Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto bankowe Deutsche Bank – opinie, wady, zalety

sty 11, 13 • banki, konto osobiste, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

Deutsche Bank wyróżnia się w 2013 na tle konkurencji, jeśli chodzi o internetowe konto osobiste oraz rachunek oszczędnościowy. Bez spełnienia wygórowanych warunków możemy mieć w nim zupełnie darmowe konto dbNET oraz jeden z najlepiej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych na rynku.

Dlaczego większość klientów o tym nie słyszała? Może dlatego, że Deutsche Bank to stosunkowo mały bank (w porównaniu np. z BZWBK, PKOBP czy mBankiem) – jest o nim dużo mniej opinii, dużo rzadziej widzimy go w reklamach. Na dodatek DB to względnie nowa marka na polskim rynku – w większych miastach duża liczba placówek tego banku pojawiła się na dobre dopiero kilka lat temu.

Warto jednak przyjrzeć się dokładniej temu, co oferuje w 2013 Deutsche Bank na koncie internetowym oraz koncie oszczędnościowym.

Konto bankowe w Deutsche Bank 2013 - widok panelu klienta

Konto bankowe w Deutsche Bank 2013 – widok panelu klienta

Konto internetowe Deutsche Bank dbNET – opinie, wady, zalety

Brak kosztów to olbrzymia zaleta konta w Deutsche Bank – w porównaniu z innymi bankami bank stawia mniej warunków, które należy spełnić, żeby dostać rachunek, kartę, wypłaty z bankomatów i inne podstawowe usługi za darmo. W zasadzie są to warunki symboliczne. Jakie?

Jedyna podstawowa opłata, którą jesteśmy zagrożeni to miesięczny koszt obsługi karty płatniczej (5zł). Ale uwaga – karta do konta bankowego Deutsche Bank również będzie bezpłatna, jeśli wykonamy nią zaledwie jedną transakcję w miesiącu. I tyle. Przy założeniu, że Deutsche Bank będzie naszym głównym bankiem, ten warunek spełnimy po pierwszej wizycie w sklepie w danym miesiącu.

Dla porównania – mBank wymaga dokonania płatności za min. 100zł, a na koncie bankowym w ING będziemy musieli wykonać płatności za 200zł w danym miesiącu, żeby opłata zniknęła. Są również banki, w których opłata za kartę pozostanie bez względu na wszystko (np. Alior Bank).

Wracając do darmowego internetowego konta w Deutsche Bank – opłaty za prowadzenie rachunku są zerowe. To znaczy: nic nie zapłacimy za otwarcie i miesięczne prowadzenie konta dbNET, nic nie zapłacimy za zwykłe przelewy internetowe (w tym polecenie zapłaty) oraz wypłaty z bankomatów.

Tutaj Deutsche Bank na swoim koncie internetowym proponuje w 2013 prawdziwy hit – bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów wszystkich banków na całym świecie. Z kontem dbNET możemy bez opłat korzystać z bankomatów Deutsche Bank oraz każdego innego banku lub sieci za darmo!

A jak jest z wpłatami gotówki na konto internetowe Deutsche Bank? W placówkach banku nie ma oczywiście żadnych opłat za wpłacenie gotówki na swój rachunek (dotyczy wpłat w złotówkach, dolarach oraz euro).

Tylko czy Deutsche Bank ma placówkę w moim mieście? Czy jest w Legnicy, Koszalinie, Bydgoszczy, Suwałkach, Pile? W każdym z tych miast oraz w wielu innych, również w małych miejscowościach, Deutsche Bank ma już swoje oddziały. Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój oddziałów tego banku – dzięki temu obsługa doradców jest dostępna praktycznie w całej Polsce.

Tutaj sprawdzisz bieżące szczegóły oferty Deutsche Bank oraz założysz konto internetowe. Tutaj znajdziesz porównanie tego banku z innymi. Tutaj aktualna tabela opłat.

Konto oszczędnościowe Deutsche Bank 6% – opinie, wady, zalety

Deutsche Bank - opinie o koncie internetowym dbNET 2013

Deutsche Bank – opinie o koncie internetowym dbNET 2013 foto: Werner Kunz

A jakie są opinie o rachunku oszczędnościowym w Deutsche Bank? Jest on częścią pakietu z kontem osobistym i należy do trójki najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych w 2013r. Przebija go (w styczniu 2013) BGŻ Optima oraz Getin Bank na swoim promocyjnym koncie SuperSaver.

Konto oszczędnościowe Deutsche Bank to 6% w skali roku dla 10 tysięcy oszczędności na rachunku oraz 3% dla nadwyżki dla tej kwoty. Pierwsza stawka oprocentowania jest naprawdę atrakcyjna w porównaniu z konkurencją, druga to mniej niż standard. Dlatego a konta oszczędnościowego Deutsche Bank warto korzystać do kwoty 10 tysięcy, a resztę oszczędności przenosić na lokaty lub lepiej oprocentowane rachunki oszczędnościowe (np. BGŻ Optima).

Można jednak powiedzieć, że jeśli chodzi o konto oszczędnościowe w pakiecie z bezpłatnym kontem internetowym Deutsche Bank jest jednym z liderów wśród banków w Polsce. Podobne warunki osiągniemy jedynie w kilku bankach (np. ING czy Getin). Dlatego jeśli ktoś szuka uniwersalnego banku dla siebie na 2013, banku, który zapewni kompletną obsługę jego finansów bieżących oraz oszczędności – Deutsche Bank to jeden z najlepszych kandydatów do tej roli.

Tutaj znajdziesz szczegóły bieżącej oferty Deutsche Bank dla konta dbNET, tutaj więcej o rachunku oszczędnościowym w Deutsche Bank w 2013.

Wciąż poszukujesz dobrego konta w banku dla siebie na 2013r? Przeczytaj to kompleksowe porównanie 10 banków (w tym Deutsche Bank). Zobacz ten ranking kont osobistych lub to zestawienie ofert bankowych 2013.

Tags: , , , , , , ,