Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto oszczędnościowe mSaver – czy to działa i czy warto tak regularnie oszczędzać

Regularne oszczędzanie nie jest mocną stroną wielu z nas i konto oszczędnościowe mSaver mBanku obiecuje to zmienić. Gdyby ktoś kazał nam policzyć, ile zarobiliśmy pieniędzy przez całe życie, a potem zestawić to z wielkością naszych oszczędności w na lokatach czy kontach oszczędnościowych – wynik takiego eksperymentu mógłby niektórych zszokować. Gdzie podziały się wszystkie nasze pieniądze?

Krótko mówiąc – pochłonęły je wydatki. Comiesięczne opłaty i wypady do supermarketów oraz centrów handlowych. Koszty utrzymania domu, samochodu i standardu życia. Wydatki konieczne i wydatki na przyjemności.

mSaver – czy to działa i czy warto tak oszczędzać?

mSaver to automatyczny system, który oszczędza za nas za każdym razem, gdy wydajemy pieniądze – kartą, przelewem lub wypłacając środki z bankomatu. Wyobraźmy sobie teraz, że mieliśmy tą usługę od pięciu lat. Ile wynosiłyby nasze oszczędności, nawet gdyby mSaver odkładał choćby 3% naszych wydatków?

Załóżmy, że z naszego konta wydajemy rocznie 40 tysięcy złotych. 3% tej kwoty to 1200zł rocznie, po pięciu latach jest to 6 tysięcy plus odsetki od gromadzonych regularnie oszczędności.

A przecież system mSaver jest na tyle elastyczny, że możemy sobie wybrać, jaką część naszych wydatków chcemy systematycznie oszczędzać. Może być to więcej niż 3%. Wtedy wyniki takiego oszczędzania mogą być dużo lepsze.

Tutaj szczegóły tego rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą regularnie oszczędzać bez wyrzeczeń.

Jak działa mSaver?

Wydawanie pieniędzy jest dla wielu z nas trochę bardziej naturalne i przyjemne niż oszczędzanie, więc mSaver mBanku łączy obie czynności w jedno. Dzięki temu za każdym razem gdy wydajemy na przyjemności lub konieczności, rośnie ilość naszych oszczędności. To sposób na regularne oszczędzanie bez naszego udziału. Jak dokładnie działa mSaver?

W momencie składania wniosku o mSaver (tutaj szczegóły, tutaj wniosek) wybieramy jeden z trzech sposobów automatycznego oszczędzania.

Jaki sposób oszczędzania w mSaver wybrać?

Jaki sposób oszczędzania w mSaver wybrać?

1. Zaokrąglanie każdej transakcji do 10zł

W tym przypadku, gdy płacimy w sklepie z butami 81zł za nowe obuwie, mSaver odłoży 9zł z naszego konta bieżącego na konto oszczędnościowe. Gdy płacimy 65zł za książki w ulubionej księgarni internetowej, 5zł wędruje na oprocentowany rachunek oszczędnościowy mSaver. I tak za każdym razem, gdy wydajemy pieniądze.

Czyli płacimy nie tylko za zakupy, ale płacimy również sobie. A regularne oszczędzanie właśnie na tym polega – żeby zacząć płacić także sobie (w przyszłości), nie wydawać każdej zarobionej złotówki.

2. Procent wartości transakcji

W tym przypadku wybieramy procent wartości każdego wydatku, który trafi na rachunek oszczędnościowy. Powiedzmy, że ustalamy w momencie składania wniosku, że 5% każdej transakcji czy wypłaty z bankomatu przejdzie na stronę oszczędności.

Jak wtedy działa mSaver? Koszt zakupów w supermarkecie 60zł – dodatkowe 3 złote przechodzą na konto oszczędnościowe. Wydatki na ubrania dla dziecka w internecie 80zł – oszczędzone 4zł na naszym rachunku mSaver w mBanku zaczyna procentować. Wypłacamy 200zł w bankomacie – 10zł powiększa nasze oszczędności.

3. Stała kwota po każdej transakcji

W trzecim przypadku ustalamy stałą kwotę, która po każdej transakcji lub wypłacie gotówki z bankomatu trafia na nasze konto oszczędnościowe mSaver. Powiedzmy, że będzie to 5zł. Co wtedy dzieje się na kontach bankowych w mBanku?

Płacimy 65zł za obiad dla rodziny w restauracji – dodatkowe 5zł przechodzi z rachunku eKonto na konto mSaver i zaczyna procentować. Wypłacamy z bankomatu 100zł na wycieczkę szkolną syna, system przesuwa 5zł na rachunek oszczędnościowy. Przelewamy 500zł za czynsz za nasze mieszkanie – kolejne 5zł trafia automatycznie do przegródki z oszczędnościami.

Tutaj szczegóły systemu mSaver oraz wniosek o założenie konta oszczędnościowego z regularnym oszczędzaniem w mBanku.

Który sposób regularnego oszczędzania w mSaver wybrać?

Czy regularne oszczędzanie w mSaver się opłaca?

Czy regularne oszczędzanie w mSaver się opłaca?

Opinie klientów są podzielone. Wydaje się, że najbardziej przewidywalnym rozwiązaniem jest określenie stałego procenta wydatków, które trafiają na konto oszczędnościowe mSaver. Dzięki temu wiemy od początku i w każdym momencie prowadzenia konta (które jest nawiasem mówiąc darmowe), ile systematycznie oszczędzamy.

Z zaokrągleniami oraz stałą kwotą będzie trochę inaczej. 5zł od płatności 6,5zł to prawie 100%, ale już od płatności 300zł zaledwie ok. 1,5%. W tym momencie ilość oszczędności będzie więc zależeć od tego, ile razy wykonamy transakcję (kartą, przelew lub wypłata gotówki). Jeśli wykonujemy dużo małych operacji – kwota oszczędności będzie bardzo duża, jeśli wykonujemy zaledwie kilka dużych transakcji – oszczędności będą zdecydowanie mniejsze.

Czy mSaver działa – opinie, czy warto założyć

Opinie klientów o mSaver w mBanku są w większości pozytywne. System jest intuicyjny i naprawdę pomaga regularnie oszczędzać każdemu, kto jest przyzwyczajony do wydawania wszystkich pieniędzy w miesiącu. W ten sposób spełnia swoją rolę jako innowacyjny, wyjątkowy rachunek oszczędnościowy oparty o inne założenia niż typowe konta (np. BGŻ Optima czy Deutsche Bank).

mSaver zadziała najlepiej wtedy, gdy przeniesiemy do mBanku wszystkie swoje wydatki. W końcu oszczędności zależą w tym systemie od wydatków. Jeśli nie będziemy wydawać za pomocą karty, przelewów lub wypłat z bankomatu przez konto bankowe w mBanku, nic nie będzie przepływać na rachunek oszczędnościowy mSaver.

Na szczęście konto internetowe mBanku jest całkowicie bezpłatne (opłata 2zł za kartę znika w momencie wydania nią 100zł miesięcznie). Należy do najbardziej rozwiniętych, zaawansowanych i funkcjonalnych na rynku. Serwis transakcyjny jest bezpieczny i przyjaźnie zorganizowany. Poniżej zdjęcie panelu klienta. Tutaj szczegóły oferty regularnego oszczędzania na mSaver oraz wniosek o konto.

konto oszczędnościowe mSaver 2013 - opinie, czy warto tak regularnie oszczędzać

konto oszczędnościowe mSaver 2013 – opinie, czy warto tak regularnie oszczędzać

Czy warto założyć mSaver w mBanku w 2013?

Zdecydowanie tak jeśli szukamy innego, automatycznego sposobu na regularne oszczędzanie, ponieważ trudno nam oszczędzać samodzielnie. Warto szczególnie wtedy, jeśli planujemy przeniesienie do mBanku swoich finansów – czyli używanie tego konta bankowego oraz karty płatniczej jako głównych. Wtedy mSaver mBanku bardzo pomoże nam przełamać niemoc w kwestii oszczędzania pieniędzy na emeryturę czy inne cele.

Tym bardziej, że mBank ma w swojej ofercie również inne produkty oszczędnościowe oraz inwestycyjne, w tym program mSaver plus, Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, oraz lokaty.

Przez mBank kupimy również tanie OC dla naszego samochodu.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty mSaver, tutaj wniosek o konto.

Tutaj znajdziesz inne korzystne rachunki oszczędnościowe oraz lokaty bankowe.

Tags: , , , , , , ,