Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto osobiste z premią do 600zł rocznie w banku BGŻ – jak to działa?

lut 7, 13 • banki, BGŻ, BGŻ Optima, konto osobiste, na czym zarabiają banki, zwrot wydatków - cashbackKomentowanie nie jest możliwe

Konto PLUS w bank BGŻ to jedno z tych kont bankowych, na których można zarobić. I to wcale nie mało – po odliczeniu jedynego nieusuwalnego kosztu prowadzenia tego rachunku (5zł miesięcznie za kartę płatniczą MasterCard), możemy być nawet o 45zł do przodu co miesiąc.

Bank BGŻ w swoich reklamach używa kwoty 600zł rocznie jako górnego limitu premii z konta osobistego, ale w rzeczywistości jest to 540zł. Różnicę (60zł) pochłoną właśnie comiesięczne opłaty za kartę.

Tak wysoka premia za korzystanie z konta zależy oczywiście od tego, czy bank BGŻ będzie kontynuował tą promocję w 2013 i później. Klienci muszą ponadto spełnić kilka warunków, żeby uniknąć dodatkowych opłat (max. 8zł za kartę miesięcznie) oraz otrzymać maksymalną miesięczną premię. Tutaj więcej informacji o koncie.

Jak działa premia za korzystanie z konta osobistego w banku BGŻ? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zarobić 50zł miesięcznie? Czy warto założyć konto w BGŻ w 2013?

Jak działa premia za korzystanie z konta osobistego w banku BGŻ?

Konto bankowe z premią 600zł w BGŻ 2013 - czy warto

Konto bankowe z premią 600zł w BGŻ 2013 – czy warto

Żeby zostać uczestnikiem programu Premia+, który uprawnia nas do otrzymywania comiesięcznych bonusów od banku BGŻ, musimy spełnić trzy warunki:

1. założyć konto PLUS, jeden z kilku dostępnych w BGŻ rachunków osobistych

2. przekazać w banku lub kurierowi, w zależności jak zakładamy konto, deklarację zlecenia przelania wynagrodzenia za pracę i inne świadczenia typu renta czy emerytura

3. do konta musi zostać wydana karta płatnicza (MasterCard)

Przyjrzyjmy się tym warunkom krok po kroku:

1. dobra wiadomość jest taka, że konto PLUS w BGŻ to naprawdę dobry i funkcjonalny rachunek – nawet gdyby nie był powiązany z programem premiowym. Nie występują na nim żadne stałe opłaty za prowadzenie konta, bez prowizji możemy wypłacać gotówkę z wszystkich bankomatów w Polsce, darmowe są również zwykłe przelewy internetowe. Do naszej dyspozycji jest ok. 400 oddziałów BGŻ w całym kraju.

Bank od lat wykazuje się wysoką jakością usług i jest przyjazny dla klienta (np. wyjątkowo dobrze komunikuje wszelkie zmiany regulaminów, warunków, zasad, itp.). Bankowość internetowa BGŻ jest funkcjonalna i nowoczesna. Poniżej widok wnętrza rachunku.

Konto w BGŻ z premię 600zł rocznie - jak działa czy warto

Konto w BGŻ z premię 600zł rocznie – jak działa czy warto

2. deklaracja przelewania wynagrodzenia jest konieczna, ale niekonieczne jest zadeklarowanie kwoty przelewu – może być to 3000zł, ale równie dobrze może być to 300zł. Czy to ma jakieś znaczenie?

Tak, jeśli nie chcemy przenosić swoich wszystkich finansów z innego banku, tylko sztucznie wypełnić wszystkie warunki potrzebne do otrzymania premii.

Tym bardziej, że wysokość premii jest uzależniona nie od wysokości kwoty wynagrodzenia. Jest obliczana jako 1% najwyższego przelewu przychodzącego na nasze konto w danym cyklu rozliczeniowym. Niekoniecznie jest to jeden i ten sam przelew. Więcej informacji poniżej.

3. karta płatnicza MasterCard jest konieczna choćby po to, żeby spełnić ważny warunek otrzymania premii od BGŻ w danym miesiącu – wydania co najmniej 300zł w transakcjach gotówkowych kartą banku. Czyli premia jest powiązana w pewien sposób z aktywnym korzystaniem z usług banku.

Po stronie minusów jest to, że nie da się uniknąć opłaty za kartę – wynosi ona 5zł miesięcznie, jeśli wykonamy w danym cyklu rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe za min. 300zł, ale może wzrosnąć do 8zł, jeśli tego nie zrobimy. Warto jednak pamiętać, że po drugiej stronie rachunku zysków i strat będziemy mogli wpisać do 50zł premii w każdym miesiącu. Bilans może być więc zdecydowanie na plus.

Tu szczegółowy regulamin programu Premia+ w banku BGŻ w 2013. Tu tabela opłat dla rachunków bieżących.

Tutaj więcej informacji oraz formularz kontaktowy, dzięki któremu założymy konto z premią w banku BGŻ.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zarobić 50zł miesięcznie na swoim koncie osobistym?

Tyle o uczestnictwie w programie. Kolejne pytanie brzmi – jakie warunki uprawniają nas do otrzymania premii 50zł miesięcznie i kiedy ją otrzymamy?

Są dwa warunki:

1. zaksięgowanie w danym cyklu rozliczeniowym na naszym koncie wpłaty wynagrodzenia, które zadeklarowaliśmy się przelewać do banku BGŻ co miesiąc

2. wydanie w danym cyklu rozliczeniowym 300zł za pomocą karty (chodzi o transakcje bezgotówkowe). Może być to tylko jedna transakcja, może być ich więcej. Jeśli mamy więcej niż jedną kartę (np. dlatego, że posiadamy konto wspólne z małżonkiem), transakcje się sumują.

Wysokość premii na koncie osobistym w BGŻ zależy jednak od czegoś innego. Jest obliczana jako 1% kwoty najwyższego przelewu przychodzącego na nasze konto w danym okresie rozliczeniowym. Nietrudno obliczyć, że potrzebujemy przelewu na 5 tys. zł, żeby otrzymać premię w maksymalnej wysokości 50zł.

Nie ma znaczenia, ile czasu pieniądze z tego przelewu spędzą na koncie – chodzi o to, żeby przelew przychodzący został zaksięgowany.

Tu wielu poszukiwaczom bankowych bonusów może zapalić się lampka – czy mogę przelać ze swojego konta w innym banku 5 tys. zł, a następnego dnia wyprowadzić pieniądze z BGŻ, żeby bank naliczył mi 50zł premii?

Regulamin promocji mówi, że nie – rachunki uczestnika programu w innych bankach oraz w BGŻ są wyłączone z tego programu.

Ale opinie klientów o tym, jak działa ten system są inne – na niejednym forum w wątkach o koncie osobistym z premią w BGŻ klienci banku opisują, że do tej pory przelew z własnego rachunku w innym banku działał. Inni proponują sposób na zupełne obejście tego problemu – wykorzystują konto bieżące kogoś z rodziny (np. męża czy rodziców), żeby spełnić warunek. Oczywiście 5 tys. zł wraca następnego dnia do prawowitego właściciela.

Tutaj więcej informacji oraz formularz kontaktowy, dzięki któremu założymy konto z premią w banku BGŻ.

Kiedy otrzymamy bonus z banku BGŻ? Do 10 dnia miesiąca następującego po okresie rozliczeniowym. A okres rozliczeniowy w tym banku trwa od 28 dnia miesiąca do 27 dnia kolejnego miesiąca. Poniższy diagram ze strony BGŻ dobrze to ilustruje.

Kiedy otrzymam premię 1% w banku BGŻ?

Kiedy otrzymam premię 1% w banku BGŻ?

Czy warto założyć konto z premię w BGŻ w 2013?

Poszukiwacze zwrotów, premii i bonusów za prowadzenie kont bankowych na pewno nie odpuszczą takiej okazji – 45zł miesięcznie za kilka rutynowych operacji to dla nich łakomy kąsek. Oczywiście trzeba pamiętać o spełnieniu warunków oraz dobrze zorganizować system.

Konto PLUS ze zwrotem 1% najwyższego wpływu w miesiącu to jednak przede wszystkim dobra propozycja na stałe. Szczególnie dla klientów, którzy wciąż raczej płacą za podstawowe usługi bankowe. Zmiana polegająca na rozpoczęciu zarabiania na koncie bankowym, a nie dopłacaniu za jego używanie to spore wydarzenie i krok w kierunku ulepszania swoich finansów. Tym bardziej, że – poza tym, że oferuje bonusy – konto w BGŻ jest naprawdę funkcjonalne i nowoczesne.

Tutaj więcej informacji oraz formularz kontaktowy, dzięki któremu założymy konto z premią w banku BGŻ.

Tutaj więcej o BGŻ Optima – banku dla oszczędzających z tej samej grupy kapitałowej.

Tutaj kompletne porównanie różnych kont bieżących w bankach w 2013, tutaj oraz tutaj uproszczone zestawienie ofert w bankach.

Zwrot wydatków za korzystanie z karty oferują także Alior Sync oraz bank Millennium.

Tags: , , , ,