Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto oszczędnościowe 4% w Raiffeisen Polbank – wysokie oprocentowanie do końca 2013

Konto oszczędnościowe w Raiffeisen Polbank to wyróżniająca się oferta na tle obecnej mizerii wśród bezpiecznych sposobów lokowania kapitału. Banki nie rozpieszczają w 2013 klientów, których głównym celem jest gromadzenie i pomnażanie oszczędności – od pierwszego średnie oprocentowanie depozytów bankowych spadło z okolic 5% (w najlepszych bankach do 6-6,5%) do ok. 2,5% (w najlepszych bankach 3-3,5% w skali roku).

Tym bardziej warto zwrócić uwagę na ofertę, która jest trochę pod prąd – Raiffeisen Polbank proponuje nowym klientom konto oszczędnościowe z gwarantowanym do końca roku oprocentowaniem 4% w skali roku.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Raiffeisen Polbank? Ile można maksymalnie ulokować tam pieniędzy? Czy trzeba zakładać również konto osobiste i czy możemy spodziewać się opłat?

Dobre konto oszczędnościowe do końca 2013 – Raiffeisen Polbank

Gdzie najlepsze konto oszczędnościowe na koniec 2013? Najwyższe oprocentowanie w Raiffeisen Polbank

Gdzie najlepsze konto oszczędnościowe na koniec 2013? Najwyższe oprocentowanie w Raiffeisen Polbank

Nie ma w tej chwili banku, który proponuje wyższe odsetki na nowym koncie oszczędnościowym niż Raiffeisen Polbank. W porównaniu z ofertami z początku roku 4% w skali roku może nie robić wielkiego wrażenia, ale dzisiaj to najlepszy wynik na rynku. Najaktywniejsza konkurencja (BGŻ Optima, Millennium, ING) daje swoim klientom 3,5-3,6% w skali roku na promocyjnych kontach oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe w Raiffeisen Polbank z gwarantowanym do końca 2013r. oprocentowaniem 4% w skali roku można otworzyć do 30 listopada 2013r. Jest więc jeszcze ponad trzy miesiące, żeby cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem.

Tutaj formularz kontaktowy, za pomocą którego możemy rozpocząć proces zakładania rachunku oszczędnościowego w Raiffeisen Polbank.

Dla klientów dysponujących dużymi kwotami oszczędności pewną niedogodnością będzie limit środków objętych promocyjnym oprocentowaniem. 4% w skali roku Raiffeisen Polbank zapłaci tylko za oszczędności do wysokości 10 tysięcy złotych.

Czy konieczne jest założenie konta osobistego i czy są za nie opłaty?

Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe w Raiffeisen Polbank, jest ono prowadzone bezpłatnie. Standardowo, jak w większości innych banków – pierwszy przelew wychodzący w miesiącu również nic nie kosztuje. Za kolejne zapłacimy zgodnie z tabelą opłat 8zł. Warto tak planować nasze wydatki i oszczędności, żeby nie narazić się na koszty związane z kolejnymi przelewami wychodzącymi.

Oczywiście – jak na każdym koncie oszczędnościowym – wypłacając pieniądze w dowolnym momencie nie tracimy naliczonych do tej pory odsetek. Możemy również dopłacać swobodnie kolejne środki – pamiętajmy jednak, że atrakcyjne na tle konkurencji 4% w skali roku Raiffeisen Polbank gwarantuje tylko do kwoty 10 tysięcy złotych.

Tutaj formularz kontaktowy, za pomocą którego możemy rozpocząć proces zakładania rachunku oszczędnościowego w Raiffeisen Polbank.

Warunkiem koniecznym, żeby móc skorzystać z konta oszczędnościowego, jest założenie jednego z trzech możliwych kont osobistych w Raiffeisen Polbanku – Comfort, Comfort Direct lub Standard. Dla klientów, którzy szukają wyłącznie sposobu na ulokowanie nadwyżek kapitału, nie jest to dobra wiadomość – bank wymaga od nas dodatkowego wysiłku.

A jak jest z opłatami za korzystanie z kont osobistych w Raiffeisen Polbanku? Czy można wybrać pakiet, na którym nie musimy nic robić i nie poniesiemy żadnych kosztów?

Otóż z tabeli opłat wynika, że nie. Najmniej uciążliwym rozwiązaniem będzie wybranie pakietu Comfort Direct. Nie zapłacimy nic za prowadzenie tego rachunku ani za wydanie karty. Jest co prawda 4zł miesięcznie za używanie karty, ale można jej uniknąć wydając nią minimum 250zł w miesiącu w transakcjach bezgotówkowych.

Za darmo wypłacimy sześć razy w miesiącu gotówkę z bankomatów w Polsce i wykonamy standardowe przelewy internetowe.

Przy koncie Comfort warunki konieczne do całkowitego zwolnienia z opłat są wyższe, a przy koncie Standard występuje nieusuwalna opłata za korzystanie z karty w wysokości 7zł miesięcznie.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Raiffeisen Polbank z oprocentowaniem 4%?

Po stronie plusów:

a) najlepsze oprocentowanie tradycyjnego konta oszczędnościowego dla nowych klientów

b) gwarancja oprocentowania do końca 2013r!

b) łatwość założenia oraz obsługi

Po stronie (lekkich) minusów:

a) limit 10 tysięcy, który podlega pod promocyjne oprocentowanie

b) konieczność założenia konta osobistego (które może być na szczęście darmowe)

Tutaj formularz kontaktowy, za pomocą którego możemy rozpocząć proces zakładania rachunku oszczędnościowego w Raiffeisen Polbank.

Tags: , , , , ,