Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Jak zamknąć konto w BGŻ Optima – krok po kroku

Jeszcze kilka miesięcy temu BGŻ Optima była liderem wśród banków oferujących rachunki oszczędnościowe – w lutym i w marcu kilka innych banków zaproponowało wyższe oprocentowanie. Mimo że w większości przypadków łączył się ono z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków (np. założenie konta osobistego, jak w Deutsche Bank czy Meritum Bank), wielu klientów poczuło się dotkniętych skalą obniżek w BGŻ Optima.

Część z nich chciałaby całkiem zlikwidować swój rachunek w banku BGŻ Optima? Jak zamknąć konto w BGŻ Optima krok po kroku? Czy warto to zrobić? Gdzie przenieść swoje oszczędności?

Jak zamknąć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima?

To proste – bank nie stawia praktycznie żadnych warunków, nie pobiera opłat i nie nakłada kar. Rachunek możemy zamknąć praktycznie w każdym momencie wypowiadając BGŻ Optima umowę ramową. Jak to zrobić?

Musimy zalogować się na nasze konto oszczędnościowe w banku Optima i po lewej stronie odszukać zakładkę o nazwie Osobiste. Po jej otworzeniu pojawi się kilka możliwości. Nas interesuje ta pierwsza – poczta BGŻOptima. To za pomocą szyfrowanej wiadomości e-mailowej wysłanej przez ten system zamkniemy konto.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe BGŻ Optima?

Jak zamknąć konto oszczędnościowe BGŻ Optima?

Co dalej? Wybierzmy przycisk Nowa, który odeśle nas do okna z nową wiadomością. Wystarczy teraz jedno zdanie w stylu „Wypowiadam swoją umowę o konto oszczędnościowe”, żeby zapoczątkować proces likwidacji rachunku w BGŻ Optima.

Likwidacja konta oszczędnościowego BGŻ Optima - przewodnik

Likwidacja konta oszczędnościowego BGŻ Optima – przewodnik

W regulaminie swoich usług bank daje sobie 30 dni na zrealizowanie tego wypowiedzenia umowy, które w praktyce polega na zablokowaniu dostępu do usług. Jeśli na koncie znajdują się jakiejś pieniądze, najlepiej od razu je przenieść na rachunek powiązany. Jeśli sami tego nie zrobimy, wyręczy nas system bankowy.

Tutaj aktualne porównanie rachunków oszczędnościowych w bankach – warto sprawdzić, kto może być następcą BGŻ Optima dla naszych nadwyżek finansowych.

Czy warto zamknąć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima?

Likwidacja konta w BGŻOptima - czy warto

Likwidacja konta w BGŻOptima – czy warto

To całkiem zasadne pytanie, nawet dla tych, którzy są oburzeni zmianą oprocentowania na rachunku (która jest niestety częścią większego trendu na rynku i dotknęła wszystkie banki). Rachunek w BGŻ Optima jest całkowicie darmowy, nie jest wymagany minimalny osad lub inne warunki, aby był utrzymywany. Nawet jeśli przeniesiemy nasze oszczędności gdzieś indziej i wyzerujemy konto – nie będziemy ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Co więcej – BGŻ Optima zaczął organizować comiesięczne rabaty u swoich partnerów w nowym programie zniżkowym „Optymalne oszczędzanie”. Zniżki są dostępne wyłączenie dla klientów banku. W marcu klienci BGŻ Optima mogli kupić 20% taniej ubezpieczenie samochodu w Link 4.

W sytuacji, kiedy depozyty bankowe zdecydowanie dołują, nie tylko w w BGŻ Optima, z naszego konta w tym banku możemy przenieść część swoich oszczędności do funduszy inwestycyjnych – niektóre z nich nabędziemy bez opłat manipulacyjnych, taniej niż gdzie indziej.

Więc czy jeśli konto jest darmowe, a za czasowy brak środków nie ma żadnych konsekwencji, jest jakiś racjonalny powód, żeby zamykać rachunek w BGŻ Optima?

Ale jeśli jesteśmy zdecydowani na przeniesienie swoich oszczędności do innego banku, tutaj dużej porównanie rachunków oszczędnościowych w różnych bankach. Warto sprawdzić, jak na ich tle wypada BGŻ Optima.

Gdzie oszczędzać na koncie oszczędnościowym, jeśli nie w BGŻ Optima?

W tej chwili (marzec 2013) BGŻ Optima proponuje oprocentowanie 4,6% na rachunku oszczędnościowym. Kto daje więcej? Meritum Bank do końca marca 2013 gwarantuje 5% w skali roku bez względu na wysokość środków. Deutsche Bank daje 6% w skali roku, ale tylko do kwoty 10 tysięcy złotych, potem oprocentowanie spada do 2,5%. Jakimś rozwiązaniem może być lokata jednodniowa w Toyota Bank (7% w skali roku), ale ten depozyt będziemy musieli codziennie odnawiać logując się na konto.

Tutaj większe porównanie rachunków oszczędnościowych w bankach, w tym największej konkurencji BGŻ Optima. Tutaj porównanie lokat terminowych.

Tags: , , , ,