Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Alior Sync cashback 5% – zasady zwrotu wartości zakupów i czy warto

 Alior Sync to jeden z niewielu banków w Polsce, które oferują całkowicie darmowe konto bankowe. Nie wymaga spełnienia żadnych warunków typu minimalne płatności kartą w miesiącu czy miesięczne wpływy. A na dodatek dla aktywnych klientów proponuje cashback 5% – oddaje 5% wartości zakupów wykonanych internecie. Na początku każdy klient otrzymywał 5% zwrotu za każdy zakup w internecie, ale od niedawna Alior Sync wprowadził dodatkowe warunki.

No właśnie – jakie są zasady zwrotu 5% za zakupy w Alior Sync? Ile można dostać maksymalnie zwrotu od banku? Kiedy cashback będzie na naszym koncie? Czy warto założyć dla tej usługi konto bankowe w Alior Sync? Jakie są opinie klientów o cashbacku 5% w Alior Sync? Czy warto założyć konto bankowe w Sync w 2013?

Regulamin cashback 5% w Alior Sync – zasady zwrotu wydatków

Sięgnijmy do źródeł. W regulaminie konta w Alior Sync paragrafy 53-57 zawierają zasady programu cashback 5%,w tym warunki, które trzeba spełnić, żeby otrzymywać od banku zwrot wydatków.

Zwrot 5% wydatków w internecie w Alior Banku przysługuje wciąż każdemu klientowi. Ale w miesiącu, za który ma być naliczony, trzeba spełnić jeden (dowolny) z tych czterech warunków:

a) na konto zostało przelane wynagrodzenie, renta lub emerytura z ZUS, a w przypadku studentów stypendium z uczelni. Innymi słowy co najmniej raz w miesiącu na naszym koncie musi pojawić się wpływ z pracy lub innego oficjalnego świadczenia (renta, emerytura, stypendium). I tyle. To aktywuje zwrot 5% wydatków w internecie kartą Alior Sync.

b) średnie saldo miesięczne wynosiło 1500zł. Tylko co to jest średnie saldo miesięczne według Alior Sync? Cytuję regulamin: „Średnie saldo miesięczne jest liczone jako suma sald ze wszystkich dni kalendarzowych, liczonych na koniec każdego dnia, dzielona przez liczbę dni kalendarzowych w danym miesiącu”. Innymi słowy każdego dnia miesiąca, na koniec dnia na naszym koncie internetowym w Alior Sync musi leżeć średnio 1500zł.  Dla jasności – jednego dnia może być to 0zł, drugiego dnia 3000zł – najważniejsza jest  średnia 1500 dziennie.

c) w danym miesiącu utrzymujemy w Alior Sync średnie saldo depozytów (lokat, środków na rachunku oszczędnościowym oraz osobistym) w wysokości 10 000zł (dziesięć tysięcy). Innymi słowy każdego dnia miesiąca mamy na naszym koncie i powiązanych produktach średnio co najmniej 10 tysięcy złotych

d) w danym miesiącu posiada w banku zadłużenie (może to być karta kredytowa, pożyczka, limit odnawialny w rachunku), którego średnie saldo miesięczne wynosi 3000zł (trzy tysiące). Innymi słowy każdego dnia danego miesiąca jest dłużny bankowi średnio co najmniej 3000zł.

Czyli podsumowując – co trzeba zrobić, żeby dostać zwrot 5% wydatków w internecie w Alior Sync? Przelewać na swoje konto wynagrodzenie, utrzymywać średnie saldo miesięczne, trzymać tam oszczędności lub mieć kredyt.

Tutaj przeczytasz szczegóły, a tutaj założysz konto bankowe ze zwrotem pieniędzy w Alior Sync. Tutaj szczegółowy opis 10 innych banków.

Czy łatwo dostać cashback w Alior Sync?

czy warto założyć konto internetowe Alior Sync dla cashback 5% w 2013?

czy warto założyć konto internetowe Alior Sync dla cashback 5% w 2013?

Najprostszy do spełnienia wydaje się pierwszy warunek. Jeśli korzystamy aktywnie z naszego konta bankowego, a Sync jest naszym pierwszym bankiem – warunek praktycznie sam się spełni co miesiąc. Musimy tylko pracować, dostawać stypendium lub świadczenie z ZUS.

Trzy pozostałe warunki są trochę bardziej problematyczne, szczególnie ten dotyczący utrzymywania średnio 1500zł na koncie każdego dnia miesiąca (wyjaśnienie – nie musimy mieć 1500zł na koncie każdego dnia, ma to być średnie saldo dla całego miesiąca). W zasadzie można traktować tą kwotę jako koszt bezpośredni koszt uzyskania cashbacku 5%, bo pieniądze leżą przecież bezczynnie nieoprocentowane.

Ostatnie dwa warunki są całkiem rozsądne, o ile rzeczywiście chcemy w Alior Sync oszczędzać lub brać pożyczkę, korzystać z karty kredytowej, itp. Pojawia się jednak pytanie, czy nie ma przypadkiem lepszych banków do oszczędzania (tutaj więcej koncie oszczędnościowym BGŻ Optima, tutaj ranking kont oszczędnościowych w styczniu 2013, tutaj najlepsze konta oszczędnościowe w tej chwili) oraz brania kredytów (tutaj porównanie ofert).

Czy warto założyć konto bankowe w Alior Sync dla zwrotu wydatków cashback 5%?

Kilka zdroworozsądkowych uwag:

1. Warto jeśli wydajemy bardzo dużo pieniędzy w internecie na produkty i usługi objęte programem cashback 5% (nie łapią się na niego np. internetowe przekazy pieniężne, zakłady bukmacherskie, kasyna internetowe, itd.)

2. Warto jeśli konto internetowe Alior Sync będzie naszym pierwszym, domyślnym kontem bankowym, a my pracujemy lub otrzymujemy regularne świadczenia z ZUS lub uczelni – dzięki temu bez wysiłku spełnimy warunek zwrotu 5% za wydatki w internecie

3. Warto pamiętać, że program cashback w Sync to bonus, ale liczy się także to co dostajemy w standardzie – czyli całkowicie bezpłatne konto internetowe i kartę płatniczą oraz cały szereg innowacyjnych usług w pakiecie bez dodatkowych opłat. Co na przykład? 10 błyskawicznych przelewów w miesiącu za darmo (w mBanku koszt jednego wynosi 5zł), nowoczesną integrację konta z Facebookiem (opcjonalnie), obsługę w internecie 24h na dobę praktycznie na takiej samej zasadzie jak w placówce (wirtualny oddział), darmowy dostęp do bazy filmów i muzyki oraz zniżki. To naprawdę dużo więcej niż standard, nawet jeśli w jednym czy drugim miesiącu nie uda nam się spełnić warunków otrzymania 5% zwrotu wydatków przez internet.

Tutaj założysz prawdopodobnie najlepsze konto internetowe w 2013 w Alior Sync – zajmie to chwilkę i da założyć konto bez kuriera i papierowych dokumentów, tutaj poznasz więcej szczegółów.

Potrzebny Ci większy wybór rachunków bankowych? Tutaj kompletne porównanie 10 banków, tutaj oraz tutaj bieżące oferty w jednym miejscu. Jest z czego wybierać!

Tags: , , , , ,