Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto firmowe Deutsche Bank – opłaty, opinie, możliwości

mar 6, 13 • banki, księgowość dla firm, rachunek firmowyKomentowanie nie jest możliwe

Deutsche Bank w kilka lat stał się jednym z najbardziej widocznych banków na polskich ulicach – rozbudował sieć placówek praktycznie w całym kraju, zaproponował klientom indywidualnym bezpłatne konto osobiste oraz atrakcyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy. A jaka jest jego oferta dla klientów biznesowych? Czy warto założyć konto firmowe w Deutsche Bank?

dbNET Biznes – konto firmowe bez opłat?

Firmy to atrakcyjny klient dla banków – nawet jeśli są to jednoosobowe działalności gospodarcze, mogą obracać dużo większą ilością pieniędzy i w dużo bardziej intensywny sposób niż osoby prywatne. Chętniej też korzystają z innych usług banku, np. kredytów, leasingu czy rachunku oszczędnościowego dla nadwyżek na koncie firmowym. Przedsiębiorcy potrzebuję też często wsparcia w swoich inwestycjach czy zabezpieczaniu się na emeryturę. Czy konto dbNET Biznes w Deutsche Bank to dobry wybór w takich okolicznościach?

Konto firmowe w Deutsche Bank - opinie, czy to dobry rachunek

Konto firmowe w Deutsche Bank – opinie, czy to dobry rachunek

Po stronie opłat klienci biznesowi Deutsche Bank mogą być zadowoleni – podstawowe usługi związane z obsługą konta firmowego otrzymają za darmo. To o wiele więcej niż standard w innych bankach. O co dokładnie chodzi?

Nie ma opłat za założenie oraz prowadzenie konta firmowego w Deutsche Banku. To nie jest jednak wielkie osiągnięcie – są inne banki nie pobierające takich kosztów, np. Idea Bank czy mBank w aktualnej promocji (warto zajrzeć).

Nic nie zapłacimy również za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie – to już coś. Kilka innych banków zwalnia klientów biznesowych z opłat w kraju, ale zagranicą zazwyczaj muszą płacić. Nie w Deutsche Banku.

Przelewy krajowe wykonywane przez internet również nie są obarczone opłatami – to bardzo ważne w przypadku firm, które wykonują ich dużą ilość. Wtedy koszty realizowania przelewów dla pracowników czy kontrahentów mogą być naprawdę wysokie. Tutaj porównanie rachunków w IdeaBanku oraz Alior Banku pod tym względem – warto przeczytać.

Darmowe w Deutsche Bank są również przelewy do ZUS oraz Urzędu Skarbowego, a także – i to jest kolejna funkcja ponad normę – jeden europejski przelew SEPA w miesiącu.

Co ważne dla wielu przedsiębiorców – Deutsche Bank nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach. Zdecydowana większość kont firmowych jest w tym punkcie obarczona kosztami.

Czy konto firmowe w Deutsche Bank jest całkowicie bezpłatne? W tabeli opłat i prowizji dla dbNET Biznes (tutaj cała) znajdziemy opłatę za obsługę karty płatniczej (3,5zł miesięcznie), ale nie jest ona pobierana, jeśli wykonamy chociaż jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu. To bardzo prosty warunek do spełnienia. Czyli można powiedzieć, że jest to rzeczywiście darmowe konto dla firm, jeśli chodzi o podstawowe funkcje.

Tutaj znajdziesz szczegóły rachunku dla firm dbNET Biznes w Deutsche Bank oraz założysz konto. Tutaj porównanie innych kont firmowych w 2013.

dbNET Biznes – dodatkowe usługi do konta firmowego

Co dostaniemy od Deutsche Bank oprócz darmowego rachunku dla firm? Na pewno warto zwrócić uwagę na konto oszczędnościowe z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem depozytów (w momencie publikacji 5% w skali roku). Nie każdy bank umożliwia przedsiębiorcom łatwe zarządzanie nadwyżkami pieniędzy w firmie, a dobre lokaty zdarzają się raczej rzadko w przypadku klientów biznesowych. Tutaj z Deutsche Bank konkurować może chyba tylko Idea Bank.

Tutaj szczegóły konta firmowego z rachunkiem oszczędnościowym w pakiecie w Deutsche Bank.

Jeśli chodzi o bankowość internetową dbNET Biznes, klienci dostają bezpłatny dostęp do nowoczesnego i funkcjonalnego panelu, w którym mogą zarządzać całokształtem swoich finansów firmowych – od transakcji na koncie bieżącym po lokaty czy kredyty. Tak wygląda to od środka.

Czy warto założyć rachunek firmowy w Deutsche Bank w 2013? Jakie są opłaty?

Czy warto założyć rachunek firmowy w Deutsche Bank w 2013? Jakie są opłaty?

Warto również zwrócić uwagę na dwa dodatkowe elementy – bezpłatny pakiet ubezpieczeń Assistance oraz sieć partnerów Deutsche Bank, których usługi zakupimy na specjalnych warunkach z dużym rabatem dzięki posiadaniu konta firmowego dbNET Biznes.

Pakiet ubezpieczeń obejmuje z jednej strony bezpieczeństwo karty płatniczej wydanej do konta oraz samego konta, a także szereg usług pomocniczych (np. infolinia prawna, infolinia medyczna czy też usługi concierge). Tutaj szczegółowe warunki ubezpieczeń do konta firmowego w Deutsche Bank.

Jeśli chodzi o zniżki oraz rabaty, przedsiębiorcy prowadzący swoje finanse firmowe w Deutsche Bank mogą otrzymać półroczne usługi księgowe za darmo, a po tym okresie korzystać z nich na preferencyjnych warunkach. Inni partnerzy banku oferują usługi związane z przelotami samolotowymi, działalnością e-commerce (sklepy internetowe na Facebooku) czy też tanimi przesyłkami.

Konto firmowe w Deutsche Bank – podsumowanie i opinie

W porównaniu z wieloma innymi kontami firmowymi w polskich bankach, dbNET Biznes wypada wyjątkowo korzystnie. Z jednej strony niskie, a po spełnieniu niewygórowanych warunków (jedna transakcja bezgotówkowa kartą w miesiącu) zerowe opłaty za korzystanie z podstawowych funkcji konta. Z drugiej – pakiet dodatkowych usług oraz nowoczesna bankowość internetowa, dzięki której możemy zarządzać finansami małej, średniej i większej firmy. To korzystne połączenie dla przedsiębiorców, które nie jest standardem w każdym banku.

Tutaj znajdziesz szczegóły rachunku dla firm dbNET Biznes w Deutsche Bank oraz założysz konto. Tutaj porównanie innych kont firmowych w 2013.

Tutaj więcej o koncie osobistym oraz koncie oszczędnościowym w Deutsche Banku.

Tags: , , , ,