Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Jakie są najlepsze konta internetowe?

gru 20, 12 • banki, konto osobiste, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

Jakie są najlepsze konta internetowe na rynku? Naprawdę jest z czego wybierać – o naszą uwagę oraz pieniądze rywalizuje kilka banków skupionych właśnie na tym typie bankowości. Żeby wyróżnić się na tle konkurencji muszą dać coś więcej – wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, zwrot wydatków na karcie, darmowe przelewy ekspresowe lub jakiś inny bonus.

Tym bardziej, że w tej chwili praktycznie każde dobre konto bankowe jest internetowe. W takim sensie, że klient oprócz korzystania z niego w placówkach czy przez telefon, może w każdej chwili skorzystać z serwisu elektronicznego (tutaj przykład ING oraz PKO BP).

A jakie są najlepsze konta typowo internetowe? Konta przeznaczone przede wszystkim do używania przez internet, zaprojektowane dla ludzi, którzy potrafią obsłużyć się sami i nie potrzebują placówek. Przeczytaj ranking i zobacz, jak wyglądają najlepsze rachunki od środka.

Najlepsze konta internetowe – Inteligo

Konto internetowe Inteligo

Konto internetowe Inteligo

Inteligo to internetowa odnoga PKO BP, największego banku w Polsce. Działa zupełnie inaczej i ma zupełnie inną ofertę, ale jednocześnie korzysta ze związku z PKO – jako klienci otrzymamy między innymi darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów PKOBP w Polsce, a także dostęp do obligacji skarbowych czy funduszy inwestycyjnych oferowanych przez tą firmę.

Konto osobiste Inteligo jest darmowe (prowadzenie, karta, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów sieci). Warunkiem zwolnienia z opłaty za kartę płatniczą jest wydanie nią miesięcznie co najmniej 100zł. To naprawdę symboliczna kwota, jeśli aktywnie używamy rachunku.

Serwis internetowy do konta Inteligo jest intuicyjny i funkcjonalny. W jednym miejscu możemy z powodzeniem zarządzać wszystkimi swoimi finansami – od codziennych operacji czy płatności po oszczędności, inwestycje, a nawet ubezpieczenia. Spod tego samego konta będziemy mogli zakładać lokaty i brać kredyty.

Dla najbardziej nowoczesnych klientów nie zabraknie atrakcji. Na przykład w Inteligo wyślemy przelew (do innego klienta banku) za pomocą SMS-a czy e-maila, bez podawania numeru konta.

Jak otworzyć konto w banku Inteligo? Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut – wszystko oczywiście online.

Najlepsze konta internetowe – mBank

mBank - konto internetowe

mBank – konto internetowe

Nie wiem dokładnie, kto był pierwszy na rynku kont internetowych – Inteligo czy mBank, ale to ta druga firma przez wiele lat wyznaczała standardy w tym obszarze. Miała całkowicie bezpłatne konto, dobrze oprocentowany rachunek oszczędnościowy oraz dobrą ofertę OC i innych ubezpieczeń. Jakby tego było mało, bezpośrednio z konta mBanku można było kupować fundusze inwestycyjne kilkunastu towarzystw.

Z czasem konkurencja podgryzła mBank praktycznie z każdej strony, a do tego bank wprowadził opłatę za nieużywaną kartę (2zł miesięcznie) oraz przestał walczyć z innymi o depozyty.

Konto internetowe mBank pozostaje klasą samą w sobie, jeśli chodzi o funkcjonalność oraz usługi dodatkowe. Nie dosyć, że wszystko działa jak trzeba, to jeszcze możemy z naszego konta tanio kupić ubezpieczenie samochodu lub podróży, zainwestować na giełdzie, kupić fundusze i wiele, wiele innych.

Niedawno bank wprowadził do swojej oferty innowacyjny program mSaver, dzięki któremu możemy możemy oszczędzać podczas wydawania pieniędzy.

Czyli tak naprawdę mBank daje dobre darmowe konto internetowe (jeśli używamy karty), które możemy bez trudu połączyć z wieloma innymi funkcjami i mieć jedno centralne miejsce dla swoich finansów. To wygodne i praktyczne.

Jak otworzyć konto w mBanku? Tutaj znajdziesz wniosek i więcej szczegółów.

Najlepsze konta internetowe – AliorSync

AliorSync konto internetowe - czy warto

AliorSync konto internetowe – czy warto

AliorSync to w porównaniu z mBankiem i Inteligo kompletny debiutant. Istnieje od niedawna, jest nowym przedsięwzięciem również nie najstarszego Alior Banku. Został zaprojektowany i stworzony od podstaw z myślą o internautach. Widać to nie tylko po szczegółach jego oferty (np. zwrot 5% niektórych wydatków w internecie, pakiet darmowych przelewów ekspresowych), ale też po stronie banku.

Jakie są opinie o AliorSync? Mieszane – na pewno zawiodą się ci, którzy liczą na szybkie i duże zwroty za wszystkie wydatki w internecie. Bank okroił tą usługę o niektóre kategorie produktów z obawy przed nadużyciami, a potem dorzucił dodatkowe warunki do spełnienia (związane z aktywnym korzystaniem z usług banku).

Konto internetowe AliorSync wciąż jest jednak darmowe, włącznie z kartą płatniczą, wypłatami z bankomatów w całym kraju, przelewami internetowymi oraz kilkoma dodatkowymi gadżetami (np. dostęp do bezpłatnych treści w sieci).

Jak otworzyć konto w AliorSync? Wypełnij ten wniosek – nie musisz nawet podpisywać umowy. Łatwiejszej procedury jeszcze nie widziałem.

Najlepszy internetowy rachunek oszczędnościowy – BGŻ Optima

Internetowy rachunek oszczędnościowy BGŻ Optima

Internetowy rachunek oszczędnościowy BGŻ Optima

Darmowe konto internetowe BGŻ Optima różni się zasadniczo od poprzednich trzech. Dlaczego? Jest to rachunek oszczędnościowy, a nie konto osobiste. Nie otrzymamy do niego karty płatniczej, nie wypłacimy z niego pieniędzy z bankomatu, nie zapłacimy z niego za prąd czy telefon.

Żeby z niego korzystać (i je założyć) musimy mieć już konto osobiste w innym banku. Tylko na nie będziemy mogli przelewać nasze oszczędności z rachunku BGŻ Optima.

Ale najważniejsze jest coś innego: konsekwentnie wysokie oprocentowanie, uzupełnianie oferty o nowe możliwości oszczędzania i inwestowania oraz brak jakichkolwiek kosztów. To typowe konto bankowe, na którym się zarabia. Do tego służy. I jest chyba najbardziej internetowe z czterech tutaj przedstawionych.

Jak założyć konto oszczędnościowe BGŻ Optima?W tej chwili najlepszy sposób na założenie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima to założenie Lokaty Bezkarnej na 3 miesiące na 5,8% w skali roku. Oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi do 28 lutego 4,8% w skali roku, do 5 kwietnia będzie to 4,6%, potem spadnie do 3,6% w skali roku.

Tags: , , , , , ,