Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Karta kredytowa Alior Sync ze zwrotem 5% wydatków w internecie lub programem punktowym

mar 8, 13 • Alior Sync, banki, karta kredytowa, karty płatnicze, zwrot wydatków - cashbackKomentowanie nie jest możliwe

Alior Sync oferuje swoim klientom dwie różne karty kredytowe do konta internetowego – MasterCard oraz MasterCard World. Czym się od siebie różnią? Czy warto je założyć dodatkowo do karty debetowej? Jakie są opłaty? Jakie są korzyści dla klientów? Którą kartę kredytową w Alior Sync wybrać?

Alior Sync MasterCard ze zwrotem 5% wydatków w internecie

Olbrzymią zaletą konta osobistego w Alior Sync (oprócz tego, że jest całkowicie darmowe) jest to, że klienci – po spełnieniu warunków – otrzymują zwrot 5% wydatków za zakupy wykonane w internecie. Cashback może być naprawdę duży i wynosić nawet ponad 1 tysiąc złotych – tutaj szczegółowy opis miesięcznego limitu zwrotu. Jest wypłacany raz w miesiącu – tutaj szczegółowe informacje o tym, kiedy otrzymamy zwrot na konto w Alior Sync.

Karta kredytowa Alior Sync 2013 - czy warto założyć?

Karta kredytowa Alior Sync 2013 – czy warto założyć?

Do zwrotu kwalifikują się dwa rodzaje transakcji: za pomocą usługi Płacę z Alior Sync (jest w większości polskich sklepów internetowych) lub właśnie za pomocą karty kredytowej Alior Sync MasterCard.

A więc karta może się przydać, jeśli liczymy na duże zwroty z usługi cashback 5% i jeśli kupujemy nie tylko w polskim internecie, ale zagranicą lub sklepach, gdzie nie ma możliwości płacenia za pomocą Płacę z Alior Sync.

Ale to nie jedyna korzyść z używania karty kredytowej MasterCard w Syncu. Co jeszcze?

Na pewno niskie opłaty, które można sprowadzić do zera, jeśli aktywnie korzystamy z karty. Darmowe jest wydanie karty, a comiesięczna opłata za obsługę wynosi 5zł. Ale nie jest pobierana pod warunkiem, że wykonamy nią co najmniej 4 transakcje w cyklu rozliczeniowym (który zresztą możemy sami wybrać w momencie podpisywania umowy). Wtedy karta będzie bezpłatna.

Do tego dochodzi długi okres bezodsetkowy (tzw. grace period), który wynosi aż 58 dni. Jeśli całe zadłużenie spłacimy przed jego upływem, bank nie pobierze żadnych odsetek.

Tutaj więcej informacji o karcie kredytowej ze zwrotem wydatków w internecie w Alior Sync, tutaj można ją założyć bez wychodzenia z domu i zacząć korzystać.

Czy są inne opłaty? Jak przy każdej karcie kredytowej, zupełnie nie opłaca się wypłacanie nią gotówki z bankomatów – każda wypłata to koszt 3% wartości operacji, co najmniej 7zł. Zapłacimy także za wpłatę gotówki (np. we wpłatomatach Euronet) – 0,5% transakcji, co najmniej 3zł. Tutaj wszystkie opłaty.

Co ciekawe – Alior Sync zezwala na wykonywanie przelewów z rachunku karty na inne konta i traktuje je tak, jak transakcje bezgotówkowe, jeśli chodzi o okres bezodsetkowy. Pobiera jednak za takie operacje prowizje – 3% wartości, co najmniej 7zł.

A jakie jest oprocentowanie karty kredytowej w Alior Sync, gdyby okazało się, że nie spłacimy naszego kredytu i będziemy musieli spłacać odsetki – w tej chwili jest to 15,96%, ale warto sprawdzać w tabeli oprocentowania, bo jest to wartość zmienna. Sync wypada jednak bardzo dobrze na tle konkurencji pod względem oprocentowania swoich kredytówek – tutaj porównanie kart kredytowych w innych bankach w Polsce. Tutaj tabela oprocentowanie w Aliro Sync.

A jaki jest maksymalny limit na karcie kredytowej MasterCard w Alior Sync? Każdy wniosek jest rozpatrywany osobno, ale górna granica dla wszystkich klientów to 40 tysięcy złotych, które bank udostępnia na karcie.

Tutaj więcej informacji o karcie kredytowej ze zwrotem wydatków w internecie w Alior Sync, tutaj można ją założyć bez wychodzenia z domu i zacząć korzystać.

Opłaty, procentowanie i zwrot wydatków z karty kredytowej Alior Sync - opinie

Opłaty, procentowanie i zwrot wydatków z karty kredytowej Alior Sync – opinie

Karta kredytowa Alior Sync MasterCard World z programem punktowym

Większość parametrów drugiej karty w ofercie Alior Sync pokrywa się kartą MasterCard – takie same są opłaty za jej obsługę (które można zredukować do zera po wykonaniu 4 bezgotówkowych transakcji w cyklu), takie samo oprocentowanie oraz okres, w którym bank nie nalicza odsetek.

Co je więc różni?

Za transakcje kartą Alior Sync MasterCard World nie otrzymamy zwrotu 5% wydatków w internecie. Cashback dotyczy tylko karty MasterCard. Za to karta kredytowa World upoważnia nas do udziału w popularnym programie punktowym firmy MasterCard. Chodzi o program lojalnościowy World MasterCard Rewards, w którym za każde wydane kartą 5zł dostajemy 1 punkt. Punkty możemy zamieniać na nagrody rzeczowe i nierzeczowe (w tym np. wycieczki) z bogatego katalogu programu.

Druga rzecz to wyższy maksymalny limit na karcie kredytowej Alior Sync MasterCard World. Bank udostępnia w ten sposób klientom nawet 100 tysięcy złotych. Do tego dochodzi również atrakcyjny pakiet ubezpieczeń.

Można więc powiedzieć, że karta MasterCard World to propozycja dla bardziej zamożnych klientów, z wyższymi oczekiwaniami co do limitu kredytowego oraz bezpieczeństwa karty, zainteresowanych uczestnictwem w prestiżowym programie lojalnościowym World MasterCard Rewards.

Tutaj więcej informacji o karcie kredytowej ze zwrotem wydatków w internecie w Alior Sync, tutaj można ją założyć bez wychodzenia z domu i zacząć korzystać.

Tutaj wszystko o koncie osobistym w Alior Sync, tutaj porównanie Alior Sync i mBanku, tutaj porównanie najlepszych 10 kont bankowych w 2013.

Tags: , , , , ,