Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Internetowa Lokata Spinająca w Polskim Banku Przedsiębiorczości – czy warto

 Lokata Spinająca w Polskim Banku Przedsiębiorczości to nowość na rynku. Można ją założyć przez internet zaledwie od kilku miesięcy, ale bank wyróżnia się na tle konkurencji atrakcyjnym oprocentowaniem oraz brakiem konieczności zakładania konta bankowego. Na dodatek procedura zakładania Lokaty Spinającej jest szybka i prosta – odbywa się w 100% online.

Warunki Lokaty Spinającej w Polskim Banku Przedsiębiorczości

Lokatę Spinającą możemy założyć na dowolną kwotę powyżej 1 tysiąca złotych. Elastyczny jest także okres depozytu – najkrótszy to już 1 tydzień (niezły pomysł, jeśli ktoś chciałby wypróbować, jak to działa), najdłuższy to 12 miesięcy.

Jak w przypadku wielu innych banków, oprocentowanie Lokaty Spinającej jest zależne od czasu, na jaki ją zakładamy. W momencie pisania tej opinii najkorzystniejsza jest lokata na 3 miesiące o oprocentowaniu 5,8% w skali roku. Najmniej opłacalna będzie lokata tygodniowa – 3,5% rocznie.

Poza Lokatą Spinającą na trzy miesiące, warto również rozważyć depozyt w Polskim Banku Przedsiębiorczości na 6 miesięcy – oprocentowanie 5,7% rocznie, 9 miesięcy oraz 12 miesięcy – oprocentowanie w skali roku to 5,5%.

Całkiem korzystne jest także oprocentowanie tej lokaty w wersji na 2 miesiące. W momencie pisania wynosi ono 5,3% w stosunku rocznym. Szczegółowy regulamin tutaj. Tutaj więcej atrakcyjnych lokat. Tutaj obecna oferta lokat w PBP – może się różnić od opisanej na stronie.

 

Internetowa Lokata Spinająca w Polskim Banku Przedsiębiorczości - czy warto

Internetowa Lokata Spinająca w Polskim Banku Przedsiębiorczości – czy warto

 

Czy warto założyć Lokatę Spinającą – opinie

Na korzyść oferty depozytowej Polskiego Banku Przedsiębiorczości przemawia kilka czynników. Po pierwsze – jest to lokata internetowa, możliwa do założenia w 100% online. Bez wychodzenia z domu, bez tracenia czasu. To olbrzymie udogodnienie dla wszystkich, którzy są zbyt zajęci, żeby odwiedzać oddziały banków. Zamiast tego w kilku prostych krokach wybierzemy interesującą nas lokatę, uzupełnimy nasze dane osobowe i otrzymamy powiadomienie na naszą skrzynkę email ze szczegółami depozytu oraz numerem rachunku do przelania środków. Na zakończenie – pieniądze z Lokaty Spinającej w PBP wrócą na nasze konto bankowe wraz z naliczonymi odsetkami.

Po drugie – żeby skorzystać z tej oferty, nie musimy zakładać konta bankowego czy podpisywać umowy na jakikolwiek inny produkt Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Lokata Spinająca nie jest powiązana z innym produktem w pakiecie – to czysty depozyt. Nie jest również lokatą promocyjną – bank od kilku miesięcy konsekwentnie plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o oprocentowanie lokat i nie inaczej jest w styczniu 2013r. To oznacza, że prawdopodobnie za kilka miesięcy, w momencie odnawiania Lokaty Spinającej, ponownie otrzymamy korzystną ofertę dla swoich oszczędności.

Po trzecie – od kilku miesięcy Lokata Spinająca utrzymuje się w czołówce, jeśli chodzi o oprocentowanie „czystych” depozytów. Kilka banków oferuje wyższe oprocentowanie na lokatach promocyjnych lub powiązanych z założeniem konta (tutaj więcej takich przykładów). Są również małe banki spółdzielcze (np. SK Bank), które przebijają Polski Bank Przedsiębiorczości o 1%, ale ich lokaty mają zmienne oprocentowanie. Co oznacza, że bank może obniżyć ich oprocentowanie w trakcie ich trwania! Oczywiście Lokata Spinająca to depozyt o stałym oprocentowaniu, jeden z najlepiej oprocentowanych na rynku.

Tutaj obecna oferta lokat w PBP – może się różnić od opisanej na stronieTutaj porównasz Lokatę Spinającą z innymi atrakcyjnymi lokatami w bankach.

Czy Lokata Spinająca jest bezpieczna?

Polski Bank Przedsiębiorczości nie jest szerzej znany. Do niedawna skupiał się wyłącznie na obsłudze przedsiębiorstw, samorządów oraz inwestycji, od pewnego czasu otworzył się na oszczędności osób indywidualnych. W ten sposób nasze pieniądze mogą zarabiać finansując przedsięwzięcia obsługiwane przez Polski Bank Przedsiębiorczości.

Co naturalne, lokaty oferowane przez Polski Bank Przedsiębiorczości są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Państwo gwarantuje ich zwrot do wysokości 100 tysięcy euro. Tutaj lista banków objętych ochroną BFG.

Interesującym pytaniem jest dlaczego Polski Bank Przedsiębiorczości zaoferował Lokatę Spinającą właśnie teraz, nigdy wcześniej nie mając produktów dla klientów indywidualnych. Z wypowiedzi szefów banku wynika, że jednym z głównych powodów są nowe regulacje bankowe (tzw. Umowa Bazylejska), które nakładają na banki wymóg posiadania wyższego współczynnika depozytów do kredytów. Banki po prostu muszą trzymać więcej pieniędzy na lokatach, żeby móc pożyczać. Dla przeciętnego oszczędzającego to dobra wiadomość – to wzmaga konkurencję oraz podwyższa oprocentowanie.

Między innymi z tego powodu Polski Bank Przedsiębiorczości wprowadził bardzo atrakcyjną Lokatę Spinającą. Tutaj szczegóły bieżącej oferty.

Tutaj porównasz Lokatę Spinającą z innymi korzystnymi lokatami.

Tags: , , , ,