Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Czy warto założyć lokatę internetową w banku Santander Consumer w 2013?

sty 22, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, depozyty, lokaty bankoweKomentowanie nie jest możliwe

 Bank Santander Consumer od lat jest w czołówce banków oferujących najkorzystniejsze lokaty terminowe i nie inaczej jest w 2013. Swój pierwszy depozyt w tym banku założyłem w 2009r., kiedy nazywał się jeszcze AIG. Wkrótce potem jego właścicielem stała się hiszpańska grupa Santander (również właściciel BZWBK oraz Kredyt Banku), zmieniły się szyldy, ale nie zmieniło się podejście banku do lokat terminowych.

W przeciwieństwie do wielu innych banków w Polsce można je zakładać przez internet (wypełniamy formularz kontaktowy, konsultant oddzwania zazwyczaj następnego dnia) i – co dla wielu klientów bardzo ważne – Santander Consumer nie wymaga założenia konta osobistego czy skorzystania z innego produktu bankowego.

Tutaj znajdziesz szczegóły bieżącej oferty banku, tutaj porównanie innych lokat internetowych 2013.

Lokaty internetowe Santander Bank 2013

Lokaty internetowe w Santander Consumer 2013 - czy warto założyć

Lokaty internetowe w Santander Consumer 2013 – czy warto założyć

Bank Santander wyspecjalizował się w internetowych lokatach długoterminowych – najkorzystniejsze oprocentowanie dostaniemy na depozytach rocznych, kilkunastomiesięcznych oraz dwuletnich.

W styczniu 2013r. Santander Consumer najlepsze lokaty proponuje na okres 24 miesięcy (dwóch lat) – oprocentowanie 5,65% w stosunku rocznym. Tutaj szczegóły i formularz kontaktowy do banku.

Minimalna kwota lokaty zakładanej przez internet w Santander Consumer to na dzień 21 stycznia 2013 roku 5000zł (słownie: pięć tysięcy złotych). Co najmniej taką kwotą musimy dysponować, żeby bank przyjął nas depozyt. W porównaniu z wieloma innymi bankami to wysoka kwota minimalna.

Tutaj inne atrakcyjne lokaty bankowe dostępne w tej chwili – niektóre wymagają założenia konta osobistego lub oszczędnościowego.

Kapitalizacja lokaty (czyli dopisanie odsetek do kapitału) następuje na zakończenie okresu umowy lokaty. Jeśli wybierzemy więc lokatę w banku Santander Consumer na 24 miesiące oprocentowaną na 5,65% w skali roku (dane na dzień 21 stycznia 2013), odsetki zostaną dopisane do naszych oszczędności za dwa lata – jednorazowo za cały okres.

Czy w banku Santander Consumer można zakładać lokaty krótkoterminowe

Jak najbardziej – Santander ma bogatą ofertę depozytów dla klientów indywidualnych, włącznie z lokatami na 1 miesiąc czy 2 miesiące. Je również założymy przez internet – wyboru lokaty dokonamy podczas rozmowy z konsultantem.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że najlepsze oprocentowanie uzyskamy w Santander Banku na lokatach długoterminowych, przede wszystkim dwuletnich oraz trzyletnich. Całkiem nieźle oprocentowane są również depozyty roczne, 15 miesięczne oraz 18 miesięczne, ale nie dorównują lokacie na dwa lata. Tutaj tabela oprocentowania dla różnych rodzajów lokat w Santander Consumer w 2013.

Tutaj wypełnisz formularz kontaktowy, żeby porozmawiać o lokatach z konsultantem banku Santander.

Jak założyć i jak działają lokaty internetowe w Santander Bank?

Są zakładane przez internet bez konieczności wizyty w banku czy otwierania konta osobistego. Po wypełnieniu formularza, najpóźniej w następny dzień roboczy (najczęściej szybciej) oddzwania do nas konsultant telefoniczny banku, żeby ustalić szczegóły lokaty.

Wybieramy rodzaj lokaty z oferty 2013 banku Santander, deklarujemy kwotę depozytu (minimalna wartość lokaty to 5000zł) oraz podajemy numer rachunku bankowego, z którego opłacimy depozyt.

Lokaty internetowe w Santander są zakładane jako odnawialne – oznacza to, że po zakończeniu umowy depozyt zostanie automatycznie przedłużony na nowy okres na obowiązujących wtedy warunkach. Możemy oczywiście bez kłopotów złożyć dyspozycję zwrotu środków po wygaśnięciu pierwszej lokaty, jeśli nowe warunki nam nie odpowiadają lub potrzebujemy swojej gotówki.

Lokaty internetowe w banku Santander są zakładane i prowadzone bezpłatnie.

Tutaj formularz do kontaktu z bankiem.

Tutaj artykuł o innych lokatach internetowych z kontem oraz bez konta. Warto również przejrzeć porównanie bieżących ofert banków na lokatach, które można założyć przez internet.

Tags: , , , ,