Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Jak działa gwarancja najniższej raty w Alior Bank?

sty 17, 13 • banki, kredyt konsumencki, kredyt konsumpcyjny, pożyczka bez zaświadczenia, szybka pożyczkaKomentowanie nie jest możliwe

Jeśli weźmiemy pożyczkę gotówkową w Alior Banku, możemy liczyć na gwarancję najniższej raty. Taką promocję (na razie do 31 stycznia 2013r., choć niewykluczone, że zostanie przedłużona) bank prowadzi już od kilkunastu miesięcy? Czy to oznacza, że dostaniemy w nim najtańszą pożyczkę ze wszystkich banków w Polsce? Jak działa w praktyce gwarancja najniższej raty w Alior Banku? Jakie jest oprocentowanie pożyczki gotówkowej tego banku?

Jak działa pożyczka z gwarancją niskiej raty?

Pierwszym krokiem jest złożenie w placówce banku, przez internet lub w inny sposób wniosku o pożyczkę Alior Banku na obowiązujących zasadach. Ostateczne warunki kredytowania zależą od naszej zdolności kredytowej, daty wypłaty pierwszej gotówki oraz daty płatności pierwszej raty.

Dla przykładowej pożyczki na kwotę 27 tysięcy złotych oraz liczbie rat 57, oprocentowanie pożyczki w Aliorze wynosi 13,5% nominalnie. Opłaty przygotowawcze (prowizja) wynoszą zero, ale musimy wykupić ubezpieczenie, które przy tak wysokiej kwocie pożyczki będzie kosztować 4617zł. To daje miesięczną ratę na poziomie 644,19zł, łączną kwotę odsetek 9791,10zł oraz RRSO 25,13% (dla danych na 5.11.2012).

Czy to najtańsza pożyczka bankowa? Prawdopodobnie nie, ale Alior Bank daje nam gwarancję, że jeśli znajdziemy bank, który zaproponuje niższe koszty kredytowania, nasza umowa zostanie zmieniona przy pomocy aneksu, a my dostaniemy jeszcze niżej oprocentowaną pożyczkę.

Tak działa pożyczka z gwarancją najniższej raty w Alior Bank (szczegółowy regulamin).

Tutaj przeczytasz więcej o warunkach pożyczki. Tutaj złożysz wniosek o pożyczkę gotówkową w Alior Bank przez internet. Tutaj porównasz, czy inne banki nie oferują na starcie najtańszej pożyczki gotówkowej.

Tania pożyczka w Alior Bank – szczegółowe warunki

Czy Alior Bank ma najtańszą pożyczkę?

Czy Alior Bank ma najtańszą pożyczkę?

Na przedstawienie dowodów, że inny bank (np. Millennium, Kredyt Bank, Getin czy Deutsche Bank) oferuje korzystniejszą pożyczkę gotówkową mamy dwa tygodnie od dnia podpisania umowy. Możemy to również zrobić w dzień podpisania umowy.

Tylko jak udowodnić, że taniej pożyczymy pieniądze w innym banku? Wystarczy formularz informacyjny zgodny z ustawą o kredycie konsumenckim, na którym inny bank (np. Pekao czy BZWBK) opisze korzystniejsze dla klienta warunki kredytowania. Tak wygląda wzór takiego formularza. Każdy bank jest zobligowany prawem do wydania tego typu informacji przed podpisaniem przez klienta umowy o pożyczkę.

Co jeśli przedstawimy taki dokument? Alior Bank zobowiązuje się w regulaminie promocji „Gwarancja pożyczki z najniższą ratą” do zmiany warunków naszej umowy kredytowej na jeszcze korzystniejszą. Otrzymamy do niej aneks z nowymi zasadami – oprocentowaniem, ilością rat, opłatami ubezpieczeniowymi, całością odsetek oraz RRSO.

Tutaj przeczytasz więcej o warunkach taniej pożyczki w Allior Bank. Tutaj złożysz wniosek o pożyczkę gotówkową w Alior Bank przez internet. Tutaj porównasz, czy inne banki nie oferują już na starcie korzystniejszej pożyczki gotówkowej.

Czy trudno dostać pożyczkę w Alior Banku?

Alior Bank jest dość elastyczny w udzielaniu pożyczek gotówkowych – akceptuje różnorodne źródła dochodu – nie tylko pracę na etat, ale także emeryturę, umowę o dzieło czy umowę zlecenie. O pożyczkę w tym banku można starać się wspólnie z trzema innymi osobami. Bank nie wymaga poręczycieli czy zabezpieczeń, a pieniądze zostaną nam wypłacone nawet w 1 dzień.

Oferta kredytowa Allior Bank to więcej niż tylko pożyczki gotówkowe, ale gwarancja najniższej raty odnosi się wyłącznie do nich. Chodzi o niezabezpieczone pożyczki gotówkowe z ubezpieczeniem na życie. Nie chodzi o kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe czy konsolidacyjne.

Czy gwarancja najniższej raty naprawdę działa?

Można się obawiać, czy Alior Bank nie osiągnie niższej raty pożyczki niejako naszym kosztem, np. wydłużając okres kredytowania. To rzeczywiście zmniejszyłoby miesięczną ratę pożyczki, ale zwiększyłoby całkowitą kwotę odsetek.

W swoich materiałach informacyjnych na stronie internetowej Alior Bank pisze, że chodzi o niższą ratę przy tym samym okresie kredytowania oraz kwocie pożyczki. Krótko mówiąc – korzystniejszą pożyczkę.

Czy pożyczka w Arior Bank jest korzystna?

Czy pożyczka w Arior Bank jest korzystna?

Tutaj przeczytasz więcej o warunkach taniej pożyczki w Allior Bank. Tutaj złożysz wniosek o pożyczkę gotówkową w Alior Bank przez internet. Tutaj porównasz, czy inne banki nie oferują już na starcie korzystniejszej pożyczki gotówkowej w 2013.

Tags: , , , , ,