Prosto o pieniądzach - porady i opinie

4 najlepsze konta bankowe dla studenta w 2013 – jakie wybrać?

lut 25, 13 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

Studenci nie powinni narzekać na banki – bez problemu można znaleźć konto osobiste, które jest kompletnie darmowe lub opłaty zostaną zniwelowane do zera po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków.

Na dodatek są banki, które pozwalają zarobić nie tylko na korzystaniu z konta czy karty, ale też polecaniu ich produktów innym osobom. Studenci mogą również liczyć na zniżki w punktach partnerskich oraz inne bonusy. Jakie są polecane konta studenckie w 2013. W którym banku założyć rachunek osobisty z kartą i dlaczego?

Cztery najlepsze banki dla studentów w 2013

1. Alior Sync – konto całkowicie darmowe i zwrot 5% wydatków w internecie

Sync to internetowa odnoga Alior Banku, która w zeszłym roku pojawiła się na rynku i nieźle namieszała. Dlaczego jest to dobre konto dla studenta?

Jego założenie, prowadzenie oraz podstawowe funkcje (przelewy, karta, wypłaty z bankomatów) są kompletnie bezpłatne. Nie jest to warunkowe zwolnienie opłat. Po prostu nie ma żadnych opłat za podstawowe funkcje. Nie tylko studenci nie lubią, gdy bank każe sobie płacić za przechowywanie czy przelewanie naszych własnych pieniędzy.

Bez opłat dostaniemy w Alior Sync także 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu – dzięki tej usłudze odbiorca przelewu otrzyma od nas pieniądze w kilka minut, a my nic dodatkowo za to nie zapłacimy.

Alior Sync to również możliwość otrzymywania zwrotu 5% wydatków w internecie po spełnieniu jednego z czterech warunków – jeśli na przykład nasza uczelnia przelewa nam na konto co miesiąc stypendium, będziemy do usługi cashback uprawnieni. W kolejnym miesiącu nasze konto studenckie w Alior Sync zasili zwrot 5% wydanej w sieci.

Właściciele konta osobistego w Alior Sync mogą zarabiać także na polecaniu rachunku innym osobom (np. innym studentom) – za każde konto założone z naszego polecenia bank płaci 50zł.

To są najważniejsze cechy – czy jest coś jeszcze, co sprawia, że Alior Sync ma jeden z najlepszych rachunków bankowych dla studenta w 2013?

Na pewno innowacje technologiczne – bardzo nowoczesną bankowość internetową, bankowość mobilną (czyli dostęp ze smartfona), przelewy przez e-mail oraz Facebook. Z takich gadżetów klienci nie tylko w wieku studenckim korzystają coraz częściej – ułatwiają życie.

Tutaj wszystkie parametry dobrego konta dla studenta w Alior Sync, tutaj możesz założyć konto w całości przez internet.

2. mBank – za darmo po spełnieniu warunków

mBank to również bank internetowy, z trochę dłuższą tradycją niż Alior Sync. Tutaj szczegółowe porównanie tych dwóch popularnych wśród studentów kont, również pod kątem takich cech jak korzystanie z wpłatomatów, gdzie możemy wpłacać gotówkę (fizycznych placówek przecież nie ma).

Konto w mBanku nie jest, ale w łatwy sposób może być darmowe. Jedynym stałym kosztem, który ma prawo się pojawić przy podstawowych usługach banku jest 2zł miesięcznie za kartę płatniczą. Opłata ta znika po wydaniu w danym miesiącu 100zł w transakcjach bezgotówkowych tą kartą.

Warto również pamiętać, że bank nie udostępnia wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji. Za darmo wypłacimy gotówkę tylko w sieci bankomatów partnerskich – BZWBK, Cash4You, Euronet oraz eCard. W przeciwieństwie do Alior Sync, który kasuje 10zł za każdą wypłatę z bankomatu za granicami kraju, w mBanku jest to usługa bezpłatna. To sprawia, że konto osobiste w mBanku warto wziąć pod uwagę przy wyjazdach na stypendium czy wymianę studencką Erasmus.

W standardowej ofercie nie znajdziemy tu jednak zwrotu pieniędzy za wydatki kartą czy płatności w internecie. Są jednak okresy promocyjne, kiedy również mBank daje swoim klientom zarobić w taki sposób. Podobnie jak w Alior Sync, bank zapłaci nam 50zł za każdą poleconą osobę, która otworzy nowe konto – więcej za produkty takie jak karta kredytowa czy kredyt gotówkowy.

mBank również posiada wersję mobilną bankowości internetowej, która jest bardzo funkcjonalna i nowoczesna, a wygląd można dostosować do własnych preferencji.

Tutaj wszystkie szczegóły konta osobistego w mBanku – otwarcie całkowicie przez internet lub w punktach obsługi mBanku w wielu miastach.

3. Deutsche Bank – mało znany bank z dobrą ofertą dla studenta

Niewiele osób kojarzy Deutsche Bank z kontem idealnym dla studenta, ale dzięki temu, że bank oferuje darmowe konto oraz dużą sieć placówek – warto rozważyć go jako trochę bardziej tradycyjną alternatywę wobec wszędobylskich mBanku oraz Alior Sync.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Deutsche Bank - opinie

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Deutsche Bank – opinie

Najważniejsze dla studenta (i nie tylko) – konto bieżące w Deutsche Bank nie jest, ale bardzo łatwo może być darmowe. Wystarczy wykonać jedną transakcję kartą płatniczą wydaną do rachunku i znika jedyna regularna opłata (właśnie za konto). Uwaga! Wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i zagranicą są bezpłatne – żadnych opłat.

Co jeszcze może zainteresować studenta w Deutsche Bank? Na pewno jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych (w chwili pisania tego artykułu jest to 6% w skali roku dla kwot do 10 tys. złotych).

Nad wyborem Deutsche Bank zastanowić powinni się wszyscy studenci, którzy cenią wizyty u doradcy w oddziale i wysoką jakość bezpośredniej obsługi. Bank jest obecny we wszystkich ośrodkach akademickich – w miastach typu Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań ma po kilka placówek.

Tutaj przejrzysz szczegóły dobrego konta osobistego w Deutsche Bank i je założysz. Można również zacząć od założenia konta oszczędnościowego, które występuje w pakiecie ze zwykłym kontem bankowym.

4. BZWBK – darmowe konto do 30 roku życia i prezent

Czy BZWBK to dobry bank dla studenta?

Czy BZWBK to dobry bank dla studenta?

BZWBK to jeden z dużych, tradycyjnych banków, które mocno walczą o uwagę studentów. Pracowników banku można często spotkać na uczelniach, gdzie prezentują i promują ofertę BZWBK. Czy to dobre konto osobiste dla studenta?

Tak – młodzi klienci do 30 roku życia (w tym studenci) są zwolnieni z opłat za podstawowe usługi bankowe (zwykłe przelewy internetowe, prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów BZWBK i Kredyt Banku, itp.). Niestety nie jest to standard w przypadku dojrzalszych klientów – potem można spodziewać się opłat. Ale póki co studenci są z nich w BZWBK zwolnieni.

W najnowszej ofercie dla studentów i innych młodych osób BZWBK proponuje darmowe konto z kartą payback (opłata 5zł miesięcznie, ale uczestnictwo w programie lojalnościowym z atrakcyjnymi nagrodami). W prezencie za założenie oraz aktywne korzystanie z konta otrzymamy d banku prezent – wysokiej jakości słuchawki. Tutaj regulamin promocji.

Więcej o koncie dla studenta w 2013 w BZWBK można dowiedzieć się tutaj.

Który bank najlepszy dla studenta w 2013?

Jest z czego wybierać. W kilku bankach nie zapłacimy za podstawowe usługi bankowe ani grosza – w Alior Sync nie musimy spełniać żadnych warunków, w mBanku, Deutsche Bank oraz BZWBK musimy wykazać się niewielką aktywnością.

Pamiętajmy, że Sync i mBank to banki internetowe – jeśli cenimy możliwość wizyty w oddziale i rozmowy z doradcą twarzą w twarz, Deutsche Bank oraz BZWBK mogą być lepsze.

Sync i mBank są za to dużo bardziej innowacyjne i w wielu elementach skrojone pod młodych użytkowników (innowacje, bankowość mobilna, możliwość zarabiania na poleceniach, itp.).

Tutaj więcej szczegółów o dobrych kontach dla studenta w Sync, mBank, Deutsche oraz BZWBK.

Lubisz nowinki technologiczne? Może warto zapoznać się z możliwościami konta Getin UP.

Tutaj skrótowe zestawienie kilkunastu kont bankowych w różnych bankach w 2013.

Tags: , , , , , , ,