Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto oszczędnościowe ING 2013 – oprocentowanie, warunki, opinie

lut 6, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

 Czy warto założyć konto oszczędnościowe w banku ING w 2013? Dawny Bank Śląski był jednym z pierwszych banków w Polsce (obok np. mBanku), który oferował korzystanie oprocentowane rachunki oszczędnościowe. W wielu swoich kampaniach reklamowych namawiał, często w żartobliwy sposób, do gromadzenia oszczędności. Tylko czy warunki konta oszczędnościowego w ING dorównują reklamie? Czy opłaca się w tym banku oszczędzać w 2013?

Oprocentowanie 4,5% przez 4 miesiące od otwarcia Otwartego Konta Oszczędnościowego

W lutym bank ING przedstawił nową ofertę promocyjną na swoim rachunku oszczędnościowym (tzw. Otwarte Konto Oszczędnościowe). W spotach telewizyjnych promuje ją jak zwykle Marek Kondrat oraz Agata Kulesza. Chodzi o promocję „Bonus na start”. Czy to jest atrakcyjna oferta? Jakie są jej warunki?

Nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 4,5% (dla środków do 100 tys. zł) oraz 4,75% (dla nadwyżki ponad 100 tys. zł, ale kwoty mniejszej niż 500 tys. zł) rocznie gwarantowane przez 4 miesiące od dnia założenia. Czy to korzystna oferta?

Dla porównania: specjalizujący się w oszczędzaniu internetowy bank BGŻ Optima do 28 lutego gwarantuje klientom oprocentowanie 4,8%, a do 5 kwietnia 4,6% w skali roku. Potem będzie to 3,6%.

Jest wiele innych banków, które kuszą wyższym oprocentowaniem na rachunkach oszczędnościowych niż ING, ale są to propozycje powiązane z różnymi warunkami (np. ograniczenie kwoty oszczędności, itp.). Tutaj zestawienie oferty banków dla oszczędzających.

Tutaj można założyć rachunek oszczędnościowy w ING przez internet.

Dla kogo jest promocja w banku ING?

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w banku ING w 2013?

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w banku ING w 2013?

ING konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 4,5% w skali roku na 4 miesiące oferuje wyłącznie nowym klientom banku. W regulaminie jest to sformułowane w ten sposób: dotyczy klientów „którzy na dzień 23.09.2012r. nie są posiadaczami/współposiadaczami rachunków w złotych”. Chodzi oczywiście o rachunki oszczędnościowe banku ING.

Drugi warunek to zawarcie jako pierwszej z wszystkich możliwych umów o rachunki oszczędnościowe banku (jest ich kilka) właśnie umowy o Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Spełnienie tych warunków oznacza, że bank doliczy nam 1,35% odsetek rocznie więcej w porównaniu z ofertą standardową. Łącznie w momencie pisania tego artykułu jest to 4,5%, gwarantowane przez 4 miesiące od dnia zawarcia umowy. Podwyższone oprocentowanie dotyczy tylko środków do kwoty 500 tys. złotych.

Co ważne, odsetki promocyjne zostaną klientom naliczone oraz dopisane do rachunku dopiero po zakończeniu promocyjnego okresu czterech miesięcy. Standardowe oprocentowanie jest kapitalizowane co miesiąc. Innymi słowy: nadwyżkę 1,35% (w stosunku rocznym) ponad standardowe oprocentowanie zobaczymy na koncie oszczędnościowym w ING dopiero po upływie czterech miesięcy od założenia rachunku.

Oczywiście nasze środki możemy swobodnie wypłacać, a nowe środki dopłacać w każdym momencie. Pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa (tutaj tabela opłat i prowizji w ING w 2013).

Tutaj można założyć rachunek oszczędnościowy w ING przez internet.

Do kiedy obowiązuje promocja?

Bank ING nie precyzuje w regulaminie do kiedy założenie nowego Otwartego Konta Oszczędnościowego będzie skutkować promocyjnym oprocentowaniem 4,5%. Warto obserwować informacje w środkach masowego przekazu oraz na stronie internetowej. Jak przy każdej ofercie depozytowej banku, również na rachunku oszczędnościowym ING musimy liczyć się ze zmianą oprocentowania w przyszłości. Oczywiście, jeśli umowa zostanie zawarta dzisiaj, obowiązywać będą warunki z dzisiaj – tych bank nie może zmienić.

Dla przykładu, w ramach tej samej promocji, klienci, którzy założyli Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING od 3 do 25 stycznia 2013 roku otrzymali gwarancję oprocentowanie środków przez 4 miesiące na poziomie 5% (do 100 tys. zł) oraz 5,25% (ponad 100 tys. zł).

Jeszcze lepszym oprocentowaniem cieszą się ci, którzy zawarli umowę kilka miesięcy wcześniej. Spadek oprocentowanie, nie tylko w banku ING, wynika z obniżek stóp procentowych przez bank centralny, które będą najprawdopodobniej kontynuowane w lutym 2013 i w pierwszej części roku.

Czy warto założyć promocyjne konto oszczędnościowe w ING w 2013?

Konto oszczędnościowe w ING w 2013 - klienci mają dobre opinie o wnętrzu

Konto oszczędnościowe w ING w 2013 – klienci mają dobre opinie o wnętrzu

ING to solidny bank z konkurencyjną ofertą – niewiele innych banków zapłaci tak wysokie odsetki praktycznie bez limitu kwoty. Na przykład Deutsche Bank daje 6% w skali roku, ale tylko na pierwsze 10 tys zł. Potem oprocentowanie spada do 3%.

Dlatego oferta ING może być atrakcyjna dla wszystkich, którzy mają większą ilość gotówki, którą chcieliby zdeponować w banku bez specjalnych zobowiązań, choć na gwarantowany (przez 4 miesiące) procent w stabilnym i przyjaznym klientowi banku.

Tutaj można założyć rachunek oszczędnościowy w ING przez internet.

Tutaj szczegółowe porównanie oferty banków na rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach terminowych.

Tutaj ranking rachunków oszczędnościowych w bankach w lutym 2013 oraz porównanie lokat w lutym 2013.

Tags: , , , ,