Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto osobiste i oszczędnościowe w Credit Agricole – czy warto?

Credit Agricole to dawny Lukas Bank. Bank zmienił nie tylko logo oraz wystrój swoich placówek, ale też ofertę oraz sposób komunikowania się z klientami. Twarzą Credit Agicole od jakiegoś czasu jest Juliette Binoche, dobrze znana w Polsce francuska aktora, a wśród najważniejszych propozycji dla klientów konto osobiste Credit Agricole z limitem kredytowym 500zł (także dla młodych), rachunek oszczędnościowy z systemem automatycznego oszczędzania „Oszczędzam na okrągło” oraz polisa oszczędnościowa Antidotum Pro (7% do 31 stycznia 2013).

Czy warto założyć konto osobiste w Credit Agricole? Jakie są jego rodzaje? Czy funkcja „Oszczędzam na okrągło” naprawdę pomoże nam oszczędzać? Jak to działa i czy się opłaca? Jakie są opinie o Credit Agricole?

Konto osobiste Credit Agricole dla młodych – opinie

Credit Agricole ma w ofercie kilka kont osobistych. Pierwsze z nich adresowane jest do klientów poniżej 27 roku życia (poniżej o rachunkach dla starszych klientów) i niewykluczone, że obiło się już nam o uszy, że bank uruchamia dla młodych osób limit kredytowy do 500zł na niespodziewane wydatki oraz prowadzi usługę taniego kredytu na prawo jazdy.

Ale to tylko miłe bonusy, z których zresztą nie musimy korzystać. Ważniejsze są podstawowe parametry konta, które wypadają całkiem dobrze.

Czy warto założyć konto osobiste w Credit Agricole - opinie

Czy warto założyć konto osobiste w Credit Agricole – opinie foto: DG Jones

Konto bieżące dla młodych w Credit Agricole jest darmowe. Nie ma żadnych opłat za jego otwarcie oraz prowadzenie. Darmowe są również przelewy przez internet oraz całodobowy dostęp do naszej bankowości elektronicznej.

Wydanie karty Visa też nic nie kosztuje. Za korzystanie z niej zapłacimy tylko wtedy, jeśli nie będziemy jej aktywnie używać (100zł wydatków miesięcznie i opłata 2zł nie jest naliczana). Możemy również połączyć naszą kartę płatniczą z młodzieżowym ubezpieczeniem Euro26, co daje zniżki w wielu miejscach świata oraz ochronę ubezpieczeniową. Koszty roczne wahają się wtedy od ok. 50-150 złotych w zależności od zakresu ochrony (Polska, świat, sport).

A jakie są opłaty za bankomaty Credit Agricole? Pieniądze wypłacimy z naszego konta osobistego bez opłat w sieci 3200 bankomatów BZWBK oraz Euronet. Za dodatkowe 5zł miesięcznie dostajemy wszystkie bankomaty w Polsce za darmo.

Konto jest bardzo funkcjonalne (np. można spod niego doładować telefon), estetyczne oraz proste w obsłudze. W pakiecie z rachunkiem bieżącym dostajemy konto oszczędnościowe Credit Agricole, na którym nasze oszczędności mogą na nas pracować.

Tutaj założysz konto osobiste dla młodych w Credit Agricole przez internet. Poniżej rzut oka na panel internetowy od środka.

Rachunek Credit Agricole - widok na wnętrze

Rachunek Credit Agricole – widok na wnętrze

Czy warto założyć konto PROSToszczędzające w Credit Agricole?

Oprócz darmowego rachunku osobistego dla klientów poniżej 27 roku życia, Credit Agricole ma w swojej ofercie tzw. konto PROSTOoszczędzające w kilku formach. Jak to działa? Czym się różnią poszczególne wersje tego rachunku? Czy warto go założyć? Jakie są opinie?

Są trzy możliwości:

a) konto PROSTOoszczędzające

b) konto PROSTOoszczędzające plus

c) konto PROSTOoszczędzające premium

Standardem dla większości klientów jest konto PROSToszczędzające plus, w które zresztą przekształca się automatycznie konto dla młodych w Credit Agricole po ukończeniu przez nich 27 roku życia. Jakie są jego najważniejsze warunki i opłaty?

Dla aktywnych użytkowników konto PROSTOoszczędzające plus jest bezpłatne. Warunkiem zwolnienia z opłaty miesięcznej za jego prowadzenie (8zł) są regularne wpływy w wysokości 1500zł miesięcznie.

Jeśli szukamy rachunku bieżącego, na które spływać będzie nasza wypłata i inne środki – ze spełnieniem tego warunku nie powinno być najmniejszego problemu. Jeśli konto w Credit Agricole ma być drugim, dodatkowym lub zapasowym kontem, musimy liczyć się z kosztami.

Bez opłat otrzymamy również wszystkie przelewy internetowe oraz 20 kodów sms do ich autoryzacji w miesiącu. Potem będziemy musieli zapłacić 0,3zł za każdą wiadomość od banku. Credit Agricole promuje generalnie na rachunku PROSToszczędzającym plus klientów, którzy potrafią się sami obsłużyć za pomocą bankowości elektronicznej.

A jak jest z bankomatami Credit Agricole w tym pakiecie? Wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe, ale za kartę (zbliżeniową paypass MasterCard) zapłacimy 6zł miesięcznie. Jest to jedyny regularny koszt, którego nie unikniemy na tym rachunku. Tutaj znajdziesz szczegółową tabelę opłat.

Tutaj założysz konto PROSToszczędzające plus w Credit Agricole przez internet.

Są oczywiście konta, które są całkowicie darmowe (np. konta internetowe) – tutaj większy wybór możliwości. Warto jednak konto osobiste dopierać do swoich szerszych potrzeb i możliwości, a nie tylko pod kątem tego jednego czynnika – opłat.

Czym się różnią dwa pozostałe rodzaje kont PROSToszczędzających?

Konto PROSTOoszczędzające to pakiet dla bardziej tradycyjnych klientów, którzy częściej odwiedzają placówki i korzystają z pomocy doradców. Za nasz rachunek zapłacimy 4zł miesięcznie (opłata nie do uniknięcia), za kartę 3zł miesięcznie, a do naszej dyspozycji są bankomaty BZWBK, jeśli chcemy wypłacić pieniądze poza placówką.

Tutaj założysz konto PROSToszczędzające bez wychodzenia z domu.

Konto PROSTOoszczędzające premium to pakiet usług dla zamożniejszych i bardziej wymagających klientów. Przy wpływach w wysokości 10000zł miesięcznie, nie zapłacimy nic za prowadzenie konta. W przeciwnym razie opłata wyniesie 16zł miesięcznie.

Bez dodatkowych opłat otrzymamy prestiżową kartę płatniczą MasterCard Debit Premium, która zapewnia korzyści u wielu partnerów. Ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz na świecie wypłacamy pieniądze bez opłat.

W ramach konta PROSTOoszczędzającego premium dostajemy darmowy dostęp do pakietu ubezpieczeń od kłopotliwych sytuacji (technicznych, medycznych, kradzież telefonu, portfela, itp.)

Tutaj założysz konto PROSTOoszczędzające premium bez wychodzenia z domu.

A jak przy kontach osobistych i oszczędnościowych Credit Agricole działa system „Oszczędzam na okrągło”? Tutaj przeczytasz więcej.

Tags: , , ,