Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto bankowe dla emeryta do przelewów emerytury z ZUS – gdzie założyć?

mar 27, 13 • Bank Pocztowy, banki, konto osobiste, rachunek oszczędnościowy, różneKomentowanie nie jest możliwe

Nie ma przymusu pobierania emerytury bezpośrednio na konto w banku, ale od kilku lat ZUS zachęca emerytów do zmiany przyzwyczajeń. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz wygodę, ale nie da się ukryć, że drugim ważnym celem jest zmniejszenie kosztów funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W każdym razie – i emeryci, i ZUS mają sporo do ugrania, jeśli zmienią sposób otrzymywania świadczeń z listonosza na przelew bankowy.

W którym banku najlepiej założyć konto do przelewów emerytury z ZUS? Czy jest jakiś bank rekomendowany przez ZUS? Jakie są opłaty za konto dla emeryta?

W którym banku konto dla emeryta?

Konto bankowe i emerytura z ZUS - konto Nestor w Banku Pocztowym

Konto bankowe i emerytura z ZUS – konto Nestor w Banku Pocztowym

Pod tym względem żadna instytucja państwowa nie narzuca nam swoich wyborów. Możemy założyć konto w każdym banku w Polsce, poinformować o tym fakcie ZUS w swoim mieście i zlecić przekazywanie naszej emerytury bezpośrednio na nasz rachunek.

Tutaj oferta kilkunastu banków w Polsce – zebrana dla wygody w jednym miejscu.

Co oznacza w praktyce, że emerytura będzie przychodzić na konto w banku?

- pieniędzy nie będzie przynosił już co miesiąc listonosz do naszego domu, trafią one w formie elektronicznej na nasze konto bankowe,

- a co jeśli będziemy potrzebować gotówki? Żaden problem – będziemy mogli ją wypłacić w placówkach banku (a jeśli to Bank Pocztowy to również w urzędzie pocztowym) lub w bankomacie,

- możemy otrzymać od banku kartę płatniczą, którą możemy używać zamiast gotówki w wielu sklepach i punktach usługowych – to wygodniejsze i bezpieczniejsze niż pieniądze w formie papierowej,

- możemy otrzymać od banku dostęp do konta przez internet i na bieżąco monitorować stan naszego rachunku w banku, sprawdzać historię konta i wiele innych – to prosty, bezpieczny i nowoczesny sposób korzystania z kont bankowych

Konto bankowe do przelewów emerytury z ZUS w Banku Pocztowym – rachunek Nestor

Bankiem rekomendowanym przez ZUS dla osób chcących otrzymywać emeryturę na konto jest Bank Pocztowy, który stworzył specjalny rachunek o nazwie Nestor specjalnie dla starszych klientów.

Tutaj więcej informacji o koncie Nestor rekomendowanym przez ZUS dla emerytów. Tutaj można je założyć bez wychodzenia z domu. Można również skontaktować się z najbliższym oddziałem i umówić na spotkanie.

Dlaczego warto założyć konto Nestor w Banku Pocztowym?

Jest kilka cech, które wyróżniają Bank Pocztowy na tle innych banków. Pierwsza z nich to możliwość korzystania z usług bankowych w urzędach pocztowych. Poczta Polska oraz Bank Pocztowy bardzo ściśle ze sobą współpracują. Co to oznacza w praktyce?

- bez prowizji możemy wpłacać i wypłacać pieniądze w każdym urzędzie pocztowym. Czyli naszą emeryturę będziemy mogli w całości lub w częściach wypłacać na najbliższej poczcie. Nie przyniesie jej listonosz, ale będzie na nas czekać w okienku pocztowym,

- ale uwaga! Bank Pocztowy proponuje dodatkową usługę, która polega na tym, że zlecamy listonoszowi dostarczenie nam pieniędzy z konta. To nic nie kosztuje. Możemy sami zdecydować, czy listonosz ma nam przynosić tylko część pieniędzy co jakiś czas, czy całą emeryturę naraz. Możemy też zlecić jednorazową wypłatę na wskazany dzień. To dużo elastyczniejsza wersja dostarczania pieniędzy niż tradycyjna wizyta listonosza z emeryturą raz w miesiącu. I nic nie kosztuje, jeśli posiadamy konto Nestor w Banku Pocztowym.

Tutaj więcej informacji o koncie Nestor rekomendowanym przez ZUS dla emerytówTutaj można je założyć bez wychodzenia z domu. Można również skontaktować się z najbliższym oddziałem i umówić na spotkanie.

Czy konto dla emeryta Nestor coś kosztuje?

Nie ma opłat za założenie oraz prowadzenie konta Nestor w Banku Pocztowym. Za darmo możemy wpłacać oraz wypłacać pieniądze z naszego rachunku w każdym urzędzie pocztowym w kraju oraz w placówkach Banku Pocztowego. To ok. 5 tysięcy miejsc w całym kraju, gdzie bez opłat wypłacimy lub wpłacimy gotówkę.

Bezpłatna dla właścicieli konta Nestor w Banku Pocztowym jest również usługa dostarczenia pieniędzy do domu przez listonosza.

Jeśli potrafimy samodzielnie robić przelewy internetowe z naszego konta, ta usługa również będzie bezpłatna. Za darmo wyślemy więc pieniądze do każdego innego banku w Polsce.

A bankomaty w Banku Pocztowym? Czy są bezpłatne? Pierwsze dwie wypłaty w miesiącu są bez opłat, ale każda kolejna będzie kosztować 4zł.

Za używanie karty płatniczej wydawanej do konta bankowego dla emerytów Nestor w Banku Pocztowym zapłacimy 4zł miesięcznie. Tutaj regulamin konta.

Tutaj więcej informacji o koncie Nestor rekomendowanym przez ZUS dla emerytówTutaj można je założyć bez wychodzenia z domu. Można również skontaktować się z najbliższym oddziałem i umówić na spotkanie.

Tutaj porównanie innych kont bankowych w 2013. Inne ciekawe rachunki, o których warto przeczytać to mBank, Alior Sync, BGŻ, PKO oraz ING.

Tags: , , , , , , ,