Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Czy warto założyć konto z prezentem – na przykładzie Getin Bank

gru 10, 12 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

 Wszyscy uwielbiamy prezenty, ale czy warto łączyć nasze nowe konto bankowe z prezentami. Banki najwyraźniej nie widzą w tej kwestii specjalnego problemu i regularnie proponują nowym klientom prezent w zamian za założenie konta.

Prezenty mogą być różne – najczęściej jest to jakaś elektronika. W zależności od wieku i zainteresowań możemy dostać np. drukarkę, aparat fotograficzny czy jeszcze coś innego. Dużo bardziej wartościowe nagrody otrzymamy za ściślejszą współpracę z bankami, ale to temat na inny artykuł.

Pytanie brzmi – czy oferty konta bankowego z prezentem lub innym bonusem (np. rabatem czy kuponem) są dla nas korzystne? Czy warto się na nie skusić?

Byłoby przesadą mówić od razu, że wszystkie oferty z prezentami są złe. Z drugiej strony warto się zastanowić, dlaczego bank jest gotowy dać nam coś w zamian za otwarcie konta oraz – i to jest chyba najważniejsze – czy otwierając konto robimy to tylko po to, żeby otrzymać prezent, czy naprawdę potrzebujemy tego konta.

Ale po kolei.

Dlaczego banki oferują prezenty za konto osobiste i inne usługi?

Bądźmy realistami – banki działają dla zysku i każde ich posunięcie ma na celu wypracowanie w dłuższej perspektywie zarobku dla firmy. W pierwszym momencie tak naprawdę dopłacą do całego interesu, bo przecież każdy prezent czy nagroda kosztuje. Aparat fotograficzny to co najmniej kilkaset złotych, tablet czy laptop jeszcze więcej.

Ale dla bank traktuje ten wydatek jako koszt zdobycia klienta. Co nie jest proste przy obecnej konkurencji na rynku. O nasze pieniądze rywalizuje kilkadziesiąt różnych instytucji, nie tylko banki. Żeby zwrócić na siebie uwagę, trzeba wydawać na reklamę w mediach, organizować kosztowne wydarzenia promocyjne czy sponsorować Justynę Kowalczyk. Ufundowanie nowemu klientowi prezentu to właśnie tego typu wydatek.

Co ważne, otrzymanie prezentu zawsze wiąże się z koniecznością spełnienia jakiegoś warunku. Może być to zlecenie przelewania wypłaty na nowy rachunek. Może być to minimalny miesięczny wpływ środków. Mogą być to inne warunki, czasem więcej niż jeden.

W ten sposób bank upewnia się, że jego wydatek na zdobycie klienta (prezent) się zwróci. Będzie na nas zarabiał, nawet jeśli nie będziemy mu praktycznie za nic płacić. Przeczytaj w tym artykule dokładnie jak.

Co jest dla Ciebie najważniejsze – prezent czy konto?

Konto z prezentem Getin Bank - czy warto?

Konto z prezentem – czy warto?

Konto bankowe to absolutnie podstawowa sprawa. A jeszcze ważniejsze jest to, żeby nasze konto było jak najlepsze – tanie lub darmowe, praktyczne, łatwe w obsłudze, nowoczesne. Jeśli nie mamy konta wcale lub mamy drogie konto, którego nie lubimy – jest powód, żeby założyć założenie konta w nowym banku.

Bank daje prezent za konto osobiste? Dlaczego nie skorzystać z takiego bonusu? Przecież i tak potrzebujemy nowego rachunku bieżącego.

Oczywiście, zanim założymy konto z prezentem, upewnijmy się, jakie są zasady tej promocji. Jak to zrobić? Przede wszystkim sprawdzić podstawowe dane o koncie (opłaty za prowadzenie, za wydanie i używanie karty, koszty przelewów czy używania bankomatów, itp.). Najlepiej porównajmy je do oferty innych banków – szczególnie tych, które nie oferują żadnych prezentów.

Jeśli są podobne lub te same – dlaczego nie skorzystać z promocji?

Konto z prezentem Getin Bank – czy warto?

Jak pisałem wyżej, za tą promocję będziemy niestety musieli zapłacić jakimś warunkiem – dobry przykład to konto swobodne w Getin Bank, który zachęca nowych klientów do założenia u siebie konta prezentem. Do wyboru drukarka, nawigacja samochodowa, aparat fotograficzny lub odtwarzacz MP3. Żeby go dostać, musimy przelewać do banku wypłatę lub emeryturę w wysokości co najmniej 1000zł.

Poza tym konto będzie bezpłatne, ale tylko wtedy (i to jest drugi warunek), jeśli co miesiąc wydamy co najmniej 400zł za pomocą naszej karty do konta w Getin Bank. Ani jeden, ani drugi warunek nie są specjalnie trudne do spełnienia, jeśli chcemy przenieść nasze finanse bieżące w nowe miejsce lub założyć pierwsze aktywne konto bankowe. Ale czy naprawdę chcemy?

Tutaj założysz konto z prezentem w Getin Bank, a tutaj przeczytasz szczegóły tej promocji.

Tutaj przykład konta bankowego bez żadnego prezentu.

Tags: , , ,