Prosto o pieniądzach - porady i opinie

ING konto z lwem direct – opinie o banku promowanym przez Marka Kondrata

gru 7, 12 • banki, konto osobiste, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

 ING najbardziej kojarzę z reklamami z Markiem Kondratem i innymi polskimi aktorami z najwyższej półki. Widać, że firmę stać na opłacanie gwiazd do promocji swoich produktów. Większość klientów w praktyce interesują jednak pewnie dużo bardziej szczegóły oferty ING.

Flagowym produktem banku jest ING konto z lwem direct. Jakie ma opinie? Czy warto je założyć i prowadzić swoje finanse w ING?

ING konto z lwem direct – co warto wiedzieć?

Po pierwsze, nie musimy się bać kosztów. Czyli na początek spory plus. Wciąż jeszcze wiele banków każe sobie płacić za podstawowe funkcje – prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatu czy przelewy internetowe. Pod tym względem ING konto z lwem direct jest po dobrej stronie mocy.

W tej chwili nie zapłacimy nic za jego prowadzenie i inne podstawowe funkcje. Pewnym wyjątkiem jest karta płatnicza (nowoczesna zbliżeniówka), której możemy używać za darmo, ale tylko wtedy, jeśli wykonamy nią co miesiąc operacje za niewielką kwotę (o ile się nie nic nie zmieniło 200zł).

Nie powinno być to wielkim problemem, jeżeli planujemy w ING prowadzić swoje wszystkie finanse. Wydanie 200zł miesięcznie za pomocą karty do naszego głównego konta nie jest specjalnie trudne.

Tutaj założysz konto osobiste w ING przez internet (wypełnienie wniosku to kilka kroków). Tutaj znajdziesz szczegóły konta bankowe ING w 2013. Tak wygląda serwis transakcyjny tego banku.

Czy warto założyć konto bankowe w ING w 2013?

Czy warto założyć konto bankowe w ING w 2013?

ING konto z lwem direct – opinie pozytywne

ING konto z lwem direct - opinie na tak i na nie

ING konto z lwem direct – opinie na tak i na nie

Po stronie plusów na pewno możemy więc zapisać niskie lub zerowe koszty utrzymania naszego konta osobistego. To powinien być standard w każdym banku dla przeciętnego klienta. Niestety nie jest – tym bardziej warto wybierać te banki, które potrafią zorganizować się tak, żeby właściciel konta nie płacił za podstawowe funkcje.

Co jeszcze? Na pewno bardzo przyjazna bankowość internetowa. ING był jednym z pierwszych banków, które postawiły na rozwijanie swojej platformy internetowej i to widać. Całość jest dojrzała i dopracowana. Niektórzy młodzi konkurenci (np. Alior Sync czy IdeaBank) mają czego pozazdrościć pod tym względem.

Niejako w pakiecie do konta osobistego otrzymamy też darmowy rachunek oszczędnościowy (tzw. OKO – Otwarte Konto Oszczędnościowe). Opinie na jego temat również są raczej pochlebne. ING nie jest może liderem, jeśli chodzi o oprocentowanie (tu porównasz je np. z BGŻ Optima), ale to solidna propozycja. Zazwyczaj oprocentowanie jest na tyle wysokie, żeby uciec z naszymi oszczędnościami inflacji, a to przecież najważniejsze.

Czyli dostajemy pełny pakiet – funkcjonalne konto osobiste z kartą oraz bankowością elektroniczną oraz rachunek oszczędnościowy. Wszystko praktycznie bez kosztów. Na dodatek ING ma mocno rozbudowaną sieć placówek i bankomatów, więc bez problemów będziemy mogli też skorzystać z ich usług w tradycyjny sposób.

ING konto z lwem direct to na pewno dobra propozycja dla kogoś, kto szuka stabilnego banku z kompleksową obsługą. Znajdziemy tu wszystkie usługi w jednym miejscu na dobrym poziomie.

Tutaj założysz konto osobiste w ING przez internet (wypełnienie wniosku to kilka minut). Tutaj szczegóły konta w banku ING w 2013.

ING konto z lwem direct – opinie negatywne

Czy można się do czegoś przyczepić? Czy naprawdę warto założyć konto osobiste w ING? Nic nie jest idealne, więc i w tym przypadku znajdziemy pewne słabości oferty.

Z tego, co pamiętam, przy uruchamianiu swojego konta osobistego w ING, bank ma lekkiego bzika na punkcie bezpieczeństwa. Jest to szczególnie uciążliwe przy pierwszym uruchomieniu bankowości elektronicznej i starsze osoby mogą potrzebować pomocy pracownika banku lub kogoś z rodziny, żeby przejść przez całą procedurę. Oczywiście po aktywacji wszystko jest dużo prostsze i bardziej praktyczne. Trzeba jednak przyznać, że bank dość mocno stawia na bezpieczeństwo.

Pewną wadą konta ING z lwem direct może być brak funkcji typu zwrot części wydatków kartą i tym podobne. Banki ostatnio prześcigają się w tego typu ofertach i w niektórych z nich naprawdę da się w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy (szczególnie przy dużych wydatkach). ING raczej nie płaci swoim klientom.

Chociaż bądźmy szczerzy – takie bonusy są zazwyczaj związane z jakimiś ograniczeniami lub wymaganiami wobec klienta. Wydaje się, że ING stawia na prostotę, nie utrudnia nam życia skomplikowaną ofertą, ale w zamian daje trochę spokoju i stabilności.

Ocena ING konto z lwem direct

Sztandarowe konto osobiste w ING to dobra oferta dla wszystkich, którzy szukają stabilnego banku z kompleksową obsługą. Znajdziemy tam darmowe konto z mnóstwem funkcjonalności, połączone z solidnym rachunkiem oszczędnościowym. ING ma w całym kraju dużą ilość placówek oraz bankomatów, a bankowość internetowa jest dostępna na okrągło.

Tutaj założysz konto z lwem direct przez internet w kilka minut. Przeczytaj najpierw szczegóły oferty. Porównaj konto bankowe w ING 2013 z innymi dobrymi kontami w bankach w tym roku.

Tags: , , , , ,