Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Czy warto założyć Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima?

lut 24, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, BGŻ Optima, depozyty, lokaty bankoweKomentowanie nie jest możliwe

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima to najlepiej oprocentowany depozyt terminowy w tym banku. W chwili pisania tego tekstu każdy nowy klient może ulokować swoje oszczędności na 5,8% w skali roku na okres 3 miesięcy. Oprocentowanie jest oczywiście stałe, choć w przyszłości może się zmienić dla kolejnych klientów. Zmiany nie będą jednak dotyczyć tych, którzy założyli lokatę w BGŻ Optima na dzisiejszych warunkach.

Ważne szczegóły i zasady Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima to propozycja tylko dla nowych klientów – można ją założyć tylko raz. To tłumaczy atrakcyjne oprocentowanie tego depozytu, które odstaje na korzyść nie tylko od średniej na rynku, ale też od standardowych lokat w ofercie Optimy. Krótko mówiąc: mamy tu do czynienia z typową lokatą promocyjną, za pomocą której bank chce rozpocząć z nami współpracę.

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima - opinie czy warto

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima – opinie czy warto

No właśnie – co ważne w przypadku Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima, jest ona zakładana razem z rachunkiem oszczędnościowym w BGŻ Optima. Nie da się założyć tylko lokaty – musimy wziąć również konto.

Czy jest to wielki problem? Raczej nie – konto oszczędnościowe w BGŻ Optima jest całkowicie darmowe i należy do najlepiej oprocentowanych rachunków tego typu na rynku. W tej chwili jest oprocentowane dla wszystkich środków na 4,8% w skali roku (do 28 lutego 2013r.), od 1 marca 2013r. będzie to 4,6%. Bank informuje swoich klientów w osobnych e-mailach o planowanych zmianach oprocentowania z dużym wyprzedzeniem.

Tutaj znajdziesz aktualnej oferty banku BGŻ Optima na Lokacie Bezkarnej i założysz ją przez internet – bez wychodzenia z domu i bez kuriera.

Oprocentowanie Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima w 2013

Oprocentowanie Lokaty Bezkarnej jest stałe w chwili pisania tego tekstu wynosi 5,8%. Lokata jest zakładana na 3 miesiące – po tym okresie nasze oszczędności trafiają na nasze nowe konto oszczędnościowe, gdzie pracują dalej.

Maksymalnie możemy na tym depozycie ulokować 20 tys. złotych, a minimalnie 1000zł. Jest to na pewno bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy mają wystarczające środki, żeby skorzystać z górnego limitu. Dlaczego? Z dwóch powodów. Ponieważ jest to w tej chwili jedna z lepiej oprocentowanych lokat na rynku. Drugi powód jest taki, że możemy z niej skorzystać tylko raz, w momencie zakładania konta jako nowy klient banku.

Unikalnym rozwiązaniem w Lokacie Bezkarnej BGŻ Optima jest możliwość jej zerwania bez utraty odsetek. To rzadkość wśród depozytów terminowych – banki zabezpieczają się przed takimi zachowaniami klientów w umowach i nie wypłacają żadnych odsetek za przedwcześnie zerwane lokaty. Tutaj jest inaczej – zgodnie z nazwą jest to lokata bez żadnych kar w postaci niewypłacenia odsetek za przedterminowe zerwanie.

Tutaj znajdziesz aktualnej oferty banku BGŻ Optima na Lokacie Bezkarnej i założysz ją przez internet – bez wychodzenia z domu i bez kuriera.

Jak założyć Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima?

Jak otworzyć Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima?

Jak otworzyć Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima?

Optima to bank internetowy – nie będziemy odwiedzać żadnej placówki, wszystko wykonamy przez internet. Nie będzie potrzebny nawet kurier czy nasz podpis na umowie. Bank BGŻ Optima przeprowadzi nas przez kilkustopniową procedurę założenia konta oraz Lokaty Bezkarnej – będziemy potrzebować naszych danych osobowych oraz numeru naszego konta osobistego w innym banku.

Po co konto w innym banku? Będzie to tzw. rachunek powiązany – jedyny, na który będziemy mogli wykonywać przelewy wychodzące z banku BGŻ Optima. Dlatego najlepiej jest wybrać nasz najważniejszy, główny rachunek. Co ważne – każdy przelew wychodzący z BGŻ Optima na nasz rachunek powiązany w innym banku jest darmowy.

Rachunek powiązany jest ważny też z innego powodu. BGŻ Optima to typowy internetowy bank do oszczędzania – to znaczy, że nie otrzymamy do niego karty płatniczej i nie będziemy mogli wyciągać gotówki z bankomatu czy w placówce. Dostęp do naszych oszczędności będziemy mieć tylko poprzez rachunek powiązany – nasze konto osobiste w innym banku (np. ING, Getin, Millennium, mBank, gdziekolwiek), na które będziemy mogli w każdej chwili zrobić darmowy przelew.

Tutaj znajdziesz aktualnej oferty banku BGŻ Optima na Lokacie Bezkarnej i założysz ją przez internet – bez wychodzenia z domu i bez kuriera.

Tutaj większy ranking lokat bankowych w lutym 2013.

Tags: , , , , ,