Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Gdzie oszczędzać w lutym 2013 – ranking kont oszczędnościowych

lut 3, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

Czy warto jeszcze oszczędzać na kontach oszczędnościowych w lutym 2013r.? Jak zmieniło się oprocentowanie po zmianach stóp procentowych? W którym banku znajdziemy najlepszy rachunek oszczędnościowy? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty?

Luty to niestety miesiąc znacznych spadków oprocentowania na depozytach bankowych – dotyczy to zarówno lokat terminowych, jak i kont oszczędnościowych. Bezpośrednim powodem tego trendu jest obniżka stóp procentowych przez bank centralny w Polsce. Co ważne, stopy, a co za tym idzie oprocentowanie depozytów, może spadać w przyszłości dalej.

Jakie to ma znaczenie dla klientów? Olbrzymie. W porównaniu ze styczniem 2013r. koronę lidera straciła BGŻ Optima. Zgodnie z zapowiedziami banku, po 4 lutego obniży promocyjne oprocentowanie do 4,8% (do 28 lutego) – to solidny wynik, szczególnie w segmencie rachunków bez warunków, opłat oraz promocji, ale dla pewnej grupy klientów będzie to jednak sygnał odwrotu od tego banku.

Najlepszy sposób na założenie konta BGŻ Optima to założenie Lokaty Bezkarnej na 3 miesiące (5,8% w skali roku).

gdzie oszczędzać w lutym 2013 - ranking kont oszczędnościowych

gdzie oszczędzać w lutym 2013 – ranking kont oszczędnościowych

Na samym dole szczegółowy przegląd rynku, na samym dole dłuższy ranking kont oszczędnościowych w lutym 2013. Zapraszamy.

W momencie pisania tego tekstu wciąż 6% w stosunku rocznym proponował na rachunku oszczędnościowym Deutsche Bank – oprocentowanie nie zmieniło się w stosunku do stycznia. Nie zmieniły się również ograniczenia i warunki. Tak wysokie oprocentowanie dostaniemy wyłącznie po założeniu konta osobistego (na szczęście darmowego) i jest ono ograniczone do 10tys. złotych oszczędności. Kwota powyżej tego limitu będzie oprocentowana na 3% rocznie.

Tutaj znajdziesz bieżącą ofertę Deutsche Bank.

Promocyjne konto oszczędnościowe oprocentowane na 5% w skali roku założymy w banku Millennium. Oferta dotyczy tylko nowych klientów. Oprocentowanie jest gwarantowane przez trzy miesiące, ale zdeponować możemy maksymalnie 50 tys. złotych – powyżej tego limitu obowiązują normalne stawki banku (wciąż stosunkowo atrakcyjne). Uwaga! Promocja trwa do 17 lutego – warto się z nią zapoznać i zdecydować, czy dobrze wpisuje się w nasze oczekiwania.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty konta oszczędnościowego w Millennium Banku.

Do walki o klientów włączył się również Meritum Bank – dynamiczny bank z siedzibą w Gdańsku, który w swojej ofercie na również popularne Konto Zarabiające, które zwraca część wydatków kartą.

Tutaj można założyć Konto Zarabiające w pakiecie z kontem oszczędnościowym oprocentowanym do 31 marca 2013 na 5% w skali roku.

Inną promocję zaoferował w lutym nowym klientom na koncie oszczędnościowym bank ING. Gwarantuje oprocentowanie 4,5% w skali roku przez 4 miesiące – kampanię reklamową wspierają oczywiście Marek Kondrat oraz aktorka Agata Kulesza. To solidna oferta, szczególnie w kontekście braku limitów oraz dość długiej gwarancji oprocentowania – warto przypomnieć, że oczekiwane są kolejne obniżki stóp procentowych (co najmniej jedna).

Tutaj szczegóły oraz wniosek o założenie konta oszczędnościowego w banku ING.

Nieustannie 10% w stosunku rocznym oferuje nowym klientom Getin bank na koncie promocyjnym Super Saver. Nowi klienci muszą jednak założyć także konto osobiste oraz zapewnić odpowiednie wpływy oraz aktywność, żeby liczyć na tak dużą hojność banku. Warto również zwrócić uwagę na to, że Getin Bank mocno ogranicza kwoty wpłat na konto oszczędnościowe Super Saver 10%.

Tutaj szczegóły oferty w lutym 2013r na tym promocyjnym rachunku oszczędnościowym w Getin Banku.

Ciekawym rozwiązaniem dla oszczędzających pozostaje również system mSaver w mBanku – wiąże on nasze oszczędności z wydatkami, automatycznie odprowadzając małe kwoty oszczędności na specjalne konto. Jego oprocentowanie jest promocyjne w pierwszych miesiącach. Dodatkowo w lutym mBank płaci 60zł za otwarcie konta (każdemu) i proponuje promocję, dzięki której możemy otrzymać do 600zł w premiach przez pierwszy rok.

Tutaj więcej o mSaverze w mBanku z promocją 600zł premii.

Poniżej szczegółowy, automatyczny ranking kont oszczędnościowych w lutym 2013 – jego zadaniem jest pomóc Ci podjąć decyzję, w którym banku ulokować oszczędności:

Tags: , , , ,