Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto oszczędnościowe Millennium 5% – promocja do 17 lutego 2013

sty 23, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

W promocyjnej ofercie trwającej do 17 lutego 2013r. bank Millennium daje gwarantowane przez trzy miesiące oprocentowanie 5% w stosunku rocznym na nowych kontach oszczędnościowych. Nowi klienci, którzy do tego czasu otworzą konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym lub konto lokacyjne wraz z kontem oszczędnościowym mogą liczyć na promocyjne oprocentowanie przez pierwsze trzy miesiące posiadania konta.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w banku Millennium w promocji 5%?

Inne warunki promocyjnego rachunku oszczędnościowego są standardowe dla tego typu produktów bankowych. Konto jest zakładane i prowadzone za darmo. Możemy wpłacać oraz wypłacać z niego pieniądze bez utraty odsetek, ale musimy pamiętać o zasadzie, że tylko pierwszy przelew wychodzący w miesiącu jest bezpłatny. Za każdy kolejny zapłacimy już 7,5zł.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe Millenium 5% - opinie

Czy warto założyć konto oszczędnościowe Millenium 5% – opinie

Czyli wypłacając środki nie utracimy odsetek, ale jeśli jest to drugi lub kolejne przelewy w miesiącu, zostaniemy obciążeni kosztami.

Oprocentowanie promocyjne 5% (w skali roku) na koncie oszczędnościowym banku Millennium obowiązuje tylko przez trzy miesiące od założenia rachunku oraz dotyczy kwoty do 50000zł (pięćdziesiąt tysięcy złotych). Nadwyżka ponad tą kwotę (do 100 tysięcy włącznie) jest oprocentowana na 4% rocznie. Nadwyżka ponad kwotę 100 tysięcy jest oprocentowana na 4,5% rocznie.

Czyli promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko kwoty do 50 tysięcy złotych. Reszta tak naprawdę pokrywa się z niepromocyjnym cennikiem banku Millennium.

Wielu klientów na pewno chciałoby wiedzieć, co wydarzy się z ich oszczędnościami po upływie trzech miesięcy. Co się dzieje po zakończeniu okresu promocyjnego?

Na naszym koncie oszczędnościowym zaczyna obowiązywać standardowe oprocentowanie oferowane przez bank. Jest ono zmienne, więc trudno powiedzieć, jakie będzie za trzy miesiące, ale na dzień dzisiejszy wygląda następująco:

pierwszy próg: do 50 tysięcy złotych – 3,8%

drugi próg: ponad 50 tysięcy do 100 tysięcy złotych – 4%

trzeci próg: ponad 100 tysięcy złotych – 4,5%

Mniej zaznajomionym z ofertą banków klientom ta informacja może niewiele mówić, dlatego warto odnieść ją do kont oszczędnościowych w innych bankach. Millennium jest wśród nich solidnym średniakiem – znajdziemy banki oferujące dużo mniej na zwykłym rachunku oszczędnościowym, ale jest też kilka banków, które dają trochę więcej.

Szczegółowy ranking konto oszczędnościowych 2013 znajduje się tutaj, inne porównanie znajdziemy w tym miejscu.

Konto oszczędnościowe w Millennium 2013 – wady, zalety, opinie

Pewną wadą dla niektórych klientów będzie konieczność założenia konta osobistego, żeby skorzystać z promocyjnego oprocentowania 5% na koncie oszczędnościowym. Regulamin mówi, że może być to konto osobiste lub konto lokacyjne plus rachunek oszczędnościowy.

Warto przed decyzją, który pakiet wybrać dokładnie porozmawiać z doradcą oraz przeczytać warunki umowy. Konto osobiste w Millennium może niestety generować opłaty (np. za prowadzenie lub kartę). Bank ma w ofercie kilka różnych typów kont osobistych – niektóre z nich są całkiem kosztowne. Jeśli otworzymy je jako (konieczny) dodatek do rachunku oszczędnościowego, może się okazać, że za lokowanie oszczędności w Millennium było rzeczywiście bezpłatne, ale za kilka miesięcy prowadzenia konta osobistego bank pobierze nam opłaty.

Rozwiązaniem jest założenie rachunku oszczędnościowego w pakiecie z kontem lokacyjnym. To druga możliwość przystąpienia do promocji. Konto lokacyjne w Millennium jest bezpłatne i służy właściwie jedynie do obsługi naszych oszczędności. Nie generuje kosztów, ponieważ nie dostajemy do niego karty płatniczej ani innych dodatkowych usług. To może być najlepsze wyjście dla nowych klientów, którzy chcą tylko skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania (5% w skali roku przez trzy miesiące dla środków do 40 tysięcy złotych) i nie narażać się na żadne opłaty.

Co ważne, promocja na koncie oszczędnościowym Millennium Bank odnosi się wyłącznie do nowych klientów. Trwa do 17 lutego 2013, jeśli bank jej nie przedłuży. Tutaj regulamin.

Na pewno warto zapoznać się z ofertą konkurencji – tutaj większy ranking rachunków oszczędnościowych w styczniu 2013r. Tutaj bieżąca oferta banków, w tym najlepsze konta. Tutaj jeszcze jedno porównanie, które może pomóc wyrobić sobie opinię o koncie oszczędnościowym w Millennium 5%.

Tags: , , , ,