Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Dobre Konto w Millennium – jak dostać zwrot 3% wydatków (do 50zł miesięcznie)?

sty 28, 13 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

Bank Millennium to jeden z kilku banków, które zwracają klientom część wydatków kartą płatniczą (innym jest np. Alior Sync). Taką premię można otrzymać zakładając oraz aktywnie korzystając z rachunku bieżącego o nazwie Dobre Konto w banku Millenium. Obowiązują oczywiście warunki, które klient uprawniony do zwrotu wydatków musi spełnić oraz limity premii, którą maksymalnie można zainkasować.

Jak działa Dobre Konto w banku Millennium? Czy warto je założyć? Ile można dostać maksymalnie zwrotu i jakie warunki musimy spełnić, żeby zapewnić sobie bonus moneyback w Millennium? Do kiedy obowiązuje promocja?

Jak działa Dobre Konto ze zwrotem wydatków w banku Millennium?

Każdy właściciel Dobrego Konta w Millennium Banku jest uprawniony do zwrotu 3% wydatków poniesionych kartami płatniczymi wydanymi do tego konta w supermarketach, sklepach spożywczych oraz na stacjach benzynowych.

Dobre Konto w Milenium ze zwrotem 3% wydatków - czy warto?

Dobre Konto w Milenium ze zwrotem 3% wydatków – czy warto?

Skąd bank wie, gdzie wydaliśmy pieniądze? Korzysta z systemu, który automatycznie klasyfikuje nasze wydatki do różnych grup zakupów oraz miejsc sprzedaży. Nie da się tego obejść.

Maksymalnie możemy otrzymać od banku 50zł zwrotu miesięcznie – jest to nieprzekraczalny górny limit. Daje to 600zł rocznie premii od banku. Dla wielu klientów jest to miły bonus, tym bardziej że otrzymujemy go bez specjalnego wysiłku – za wydatki na zakupy, które i tak są nam potrzebne (artykuły spożywcze, paliwo).

Na dodatek Dobre Konto w Millennium jest darmowe dla aktywnych klientów. Nic nie zapłacimy za jego otwarcie oraz prowadzenie. Nie pobierane są opłaty za kartę do konta. We wszystkich bankomatach w Polsce będziemy mogli wypłacać gotówkę bez prowizji. Nic nie zapłacimy także za przelewy internetowe wykonywane za pomocą bankowości elektronicznej.

Brzmi naprawdę atrakcyjnie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby rachunek był darmowy? Wystarczy jeden przelew przychodzący (niekoniecznie wypłata) o wartości co najmniej 1000zł. Druga rzecz to chociaż jedna płatność kartą w miesiącu. To znosi opłatę za prowadzenie konta (normalnie 7zł). Tutaj pełna tabela opłat na Dobrym Koncie w Millennium.

Tutaj założysz darmowe Dobre Konto w banku Millennium ze zwrotem 3% wydatków, a tutaj porównasz z innymi rachunkami bieżącymi.

Do kiedy obowiązuje promocja?

Wygląda na to, że Dobre Konto zostanie w ofercie Banku Millennium na dłużej, ale od 1 marca 2013 klienci muszą się spodziewać dość ważnych zmian. Niekoniecznie muszą one zmniejszyć atrakcyjność konta, ale na pewno utrudnią trochę zdobycie zwrotu wydatków. Z drugiej strony bank rozszerzy listę kategorii produktów, które będą uprawniały do premii moneyback.

Co dokładnie się zmieni od 1 marca 2013 w Dobrym Koncie?

3% zwrotu będzie naliczane od każdej płatności pełnych 100zł kartą do konta. Czyli jeśli zapłacimy w supermarkecie 99zł – system nie naliczy nam żadnej premii. Jeśli zapłacimy 199zł – naliczy z kolei premię od 100zł. Ale już za wydatek 203zł – dostaniemy zwrot od 200zł.

Czyli 100zł staje się jednostką w systemie rozliczeniowym bonusu 3% na Dobrym Koncie w Millennium Banku. To na pewno utrudni osiąganie optymalnego zwrotu, bo przecież nie płacimy za zakupy wyłącznie setkami. Można się starać wpasować w ten system, ale jest to z kolei dodatkowy wysiłek (np. dokupowanie specjalnie po to, żeby wyszło równo lub o parę złotych więcej 100 czy 500zł.

Ale jest też dobra wiadomość – Millennium rozszerzyło listę sklepów, w których zakupy będą się kwalifikować do usługi moneyback. System naliczy nam zwrot wydatków za zakupy w aptekach, punktach aptecznych oraz punktach opieki medycznej (np. lekarze pierwszego kontaktu i specjaliści tacy jak dentyści czy okuliści).

Tutaj założysz Dobre Konto w banku Millennium, a tutaj porównasz z innymi rachunkami bieżącymi.

Czy warto założyć Dobre Konto w banku Millennium w 2013?

Do 1 marca 2013r. oferta jest naprawdę atrakcyjna – darmowe konto z możliwością zwrotu do 50zł miesięcznie to łakomy kąsek dla wymagających klientów. Tym bardziej, że bank Millennium to stabilny i solidny bank z bardzo funkcjonalną, nowoczesną bankowością internetową oraz dobrze oprocentowanym kontem oszczędnościowym. Może z powodzeniem służyć jako nasz główny bank.

Konto bankowe Millennium - założyć dla zwrotu wydatków w 2013?

Konto bankowe Millennium – założyć dla zwrotu wydatków w 2013?

Potem, po zmianie warunków promocji zwrotu 3% na Dobrym Koncie, będzie trochę trudniej osiągnąć maksymalny zwrot, ale inne parametry pozostaną atrakcyjne – zerowe opłaty, możliwość wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji, funkcjonalna bankowość elektroniczna czy konkurencyjna oferta kredytów. Zwrot będzie raczej mniejszy, ale całość wciąż wygląda zachęcająco na tle konkurencji. Zresztą nawet Alior Sync (najhojniejszy bank, jeśli chodzi o zwrot wydatków) wprowadził ostatnio bardziej restrykcyjne warunki zwrotu 5% moneyback.

Tutaj założysz Dobre Konto w banku Millennium, a tutaj porównasz z innymi rachunkami bieżącymi.

Tags: , , ,