Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Gdzie oszczędzać w styczniu 2013 – ranking kont oszczędnościowych

sty 5, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, BGŻ Optima, gdzie oszczędzać, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

W którym banku najlepiej założyć rachunek oszczędnościowy w styczniu 2013r? W czołówce oprocentowania od kilku miesięcy utrzymuje się trzech prymusów: BGŻ Optima, Deutsche Bank oraz Getin Bank. Ale tylko na pierwszy rzut oka są to podobne oferty.

W rzeczywistości każde z tych kont oszczędnościowych jest inne. BGŻ Optima to wysokie oprocentowanie bez dodatkowych kosztów, limitów i warunków. Dla wielu klientów to są właśnie najważniejsze cechy dobrego rachunku oszczędnościowego. W styczniu 2013r. oprocentowanie wynosi 6,3% w stosunku rocznym dla 40 tyś złotych, 5,8% dla reszty pieniędzy – to bardzo konkurencyjna propozycja.

Deutsche Bank daje w styczniu 6% dla wszystkich, ale konto oszczędnościowe w tym banku wymaga również założenia rachunku osobistego. Czyli jest to transakcja wiązana. Druga sprawa to opłaty za przelewy wychodzące – w przeciwieństwie do BGŻ Optima darmowy mamy tylko pierwszy przelew – każdy kolejny jest już płatny. Tak czy inaczej – Deutsche Bank to bardzo ciekawa propozycja dla każdego, komu nie przeszkadza pakietowy charakter tego produktu i będzie używał także konta osobistego.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe Deutsche Bank przez internet.

W którym banku założyć konto oszczędnościowe w styczniu 2013?

W którym banku założyć konto oszczędnościowe w styczniu 2013? foto: ALL CHROME

Trzecia propozycja z absolutnego topu najlepszych rachunków oszczędnościowych stycznia 2013 to Getin Bank. Tutaj dostaniemy aż 10% rocznie dla naszych oszczędności, ale obowiązuje kilka ważnych rachunków. Po pierwsze – musimy założyć w tym banku również konto osobiste. Jest bezpłatne, jeśli z niego aktywnie korzystamy. Druga rzecz – oprocentowanie 10% należy nam się przez cały rok od założenia konta oszczędnościowego Super Saver w Getin Banku, ale możemy na nie przelać tylko 10% naszego wynagrodzenia miesięcznie (nie więcej niż 2000zł). Innymi słowy – Getin wprowadza limit maksymalnego wpływu środków na rachunek oszczędnościowy.

Tutaj założysz Super Saver Getin Banku przez internet.

Gdzie jeszcze oszczędzać w styczniu 2013 roku – tutaj bieżący ranking kont oszczędnościowych

Wyróżniającą ofertę ma jeszcze kilka innych banków – bank BPH, mBank na rachunku mSaver, BNP Paribas, Meritum Bank czy Alior Bank. Są to już jednak oferty znacznie poniżej 6%, często wymagają spełnienia dodatkowych warunków.

Tutaj przeczytasz również porównanie najlepszych lokat bankowych w styczniu 2013.

Tags: , , ,