Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto Inteligo – opinie i czy warto założyć

gru 19, 12 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

 Bank Inteligo to internetowe ramię zacnego BKO BP. O ile ten drugi znany jest z dość konserwatywnej oferty (z wyjątkami) oraz wysokich kosztów swoich usług w porównaniu z konkurencją, ten pierwszy jest dynamiczny, nowoczesny i dużo tańszy. Stawia na innowacje i funkcjonalność, które są przecież kluczowe w przypadku kont internetowych.

Czy warto założyć konto internetowe Inteligo? Jakie są opinie klientów o tym banku? Jak wygląda wnętrze konta i jakie dostajemy w nim funkcjonalności? Czy to jest właśnie najlepsze konto w internecie?

Konto Inteligo – na początek standard

Większość kont internetowych jest darmowa, jeśli chodzi o prowadzenie i inne podstawowe narzędzia (np. mBank, Alior Sync) i Inteligo nie wychyla się tutaj od normy. Za założenie oraz prowadzenie rachunku nie zapłacimy nic.

Darmowe jest wydanie i korzystanie z karty płatniczej, ale tutaj Inteligo PKO stawia drobny warunek. Chodzi o użycie karty na kwotę co najmniej 100zł miesięcznie. Jeśli spełnimy ten warunek, karta do konta internetowego będzie za darmo. W przeciwnym wypadku zapłacimy 4zł. Podobny system stosuje mBank czy Alior. Banki w ten sposób chronią się przed plagą nieużywanych kart płatniczych, lekko przymuszając klientów do aktywności.

Konto internetowe Inteligo - opinie, czy warto założyć

Konto internetowe Inteligo – opinie, czy warto założyć

Czy wypłaty z bankomatów są w Inteligo za darmo? Tak, ale nie ze wszystkich. Bez prowizji wypłacimy pieniądze w sieci bankomatów PKO BP, BZWBK oraz firmy eService. To około trzy i pół tysiąca bankomatów w całej Polsce. Za parę złotych możemy aktywować usługę „Bankomaty bez granic” – wtedy nie płacimy nigdzie.

Nie zapłacimy też za przelewy krajowe, jeśli sami je wykonamy przez nasze konto internetowe. Co ciekawe, Inteligo oferuje kilka ciekawych sposobów przesyłania pieniędzy (wewnątrz banku), np. za pomocą smsa czy emaila. Bez konieczności wpisywania numeru konta odbiorcy. Wszystko za darmo.

Co jeszcze jest za darmo? Na przykład ustawienie polecenia zapłaty, czyli zgody na automatyczne pobranie należności za telefon, gaz czy inną usługę, z której korzystamy.

Wszystkie te darmowe funkcjonalności to jednak standard na praktycznie wszystkich kontach internetowych (np. mBank czy Alior Sync).

Tutaj znajdziesz wniosek o konto Inteligo.

Inteligo opłaty

Za co pojawiają się opłaty na koncie Inteligo. Lista jest długa, ale zawiera przede wszystkim rzadkie operacje, w tym biurokratyczne, z których większość klientów i tak nigdy nie korzysta. Ale kilku opłatom warto się przyjrzeć bliżej.

W Inteligo zapłacimy na przykład za:

- przelewy, których nie wykonamy sami,

- drugi i kolejne przelewy w miesiącu z rachunku oszczędnościowego (jeśli założymy go w tym banku),

- przelewy zagraniczne

- wypłatę gotówki z bankomatu poza siecią lub w placówce

Konto Inteligo – opinie o funkcjonalności

Konto internetowe Inteligo ma wszystko, czego potrzeba przeciętnemu klientowi – prosty w obsłudze panel z przejrzystą nawigacją i jasnym podziałem na kilka kategorii usług. Konto jest bezpieczne (trzy rodzaje weryfikacji do wyboru, w tym poprzez SMS) i dostępne 24 godziny na dobę – również za pomocą telefonu komórkowego.

I znowu – większość z tych możliwości to standard również u konkurencji.

Czym wyróżnia się Inteligo na jej tle? Na pewno dostępem do kilku dość unikatowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość kupowania obligacji skarbowych bezpośrednio z naszego konta, również poprzez indywidualne konto emerytalne. Tylko Inteligo oraz PKO BP mogą się pochwalić tego typu ofertą.

Bezpośrednio z konta kupimy też fundusze inwestycyjne, założymy program oszczędnościowy lub inwestycyjny i skorzystamy z pakietu ubezpieczeń PZU w atrakcyjnych cenach. Konto internetowe Inteligo można połączyć z rachunkiem maklerskim do zakupu akcji i innych instrumentów giełdowych oraz OFE PKO BP Bankowy.

Jeśli chcemy, Inteligo może służyć nam jako prawdziwe centrum naszych finansów – od bieżących operacji po inwestycje, także na emeryturę.

Bank Inteligo potrafi też zaskoczyć atrakcyjnymi ofertami lokat oraz kredytów.

Tutaj znajdziesz wniosek o konto internetowe w Inteligo.

Konto Inteligo – opinie i czy warto założyć

Inteligo to ta sama liga co mBank – oferuje kompleksowe, innowacyjne konto internetowe, z którego bez trudu stworzymy dla siebie centralny punkt dla naszych finansów. Jeśli jesteśmy aktywnymi klientami i potrafimy obsłużyć się sami, praktycznie wszystkie funkcje i operacje mamy bez opłat.

To co wyróżnia Inteligo to kilka ciekawych funkcjonalności (przelewy przez email czy SMS do innych klientów banku) oraz integracja z większą ofertą produktów PKO BP (obligacje skarbowe, ubezpieczenia, fundusze).

Tutaj założysz konto w kilka minut.

Tags: , , ,