Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Jednodniowa Lokata na Dzień Dobry na 7% w Toyota Bank do 12 kwietnia 2013

 Od dzisiaj do 12 kwietnia Toyota Bank umożliwia swoim klientom zakładanie jednodniowej lokaty bankowej oprocentowanej na 7% w stosunku rocznym (Lokata na Dzień Dobry). Jest to typowy depozyt nocny – dyspozycję założenia lokaty musimy wykonać w naszej bankowości elektronicznej do 21.00, a rano środki wracają na konto osobiste. Każdy klient ma do swojej dyspozycji trzy lokaty, każda na maksymalną kwotę 5,000zł (słownie: pięć tysięcy złotych). Nietrudno obliczyć, że łącznie możemy w ten sposób zdeponować codziennie 15,000zł.

Oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku to w tej chwili rzadkość. Od kilku miesięcy odsetki gwarantowane przez polskie banki spadają i na dobrych rocznych lokatach w lutym 2013r. można uzyskać ok. 5%. Warto podkreślić, że są to jednak lokaty roczne, a nie jednodniowe.

Tutaj szczegóły jednodniowej „Lokaty Na Dzień Dobry” w Toyota Bank ma 7%.

Jak działa „Lokata na Dzień Dobry” 7% w banku Toyota?

Lokata jednodniowa w Toyota Bank 7% - jak to działa i czy warto

Lokata jednodniowa w Toyota Bank 7% – jak to działa i czy warto

Jest to nieodnawialna lokata jednodniowa. Co to oznacza w praktyce? Nie jest codziennie automatycznie odnawiana i to po naszej stronie leży konieczność zalogowania się do naszego konta internetowego Toyota i złożenia nowej dyspozycji założenia lokaty jednodniowej na 7%. Jeśli tego nie zrobimy, pieniądze będą leżeć nieoprocentowane na koncie bieżącym.

Lokatę musimy założyć najpóźniej do godziny 21.00 danego dnia. Pieniądze wraz z odsetkami trafią z powrotem na nasze konto bieżące już następnego dnia rano. Jeśli dyspozycja założenia „Lokaty na Dzień Dobry” na 7% trafi do systemu po 21.00, tego dnia lokata nie zostanie już założona, a wniosek zostanie przeniesiony na kolejny dzień.

Toyota Bank umożliwia założenie trzech lokat jednodniowych jednocześnie, a wysokość każdej z nich ustala na maksymalnie 5 tys. złotych. Czyli razem możemy w ten sposób zdeponować na 7% w skali roku 15 tysięcy. Odsetki będziemy otrzymywać na nasze konto osobiste (pomniejszone o podatek Belki) każdego dnia. Promocja jest ważna do 12 kwietnia 2013r. i może być przedłużona.

Tutaj znajdziesz szczegóły jednodniowej „Lokaty Na Dzień Dobry” w Toyota Bank ma 7% i założysz ją przez internet.

Ważnym warunkiem założenia lokaty jednodniowej jest posiadanie konta osobistego w tym banku. Tylko klienci banku korzystający z rachunku bieżącego i mający dostęp do bankowości elektronicznej Toyota mogą zakładać samodzielnie lokaty, w tym „Lokatę na Dzień Dobry”. To nasuwa istotne pytania dotyczące kosztów w Toyota Bank.

Czy konto osobiste w Toyota Bank jest darmowe? Jakie są opłaty w tym banku?

Klienci mogą wybrać jeden z dwóch rachunków, które są darmowe po spełnieniu warunków. Za konto Osobiste w Toyota Bank zapłacimy 2,5zł miesięcznie (za prowadzenie konta), płatne z góry, ale jeśli wydamy kartą płatniczą 1000zł opłata będzie zwrócona na nasze konto.

Druga możliwość to konto Enter, przy którym występuje taka sama opłata (2,5zł płatne z góry za prowadzenie konta), ale inaczej wygląda możliwość uniknięcia tej opłaty. Konto Enter nie jest wyposażone w kartę płatniczą, a z opłaty jesteśmy zwolnieni wtedy, gdy na lokatach mamy zdeponowane co najmniej 10 tys. zł. Czyli jeśli codziennie będziemy odnawiać nasze „Lokaty na Dzień Dobry” na kwotę co najmniej 10 tysięcy – opłata za prowadzenie konta zostanie nam zwrócona.

Podsumowując – czy konto osobiste w Toyota Bank jest darmowe? Tak, ale tylko po spełnieniu warunków. Jakie są opłaty? 2,5zł miesięcznie za konto Osobiste oraz Enter, pobierane z góry, i zwracane po spełnieniu warunków. Tutaj tabela opłat i prowizji wraz ze szczegółami.

Tutaj znajdziesz szczegóły jednodniowej „Lokaty Na Dzień Dobry” w Toyota Bank ma 7% i założysz ją przez internet. Tutaj pełny regulamin promocji.

Czy warto założyć lokatę jednodniową na 7% w Toyota Bank?

Oprocentowanie jest bardzo wysokie na tle konkurencji. Jest kilka innych banków, które oferują podobny depozyt krótkoterminowy (Idea Bank, Getin Bank oraz Open Finance) z podobnymi warunkami i ograniczeniami.

Na pewno nie jest to rozwiązanie wygodne, ale jeśli szukamy sposobu na optymalizację bezpiecznych oszczędności oraz nie przeszkadza nam konieczność codziennego logowania się do systemu transakcyjnego Toyota Banku, żeby odnowić lokatę – jest to interesująca propozycja.

Jedyne, czym ryzykujemy, to 2,5zł opłaty za prowadzenie konta w Toyota Bank miesięcznie, które na dodatek możemy odzyskać, jeśli spełnimy warunki. Dla przypomnienia: na koncie Enter warunkiem zwrotu opłaty jest utrzymanie codziennie min. 10 tysięcy złotych depozytu.

Tutaj znajdziesz szczegóły jednodniowej „Lokaty Na Dzień Dobry” w Toyota Bank ma 7% i założysz ją przez internet.

Tags: , , , ,