Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Jak dostać od banku BZWBK 700zł za założenie Konta Godnego Polecenia?

wrz 25, 13 • banki, bzwbk, konto osobiste, nagroda za założenie kontaKomentowanie nie jest możliwe

W promocji trwającej do 11 listopada 2013 roku bank BZWBK proponuje nowym klientom darmowe konto bankowe oraz do 700zł premii za jego aktywne używanie. Chodzi o Konto Godne Polecenia, które w mediach promuje znany amerykański aktor Kevin Spacey.

Jeśli ktoś poszukuje w tej chwili nowego konta bankowego lub po prostu chce skorzystać z hojności BZWBK i otrzymać od banku 700zł bez wielkiego wysiłku, Konto Godne Polecenia to naprawdę wyjątkowa dobra okazja.

Co trzeba zrobić, żeby bank wypłacił nam 700zł w nagrodach? Czy wszystko dostaniemy od razu? Czy w ofercie Konto Godne Polecenia nie ma jakichś pułapek?

1. Kto może wziąć udział w promocji banku BZWBK?

Oferta jest skierowana do wszystkich nowych klientów banku – w praktyce oznacza to zarówno osoby, które nigdy nie miały konta osobistego w BZWBK lub Kredyt Banku (niedawno oba banki się połączyły), jak i osoby, które od co najmniej roku nie mają już w nich konta (np. zamknęły je w styczniu 2012r.).

Jest to już druga edycja promocji Konto Godne Polecenia w BZWBK – niestety osoby, które z niej wcześniej skorzystały, nie mogą po raz drugi otrzymać premii.

Więcej o warunkach Konta Godnego Polecenia z bonusem 700zł oraz wniosek założenia rachunku można znaleźć na tej stronie.

2. Co trzeba zrobić, żeby dostać od banku BZWBK 700zł nagrody?

Nagroda za założenie i korzystania z Konta Godnego Polecenia wynosi 700zł

Nagroda za założenie i korzystania z Konta Godnego Polecenia wynosi 700zł

Warunki nie są specjalnie wygórowane. Na nagrodę składa się 10 miesięcznych premii w wysokości 50zł oraz premia końcowa w wysokości 200zł. Razem 700zł.

Żeby otrzymać co miesiąc 50zł nagrody, należy spełnić trzy warunki w każdym z 10 miesięcy:

a) zapewnić wpływ co najmniej 1000zł na nasze konto

b) wykonać 3 dowolne przelewy za pomocą bankowości internetowej BZWBK

c) dokonać transakcji bezgotówkowych kartą lub naklejką zbliżeniową za min. 300zł

Warto podkreślić, że wszystkie warunki muszą być spełnione w każdym z miesięcy, żeby otrzymać 50zł miesięcznej nagrody.

Pierwszym miesiącem, w którym uczestnik promocji powinien spełnić powyższe warunki, jest miesiąc kalendarzowy następujący po miesiącu, w którym zawarta została umowa o konto, kartę i dostęp do bankowości internetowej BZWBK.

Czyli, na przykład, jeśli założyliśmy konto w październiku, po raz pierwszy warunki otrzymania premii powinniśmy spełnić w listopadzie.

Jeśli w którymś z 10 miesięcy promocji nie uda się nam spełnić warunków otrzymania premii, nie wpływa to na możliwość zdobycia jej w kolejnych miesiącach. Musimy jednak pamiętać o spełnieniu trzech warunków (wpływ, przelewy, transakcje bezgotówkowe). Więcej w regulaminie.

Nagroda jest wypłacana do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki jej otrzymania. Czyli, na przykład, jeśli spełniliśmy warunki otrzymania 50zł w listopadzie, kwota pojawi się na naszym koncie do końca grudnia.

A co należy zrobić, żeby dostać dodatkowo 200zł? Są dwa warunki:

a) wykonanie w trakcie trwania 10 miesięcy promocji co najmniej jednej płatności za pomocą polecenia zapłaty – to automatyczne zlecenie, które możemy ustawić za pomocą bankowości internetowej BZWBK

b) spełnienie warunków otrzymania premii w KAŻDYM z 10 miesięcy promocji – innymi słowy, żeby otrzymać dodatkowe 200zł, musimy najpierw zgarnąć wszystkie dostępne premie miesięczne, łącznie 500zł

Kiedy wpłynie na nasze konto 200zł od BZWBK? W zależności od tego, kiedy dokładnie założyliśmy Konto Godne Polecenia, przelew z banku zostanie wykonany do końca września, października lub listopada 2014 roku.

Więcej o warunkach Konta Godnego Polecenia z bonusem 700zł oraz wniosek założenia rachunku można znaleźć na tej stronie.

Czy Konto Godne Polecenia z nagrodami 700zł jest bezpłatne?

Premia w wysokości 700zł to naprawdę hojna propozycja ze strony banku – czy nie kryją się za nią jakieś opłaty lub inne koszty?

Okazuje się, że nie. W pakiecie Konto Godne Polecenia dla nowych klientów bank BZWBK nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta, za wydanie i korzystanie z karty lub naklejki zbliżeniowej, za wypłaty gotówki z bankomatów BZWBK oraz PKOBP (bardzo duża sieć) oraz za przelewy internetowe.

Nie zapłacimy również nic za ustalenie automatycznych zleceń w bankowości internetowej BZWBK – darmowe są polecenia zapłaty oraz zlecenia stałe. To ważna informacja w kontekście tego, że wykonanie co najmniej jednego polecenia zapłaty jest warunkiem otrzymania 200zł premii.

Czy to nie zbyt piękne, żeby było możliwe?

Tak właśnie wygląda promocja Konto Godne Polecenia z bonusem 700zł reklamowana przez Kevina Spacey – zbyt piękna, żeby była możliwa. Darmowe konto, stosunkowo niskie wymagania wobec klienta oraz 700zł nagrody przez rok korzystania z rachunku.

Hojność banku oraz prostotę tej promocyjnej oferty można wyjaśnić dążeniem BZWBK do pozyskania nowych klientów. Bank niedawno zmienił właściciela, połączył się z Kredyt Bankiem i ma duże ambicje na polskim rynku.

BZWBK chce również „pochwalić” się nowym klientom możliwościami swoich systemów bankowych i szerokością oferty. Rachunek jest naprawdę funkcjonalny – z dostępem do bankowości mobilnej, innowacyjnymi rozwiązaniami płatniczymi (naklejka) oraz programami rabatowymi.

Czy warto założyć Konto Godne Polecenia w BZWBK dla nagrody 700zł?

Czy warto założyć Konto Godne Polecenia w BZWBK dla nagrody 700zł?

Do tego dochodzi bogata paleta usług banku BZWBK – od podstawowych usług bankowych poprzez kredyty, leasing czy obsługę klientów w walutach obcych po fundusze inwestycyjne Arka.

Oczywiście nie ma żadnego przymusu korzystania z nich podczas trwania tej promocji czy później. Ale BZWBK na pewno liczy na to, że część na nas przekona się przez 10-12 miesięcy aktywnego korzystania z ich bankowości, zostanie na dłużej i będzie korzystać również z innych usług tego banku.

Dlaczego nie dać sobie zapłacić 700zł za możliwość darmowego testowania nowoczesnego, funkcjonalnego konta w ambitnym banku?

Więcej o warunkach Konta Godnego Polecenia z bonusem 700zł oraz wniosek założenia rachunku można znaleźć na tej stronie.

Tags: , , , , , , ,