Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto osobiste w Toyota Bank – opłaty, opinie, oprocentowanie

Kilka tygodni temu Toyota Bank zaproponował dotychczasowym oraz nowym klientom atrakcyjnie oprocentowaną, jednodniową Lokatę Na Dzień Dobry. Do 12 kwietnia 2013 roku płaci na niej za oszczędności 7% w skali roku i zastrzega w regulaminie, że może przedłużyć ofertę. Ale warunkiem skorzystania z niej jest założenie konta osobistego w banku Toyota.

Nie tylko z powodu atrakcyjności Lokaty na Dzień Dobry warto przyjrzeć się rachunkom bieżącym w Toyota Banku. Czy bank pobiera jakieś opłaty za prowadzenie konta? Czy wypłaty z bankomatów są bezpłatne? Jak wygląda bankowość elektroniczna?

Rachunek bieżący w Toyota Bank – opłaty za konto oraz wypłaty z bankomatów

Czy warto założyć konto w Toyota Bank w 2013 - opinie, oprocentowanie, lokaty

Czy warto założyć konto w Toyota Bank w 2013 – opinie, oprocentowanie, lokaty

Toyota Bank to typowy bank internetowy – nie prowadzi fizycznych oddziałów, a jego działalność skupia się na bankowości elektronicznej obsługiwanej samodzielnie przez klientów oraz infolinii. Inne przykłady tego typu banków w Polsce to Alior Sync, mBank oraz BGŻ Optima.

Dla klientów oznacza to zazwyczaj niższe koszty niż w tradycyjnych bankach, ale też konieczność samoobsługi przy zdecydowanej większości operacji – dotyczy to również zakładania jednodniowej Lokaty na Dzień Dobry.

Jak jest z opłatami za konto w Toyota Bank?

Są dwa podstawowe rachunki bieżące w ofercie banku: Osobiste oraz Enter. Oba otworzymy za darmo, ale każde z nich jest obarczone opłatą za prowadzenie w wysokości 2,5zł. Na szczęście można jej uniknąć. Jak?

W przypadku konta Osobistego w Toyota Bank wystarczy wydać kartą płatniczą (Super Red III lub Ruby Passion) 1000zł miesięcznie w transakcjach bezgotówkowych miesięcznie. Druga możliwość to zredukowanie tej opłaty dzięki punktom z programu lojalnościowego Toyota More, również powiązanego z transakcjami kartą banku.

Trochę prościej jest w przypadku konta Enter – opłata nie występuje w miesiącu, kiedy założyliśmy to konto internetowe w Toyota Bank, a w kolejnych miesiącach można jej uniknąć utrzymując średnie saldo na lokatach w wysokości co najmniej 10000zł.

Dla przypomnienia: na lokatach jednodniowych Toyota Na Dzień Dobry z oprocentowanie 7% w skali roku możemy zdeponować do 15000zł (słownie: piętnaście tysięcy).

W Toyota Bank nie zapłacimy nic za wydanie oraz obsługę miesięczną karty płatniczej (inaczej niż w wielu innych bankach, np. mBanku czy Deutsche Bank).

Zwykłe przelewy internetowe również są darmowe, chociaż 3zł zapłacimy na koncie Osobistym za przelew do Urzędu Skarnowego, a 1zł za przelew do ZUS (na koncie Enter odpowiednio 0,50 gorszy i 1zł).

Konto osobiste i oszczędnościowe  w Toyota Bank - nowoczesna bankowość elektroniczna

Konto osobiste i oszczędnościowe w Toyota Bank – nowoczesna bankowość elektroniczna

A jak wyglądają opłaty za wypłaty z bankomatów w Toyota Bank? To dość ważna sprawa, ponieważ bank nie ma fizycznych placówek i nie da się gotówki wypłacić w oddziałach.

Otóż – 3 wypłaty w miesiącu wykonamy bez prowizji w każdym bankomacie w Polsce. Każda kolejna będzie nas kosztować 4,5zł – to na pewno wysoka cena za korzystanie z bankomatów innych banków, której warto unikać. Tutaj pełna tabela opłat i prowizji w Toyota Bank.

Tutaj więcej szczegółów o koncie internetowym w Toyota Banku, tutaj można założyć rachunek bez wychodzenia z domu, tutaj szczegóły jednodniowej Lokaty na Dzień Dobry.

Konto osobiste i oszczędnościowe w Toyota Bank – oprocentowanie

Co ciekawe, z dwóch najpopularniejszych rachunków bieżących w Toyota Banku jeden jest oprocentowany. Na koncie Osobistym otrzymujemy 2% w skali roku za średni na rachunku (od pierwszej złotówki i bez limitów). Konto Enter nie jest oprocentowane.

Całkiem atrakcyjnie na tle wielu innych banków wypadają konta oszczędnościowe w Toyota Banku. Najprostsze konto, które otwieramy równocześnie z kontem Osobistym lub Enter jest na dzień publikacji tego artykułu oprocentowane na 4,55% w skali roku dla oszczędności od 20 tysięcy złotych wzwyż. Tutaj aktualna tabela oprocentowania kont oszczędnościowych w Toyota Banku.

Druga możliwość, jeszcze atrakcyjniejsza z punktu widzenia oprocentowania dla zdeponowanych środków to tzw. konto hybrydowe, które łączy w sobie konto bieżące z kontem oszczędnościowym. W dniu publikacji jest oprocentowane na 4,50zł od pierwszej złotówki, ale wiąże się z miesięcznymi opłatami za prowadzenie. Tutaj więcej informacji o koncie hybrydowym w Toyota Banku.

Trzecia interesująca propozycja po stronie depozytów to jednodniowa Lokata na Dzień Dobry – jest to nieodnawialny depozyt nocny oprocentowany na nieosiągalne w większości banków 7% w skali roku (gwarantowane w regulaminie do 12 kwietnia 2013).

Oznacza to, że codziennie możemy założyć nowe lokaty (maksymalnie trzy, każda na 5 tys. złotych) i kolejnego dnia środki wraz z odsetkami będą do naszej dyspozycji. Konieczne jest codzienne logowanie się do bankowości internetowej Toyota Banku, ale dzięki temu otrzymujemy jedno z lepiej oprocentowanych „kont oszczędnościowych w formie lokaty jednodniowej”.

Tutaj więcej szczegółów o koncie internetowym w Toyota Banku, tutaj można założyć rachunek bez wychodzenia z domu, tutaj szczegóły jednodniowej Lokaty na Dzień Dobry.

Konto osobiste w Toyota Bank – podsumowanie i opinie

Toyota Bank to niedrogi bank internetowy z bardzo konkurencyjną ofertą depozytową oraz funkcjonalną i nowoczesną bankowością elektroniczną. W tej chwili najbardziej wyróżnia się dzięki promocyjnej ofercie jednodniowej Lokaty na Dzień Dobry, ale również jego standardowe produkty (konto internetowe, konta oszczędnościowe, kredyty samochodowe, itp.) są na wysokim poziomie.

Tutaj więcej szczegółów o koncie internetowym w Toyota Banku, tutaj można założyć rachunek bez wychodzenia z domu, tutaj szczegóły jednodniowej Lokaty na Dzień Dobry.

Tags: , , , , ,