Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Gdzie oszczędzać w lipcu 2013 – ranking i porównanie najlepszych lokat bankowych

W którym banku założyć lokatę w lipcu 2013? Oferta atrakcyjnych depozytów terminowych bardzo się zmieniła przez ostatnie kilka miesięcy. Rada Polityki Pieniężnej przez kilka miesięcy sprowadziła główną stopę procentową do poziomu 2,5%, co musiało odbić się na oprocentowaniu lokat w bankach.

Odsetki w okolicach 5% rocznie dostaniemy jeszcze tylko na kilku promocyjnych depozytach dla nowych klientów, w niektórych bankach spółdzielczych oraz spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Średnie oprocentowanie lokat średnio i długoterminowych (6-12 miesięcy) spadło poniżej 3%. A więc gdzie oszczędzać w lipcu 2013? Poniżej porównanie i ranking najlepszych lokat bankowych (lipiec 2013).

1. Lokata Bonjour – Lion’s Bank

Lokata w nowym banku Lion's Bank

Lokata w nowym banku Lion’s Bank

To nowość w stosunku do rankingów lokat bankowych z poprzednich miesięcy. Lokata Bonjour to propozycja dla nowych klientów nowego banku na polskim rynku – Lion’s Bank. Jest to w gruncie rzeczy oddział Idea Banku, który chce specjalizować się w usługach dla zamożnych klientów (tzw. private banking).

Co oferuje na Lokacie Bonjour? Bardzo atrakcyjne 5,5% w skali roku przez trzy miesiące. Stawia jednak warunki – minimalny depozyt to 50 tysięcy złotych, a maksymalny 100 tysięcy złotych. Zgodnie z materiałami informacyjnymi firmy, nie jest konieczne założenie konta bankowego, ale będziemy musieli pofatygować się na spotkanie z przedstawicielem Lion’s Bank. Firma otworzyła swoje placówki w największych miastach Polski.

To interesująca propozycja dla klientów dysponujących większą gotówką. Zakładanie lokaty można rozpocząć wypełniając ten formularz kontaktowy – przedstawiciel Lion’s Bank zadzwoni, żeby umówić spotkanie w sprawie Lokaty Bonjour na 5,5% w skali roku.

2. Lokata na Start – Getin Bank

Na dzień dzisiejszy wciąż 5,5% oferuje dla nowych klientów Getin Bank na Lokacie na Start. Chodzi o depozyt na jeden, dwa lub trzy miesiące. W wersji na jeden miesiąc możemy na swojej pierwszej lokacie w tym banku zdeponować do 20 tysięcy złotych. W wersji na dwa lub trzy miesiące Getin Bank przyjmie do 10 tysięcy w depozycie.

Ważne atuty Lokaty na Start to możliwość założenia jest w 100% przez internet, bez wychodzenia z domu. Nie jest również wymagane założenie konta osobistego w Getin Bank. Do tego bank umożliwia zerwanie lokaty bez utraty odsetek.

Tutaj można założyć Lokatę na Start na obecnych warunkach na 1, 2 lub 3 miesiące bez wychodzenia z domu.

3. Lokata na Dobry Początek – Idea Bank

Lokata na Dobry Początek to propozycja Idea Banku dla nowych klientów. Chodzi o depozyt na jeden miesiąc z oprocentowaniem 5,5% w skali roku (na dzień dzisiejszy). Podobnie jak w Getin Banku wszystko odbywa się przez internet, a my nie musimy zakładać konta osobistego w Idea Bank.

Tutaj można założyć Lokatę na Dobry Początek na obecnych warunkach przez internet.

4. Lokata na Otwarcie w Noble Bank

Gdzie oszczędzać w lipcu 2013 - najlepsze lokaty terminowe

Gdzie oszczędzać w lipcu 2013 – najlepsze lokaty terminowe

Tradycyjną lokatę terminową na trzy miesiące z oprocentowaniem (na dzień dzisiejszy) 5,25% oferuje nowym klientom również Noble Bank. To bank wyspecjalizowany w obsłudze zamożnych klientów i usługach bankowości prywatnej.

Widać to w wymaganiach stawianych deponentom. Minimalna kwota depozytu to 50 tysięcy złotych, a maksymalnie możemy ulokować w Noble Bank na Lokacie na Otwarcie dwa razy więcej – 100 tysięcy złotych. Jest to depozyt na trzy miesiące.

Jest to interesująca propozycja dla klientów z większą sumą oszczędności. Założenie lokaty można rozpocząć wypełniając formularz kontaktowy i zostawiając swoje dane dla przedstawiciela Noble Bank.

5. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima

Lokata Bezkarna to promocyjna oferta od BGŻ Optima, internetowego banku wyspecjalizowanego w obsłudze oszczędności. W tej chwili, jeśli jesteśmy nowymi klientami banku, otrzymamy na niej 4,3% w skali roku przez trzy miesiące. Maksymalnie możemy na tym depozycie ulokować 20 tysięcy złotych.

Aktualizacja: 11 lipca lokata zniknęła z oferty banku,

W tej chwili BGŻ Optima proponuje na koncie oszczędnościowym 4% w skali roku dla nowych klientów przez trzy miesiące. Tutaj szczegóły oferty. Konto prowadzone jest całkowicie bezpłatnie.

6. Pierwsza Lokata w Meritum Bank

Do niedawna Meritum Bank proponował konta oszczędnościowe z gwarancją oprocentowania co najmniej 4% w skali roku do końca roku, ale niedawno znikły one z oferty. Została jednak Pierwsza Lokata, która na dzień dzisiejszy daje zarobić 4,5% w skali roku przez trzy miesiące dla kwot do 20 tysięcy złotych.

7. Santander Consumer

Jeśli interesuje nas długoterminowa lokata kapitału (np. na dwa lata), warto przyjrzeć się propozycji Santander Consumer, który od lat najlepsze oprocentowanie daje właśnie na rocznych i dwuletnich depozytach. Co ma do zaoferowania w tej chwili? Dużo mniej niż jeszcze 8-10 miesięcy temu. Na dzień dzisiejszy dostaniemy 3,6% w skali roku na lokacie na 24 miesiące.

Lokatę w Santander Consumer można założyć przez internet, ale niezbędny jest kontakt z przedstawicielem banku.

Poniżej automatyczny ranking i porównanie najlepszych lokat bankowych w lipcu 2013. W którym banku założyć lokatę w lipcu 2013?

Tags: , , , , ,