Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Gdzie oszczędzać w lipcu 2013 – ranking i porównanie najlepszych kont oszczędnościowych

Czy wciąż opłaca się oszczędzać w bankach? Lipiec 2013 przyniósł dalsze spadki oprocentowania na gwarantowanych rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach terminowych. Na szczęście wydaje się, że oszczędzający najgorsze mają już za sobą i w przyszłości nie należy się spodziewać dalszego radykalnego obniżania oprocentowania przez banki. W których bankach najlepiej założyć w lipcu 2013r. konto oszczędnościowe?

Od kilku miesięcy nie widać wielkich zmian w czołówce rankingu najlepszych kont oszczędnościowych – najkorzystniejsze rachunki oferuje ta sama grupa 5-6 banków, z drobnymi zmianami układu sił na szczycie rankingu. Jak jest w lipcu 2013r.?

1. 4% dla nowych klientów na rachunku oszczędnościowym w BGŻ Optima

Gdzie oszczędzać w lipcu 2013? Ranking kont oszczędnościowych

Gdzie oszczędzać w lipcu 2013? Ranking kont oszczędnościowych

Do ścisłej czołówki kont dla oszczędzających wrócił bank BGŻ Optima, który zaoferuje nowym klientom oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku przez pierwsze trzy miesiące prowadzenia rachunku. Dotyczy ono pierwszych 20 tysięcy zdeponowanych na koncie. To propozycja promocyjna dla nowych klientów.

Tutaj szczegóły aktualnej oferty na rachunku oszczędnościowym BGŻ Optima – konto można założyć w całości przez internet.

4% dla nowych klientów, a co potem? Po okresie promocyjnym oprocentowanie zmienia się na standardowe. W tej chwili wynosi ono 3,3% w skali roku i jest niższe niż na kilku konkurencyjnych kontach (np. Meritum Bank), ale wciąż atrakcyjne na tle wielu innych banków.

Zaletą konta oszczędnościowego w BGŻ Optima jest to, że jest całkowicie darmowe i nie wymaga od użytkownika korzystania z innych produktów banku lub wykazywania się aktywnością. Wszystkie przelewy wychodzące z naszego rachunku w BGŻ Optima na tzw. konto powiązane są bezpłatne.

Tutaj szczegóły aktualnej oferty na rachunku oszczędnościowym BGŻ Optima – konto można założyć w całości przez internet.

2. 4% na koncie oszczędnościowym w Deutsche Bank

Najlepsze konta oszczędnościowe - lipiec 2013

Najlepsze konta oszczędnościowe – lipiec 2013

Od lat w czołówce banków oferujących korzystne konto oszczędnościowe jest Deutsche Bank. Do niedawna pozwalał swoim klientom zarabiać 6% w skali roku dla środków do 10 tysięcy złotych, ale w połowie czerwca oprocentowanie pierwszych dziesięciu tysięcy spadło do 4% w skali roku.

Tutaj szczegóły aktualnej oferty rachunku oszczędnościowego w Deutsche Bank – konto można założyć przez internet.

Promocyjne oprocentowanie 4% w skali roku dotyczy tylko środków do 10 tysięcy i wymaga założenia konta osobistego w Deutsche Bank. Korzystny rachunek oszczędnościowy jest więc tu częścią większego pakietu. Na szczęście podstawowe usługi związane z kontem osobistym w Deutsche Bank są darmowe. Jedynym stałym kosztem jest opłata za używanie karty, która znika w momencie wykonania jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Wydaje się, że nie są to specjalnie wygórowane warunki, żeby oszczędzać na koncie 4% w skali roku.

Tutaj szczegóły aktualnej oferty rachunku oszczędnościowego w Deutsche Bank – konto można założyć przez internet.

3. 4% dla nowych klientów po założeniu konta osobistego w Alior Bank

4% w skali roku dla nowych klientom proponuje na koncie oszczędnościowym również Alior Bank. Żeby móc skorzystać z takiej oferty musimy jednak założyć jedno z kont osobistych w banku, z których większość związana jest jednak z otwartymi lub ukrytymi opłatami.

Oprocentowanie obowiązuje przez trzy miesiące od założenia konta oszczędnościowego, na co mamy 30 dni od dnia założenia konta osobistego w Alior Banku.

Konto osobiste w Alior Banku można założyć w całości przez internet lub z udziałem kuriera.

4. 3,5% / 3,7% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w banku ING

W ramach promocji Bonus na start bank ING zapłaci nam przez cztery miesiące 3,5% w skali roku za nasze oszczędności na Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Takie oprocentowanie obowiązuje środki do wysokości 100 tysięcy złotych i zaczyna się od pierwszej złotówki.

Jeśli zgromadziliśmy większą sumę i chcemy ulokować ją na koncie oszczędnościowym z natychmiastowym dostępem do gotówki, ING zapłaci nam jeszcze więcej. Oprocentowanie dla środków powyżej 100 tysięcy złotych wynosi 3,7% w skali roku i nie ma chyba w tej chwili banku, którzy na darmowym koncie bez dodatkowych usług proponowałby lepsze warunki.

Tutaj można założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe w banku ING w promocji Bonus na Start, które w telewizji promuje między innymi Marek Kondrat i Agata Kulesza.

5. 3,6% na koncie oszczędnościowym w Meritum Banku

Do niedawna wydawało się, że Meritum Bank będzie bezkonkurencyjny ze swoją ofertą konta oszczędnościowego z gwarantowanym do końca 2013r. oprocentowaniem 4% w skali roku. Niestety usunął z rynku ten produkt i z gwarancji niezmiennego do końca roku oprocentowania mogą skorzystać tylko klienci, którzy założyli rachunek wcześniej.

Dla nowych klientów Meritum Bank proponuje 3,6% w skali roku od pierwszej złotówki i bez limitów i jest to wciąż jedno z lepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych w lipcu 2013r. Tym bardziej, że każdy nowy klient banku może założyć Pierwszą Lokatę na trzy miesiące z oprocentowaniem 4% w skali roku do kwoty 20 tysięcy złotych.

6. 3,5% na koncie oszczędnościowym w Millennium Banku

3,5% w skali roku dla nowych nowych środków do 50 tysięcy złotych płaci na koncie oszczędnościowym Bank Millennium. Oprocentowanie jest zagwarantowane przez okres trzech miesięcy od dnia założenia konta – jest pewne, że w tym okresie się nie zmieni. Żeby korzystać z konta oszczędnościowego w Millennium niezbędny jest dostęp do konta osobistego, z którego obsługiwać będziemy swoje oszczędności.

Tutaj można założyć konto osobiste w Millennium Banku i skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym przez kolejne trzy miesiące.

7. 4,15% na Pracowitym Koncie Oszczędnościowym w banku BPH

Promocyjne 4,15% w skali roku dla środków do 50 tysięcy złotych oferuje wciąż bank BPH. Żeby otrzymać tak atrakcyjne oprocentowanie musimy posiadać Konto Maksymalne, konto osobiste zwolnione z opłat dla klientów z miesięcznym wpływem w wysokości 7,5 tysięcy złotych.

8. Lokaty jednodniowe

Inne rozwiązanie zbliżone do rachunków oszczędnościowych to lokaty jednodniowe. Mają je w ofercie w tej chwili banki Getin oraz Idea. Oprocentowanie wynosi tam 4,5% w skali roku. Sporą niedogodnością przy korzystaniu z lokat jednodniowych w tych bankach jest konieczność codziennego ich odnawiania z poziomu bankowości internetowej.

Poniżej większy ranking i porównanie najlepszych rachunków oszczędnościowych w lipcu 2013.

Tags: , , , , , ,