Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Jak założyć konto w Alior Sync – krok po kroku

mar 11, 13 • Alior Sync, banki, konto osobiste, zwrot wydatków - cashbackKomentowanie nie jest możliwe

Konto internetowe w Alior Sync można założyć na dwa sposoby – w pełni przez internet lub korzystając z usług kuriera. W pierwszej wersji rachunek będzie do naszej dyspozycji nawet tego samego dnia, w wersji z kurierem będziemy musieli poczekać na dostarczenie umowy do domu. Może to zająć ok 2-4 dni robocze. W obu przypadkach cały proces musimy rozpocząć w internecie (tutaj wniosek).

Jak otworzyć konto w Alior Sync bez fizycznej umowy?

Czy to możliwe, że Sync otwiera konto bankowe bez podpisywania przez nas fizycznej umowy? Tak – jako autoryzacja umowy posłuży nie nasz podpis, ale przelew z innego konta bankowego, którego jesteśmy posiadaczem. Ta metoda jest więc tylko dla osób, które mają już rachunek w innym banku (oraz skończyły 18 lat).

Jak otworzyć konto w Alior Sync 2013 - przewodnik

Jak otworzyć konto w Alior Sync 2013 – przewodnik

Jak to działa? Wypełniamy dane kontaktowe, dane osobowe oraz adres. Wybieramy kartę debetową do naszego nowego konta oraz zapoznajemy się z dokumentami banku. Co dalej?

Na nasz adres e-mail Alior Sync prześle potwierdzenie wniosku o założenie konta oraz dalsze instrukcje.

Naszym zadaniem będzie przelać dowolną kwotę (choćby 1zł) na nasz nowy numer rachunku w Alior Sync z innego konta, którego jesteśmy posiadaczami. Musi być to nasze konto (nie rodziny czy znajomych). Musi być to konto osobiste, a nie firmowe. Chodzi o całkowitą zgodność w danych osobowych. W wiadomości od Alior Sync znajdziemy też takie szczegóły jak prawidłowy tytuł przelewu czy dane odbiorcy.

Ten przelew posłuży jako weryfikacja naszego wniosku. Można powiedzieć, że w ten sposób zdalnie podpiszemy umowę o konto internetowe w Alior Sync.

Co dalej? Po autoryzacji bank odeśle na nasz rachunek w innym banku 1 grosz, a w tytule tego przelewu umieści nasz numer identyfikacyjny klienta potrzebny do zalogowania się w bankowości elektronicznej Alior Sync. Od tego momentu konto jest aktywne. Bank wyśle do nas również e-mail z potwierdzeniem otworzenia konta oraz wszystkie dokumenty (np. umowę, regulamin, taryfę opłat, itp.). Po kilku dniach przyjdzie do nas karta debetowa.

Jak otworzyć konto internetowe w Alior Sync - potwierdzenie przychodzi emailem

Jak otworzyć konto internetowe w Alior Sync – potwierdzenie przychodzi emailem

W ten sposób, w kilka minut i bez angażowania kuriera czy odwiedzania oddziały banku, założyliśmy darmowe konto w Alior Sync.

Tutaj więcej informacji o szczegółach oferty Alior Sync, tutaj wniosek o założenie konta bez udziału kuriera.

Jak otworzyć konto w Alior Sync przez kuriera?

Założenie konta w Sync 2013 - kilka minut lub kurier

Założenie konta w Sync 2013 – kilka minut lub kurier

Nie każdy jednak posiada konto bankowe, które może mu posłużyć do podpisania umowy z Alior Sync. Dlatego bank przygotował drugą możliwość założenia rachunku internetowego – wniosek podobnie jak w pierwszym przypadku złożymy za pomocą internetu, ale umowę do podpisania przywiezie nam kurier. Cały proces może potrwać ok 2-4 dni – to wolniejsza metoda od podpisania umowy przez przelew z innego banku.

Bardzo ważne, żeby w momencie składania wniosku starannie wypełnić dane kontaktowe oraz adresowe – kurier może dojechać pod wskazany adres. Również do szkoły czy pracy.

W momencie wizyty kuriera będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość – może być to dowód osobisty, paszport lub legitymacja szkolna. Ta metoda zakładania konta w Alior Sync jest dostępna również dla klientów poniżej 18 roku życia. Minimalny wiek to 13 lat (wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego dla klientów do 18 roku życia).

Tutaj więcej informacji o szczegółach oferty Alior Sync, tutaj wniosek o założenie konta bez udziału kuriera.

Po założeniu konta w Alior Sync będziemy mogli korzystać z programy lojalnościowego polegającego na zwrocie 5% transakcji w internecie. Tutaj więcej o zasadach programu, tutaj miesięczny limit cashback, tutaj informacje o tym, kiedy zwrot wydatków trafia na nasze konto. Tutaj więcej o atrakcyjnej karcie kredytowej w Alior Sync.

Tags: , , , , ,