Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Co oznacza dla klientów Kredyt Banku przejęcie go przez BZWBK?

mar 7, 13 • banki, bzwbk, konto osobiste, kredyt bank, różneKomentowanie nie jest możliwe

 Na początku 2012r. popularny bank BZWBK przejął inny znany bank – Kredyt Bank. W tym roku – po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych – nastąpiło połączenie Kredyt Banku z BZWBK. O ile nie ma to specjalnego znaczenia dla dotychczasowych klientów BZWBK, klienci Kredyt Banku mogą mieć wiele pytań i wątpliwości.

Oferty Kredyt Banku i BZWBK dość mocno się różniły, szczególnie po stronie lokat oraz rachunków oszczędnościowych. Inne są również parametry kont osobistych w obu bankach.

Co oznacza dla klientów Kredyt Banku przejęcie go przez BZWBK?

Praktyczne różnice w 2013

Co oznacza połączenie Kredyt Banku i BZWBK dla klientów?

Co oznacza połączenie Kredyt Banku i BZWBK dla klientów?

W 2013r. nastąpi pierwszy etap łączenia Kredyt Banku z BZWBK. Na kilku jego aspektach klienci obu banków mogą skorzystać. Jak?

- Choćby kwestia prowizji za wypłaty z bankomatów – w tym momencie cała sieć bankomatów Kredyt Banku i BZWBK umożliwia darmowe wypłaty gotówki dla klientów wywodzących się z obu instytucji. Czyli dotychczasowi klienci Kredyt Banku zyskali dostęp do bankomatów BZWBK, klienci BZWBK zyskali dostęp do bankomatów Kredyt Banku.

- Zniknęły opłaty za przelewy internetowe między bankami – są teraz darmowe.

- Na niektórych placówkach BZWBK pojawiły się naklejki z logo Kredyt Banku, które oznaczają, że klienci tego banku mogą być tam obsłużeni na takich samych zasadach jak klienci BZWBK, mimo tego że korzystają z innego systemu bankowości elektronicznej. Docelowo nastąpi pełna integracja wszystkich placówek oraz systemów, ale potrwa to dłużej niż kilka miesięcy.

- Po fuzji Kredyt Banku i BZWBK w placówkach tego pierwszego banku dostępne będą fundusze inwestycyjne Arka.

Dla szukających alternatywy wobec BZWBK oraz Kredyt Banku – tutaj wybór kont osobistych w różnych bankachnajlepsze rachunki oszczędnościowe oraz kredyty gotówkowe w polskich bankach.

Co się nie zmienia?

W wielu kwestiach klienci nie odczują zmian właścicielskich w Kredyt Banku oraz BZWBK. Aktualne pozostają wszystkie numery kont dotychczasowych klientów Kredyt Banku. Działać będą karty płatnicze oraz karty kredytowe. Bez zmian pozostanie bankowość elektroniczna Kredyt Banku – zupełnie odrębny system od tego, z którego korzystają klienci BZWBK.

Wszystkie umowy zawarte przed połączeniem Kredyt Banku oraz BZWBK, które nastąpiło formalnie na początku 2013r. pozostają w mocy i nie będzie potrzeby podpisywania do nich aneksów. Dotyczy to zarówno kredytów, lokat czy też umów o produkty inwestycyjne sprzedawane przez Kredyt Bank.

Dopiero po ich upływie klienci mogą zostać postawieni przed pytaniem, czy nowa oferta kredytowa czy depozytowa Kredyt Banku będzie tak samo atrakcyjna jak przed jego przejęciem przez BZWBK.

Bank Zachodni BZWBK przejął również wszystkie zobowiązania i prawa wobec klientów i kontrahentów Kredyt Banku, w tym dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Dla szukających alternatywy wobec BZWBK oraz Kredyt Banku – tutaj wybór kont osobistych w różnych bankach, najlepsze rachunki oszczędnościowe oraz kredyty gotówkowe w polskich bankach.

Kredyt Bank jest marką Banku Zachodniego WBK

Z mniej praktycznych z punktu widzenia klienta informacji – fuzja Kredyt Banku oraz BZWBK oznacza, że od początku 2013r. istnieje tylko jeden podmiot: Bank Zachodni BZWBK. Kredyt Bank jest od tego momentu jedynie marką handlową. Można to porównać do tego, jak wyglądają relacje między nowym bankiem internetowym Alior Sync a Alior Bankiem – ten pierwszy jest marką drugiego.

Co oznacza fuzja Kredyt Banku i BZWBK dla klientów – podsumowanie

W początkowej fazie połączenia Kredyt Banku i BZWBK klienci tej pierwszej instytucji nie odczują szczególnie zmian. W wielu praktycznych aspektach będzie to nawet dla nich korzystne, np. większa sieć bankomatów, tańsze przelewy między bankami, poszerzona oferta.

Trudno powiedzieć, jakie znaczenie będzie miała fuzja w dłuższej perspektywie. Wątpliwości może budzić to, że BZWBK nie był w ostatnich latach konkurencyjny dla Kredyt Banku jeśli chodzi o lokaty czy rachunki oszczędnościowe. Bank Zachodni BZWBK nie pisze też w szczegółach o tym, jak będzie wyglądała techniczna integracja obu banków w przyszłości oraz czy marka Kredyt Bank zostanie zastąpiona.

Dla szukających alternatywy wobec BZWBK oraz Kredyt Banku – tutaj wybór kont osobistych w różnych bankachnajlepsze rachunki oszczędnościowe oraz kredyty gotówkowe w polskich bankach.

Tags: , , ,