy warto założyć konto firmowe w mBanku z bonusem 300zł?

Czy warto założyć konto firmowe w mBanku z bonusem 300zł?

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby dostać 300zł za konto firmowe w mBanku? Chodzi o dwa warunki – po pierwsze trzeba do 31 stycznia 2013r. (jeśli promocja nie będzie przedłużona) założyć rachunek mBIZNES. Po drugie należy przez 6 miesięcy od otwarcia konta opłacać składkę ZUS w wysokości co najmniej 250zł miesięcznie.

W jaki sposób i kiedy otrzymamy bonus – czy będzie to jednorazowy przelew na 300zł? Nie – mBank zwróci nam co miesiąc 50zł przez okres 6 miesięcy od otwarcia konta, o ile opłacimy w tych miesiącach składki ZUS w wysokości co najmniej 250zł miesięcznie. Przelew od banku znajdzie się na naszym koncie firmowym pomiędzy 15 a 17 dniem miesiąca następującego po opłaceniu składki.

Czyli – jeśli w marcu opłacimy składkę ZUS, w kwietniu na nasz rachunek trafi jedna z 6 części 300zł bonusu – 50zł.

Uwaga! mBank nie rozlicza się za nas z podatku za wypłatę tej premii, a niewątpliwie stanowi ona co miesiąc dochód firmy. To na właścicielu rachunku spoczywa obowiązek rozliczenia się z bonusu z urzędem skarbowym.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty konta dla firm mBIZNES w mBanku. Tutaj złożysz wniosek o założenie konta. Tutaj porównasz je z innymi kontami firmowymi w 2013. Tutaj te same informacje w skróconej formie.

Promocja 300zł na koncie firmowym mBIZNES to nie wszystko

Druga część oferty promocyjnej mBanku (ważna do 31 stycznia 2013r., chyba że będzie przedłużona – tutaj bieżące szczegóły oferty) dotyczy rocznego zwolnienia z opłat za zwykłe przelewy internetowe.

Chodzi o 150 przelewów miesięcznie do wszystkich banków wykonywanych samodzielnie przez serwis transakcyjny banku lub automatyczną infolinię. Bank przez 12 miesięcy nie będzie pobierał za nie opłat. A co potem? Obowiązywać zacznie standardowa taryfa opłat (tutaj szczegóły), która nie jest już tak łaskawa. Przez 12 miesięcy będziemy mogli jednak używać darmowego konta firmowego, a przez 6 miesięcy cieszyć się dodatkowym bonusem w wysokości 50zł miesięcznie.

Przez 6 miesięcy mBank zwalnia wszystkich nowych klientów z opłaty miesięcznej za kartę płatniczą – po tym okresie kosztuje ona 3,5zł miesięcznie.

Warto sprawdzić, jakie są koszty i opłaty związane z prowadzeniem konta w innych bankach – tutaj szczegółowe zestawienie kont firmowych 2013, tutaj porównanie w uproszczonej formie.

Konto firmowe mBIZNES w mBanku 2013– czy warto?

Warunki promocji w mBanku na pewno kuszą – 300zł bonusu za składki ZUS wypłacanego przez 6 miesięcy, 12 miesięcy zwolnienia z opłat za 150 przelewów w miesiącu oraz 6 miesięcy zwolnienia z opłaty za obsługę karty.

Konto firmowe mBanku jest nowoczesne i funkcjonalne, a serwis transakcyjny należy do najbardziej zaawansowanych w Polsce. Bank przez lata ulepszał system zgodnie z oczekiwaniami użytkowników – mało który bank może pochwalić się np. możliwością przelewania składki ZUS (to normalnie cztery różne przelewy) za jednym zamachem. Takie drobiazgi naprawdę się liczą na dłuższą metę.

Konto firmowe w mBanku w 2013 - sporo udogodnień i bonus 300zł

Konto firmowe w mBanku w 2013 – sporo udogodnień i bonus 300zł

Inne ułatwienie bierze się stąd, że konta osobiste lub firmowe w mBanku posiada zazwyczaj bardzo duża grupa klientów i partnerów biznesowych, a to oznacza szybsze przelewy. Pieniądze w obrębie jednego banku przechodzą z konta na konto praktycznie natychmiast.

Właściciele małych i średnich firm skorzystają też z pewnością na integracji finansów firmowych z osobistymi – mBank jest liderem detalicznej bankowości internetowe. Pozwala na zakup funduszy inwestycyjnych (Supermarket Funduszy Inwestycyjnych) czy ubezpieczeń samochodowych z jednego miejsca.

Tutaj znajdziesz szczegóły aktualnej oferty konta firmowego w mBanku. Tutaj złożysz wniosek o jego założenie. Warto również porównać ten rachunek z innymi – tutaj pełna wersja, tutaj uproszczona wersja.

Tags: , , , ,