Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto oszczędnościowe w banku Meritum – oprocentowanie 5%

lut 27, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

 Do 31 marca 2013r. bank Meritum oferuje swoim klientom (nowym i obecnym) konto oszczędnościowe oprocentowane na 5% w stosunku rocznym – dla wszystkich środków, bez wykluczeń i limitów. To jedna z najlepszych ofert na rynku, jeśli chodzi o standardowe rachunki oszczędnościowe.

Czy muszę mieć konto osobiste w Meritum, żeby korzystać z oszczędnościowego?

Konto oszczędnościowe w banku Meritum to część pakietu, w skład którego wchodzi również bieżące Konto Zarabiające. Jest to rachunek bankowy z bankowością internetową (jedną z najnowocześniejszych w Polsce) oraz kartą płatniczą Visa Electron. Jego ważną cechą jest to, że bank zwraca nam 1% wydatków wykonanych kartą debetową w danym miesiącu – tutaj szczegółowy opis, jak działa ten mechanizm.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Meritum Bank?

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Meritum Bank?

Dla wszystkich oszczędnych najważniejsze będzie to, że konto osobiste w Meritum może być darmowe. Jedyna stała opłata, którą musimy wziąć pod uwagę to miesięczny koszt obsługi i ubezpieczenia karty w wysokości 2zł – znika ona jednak w momencie, kiedy w danym miesiącu wydamy za jej pomocą 250zł w transakcjach bezgotówkowych. Czyli konto w banku Meritum może być nie tylko darmowe, ale po spełnieniu warunków da nam również zarobić. Tutaj pełna tabela opłat w Meritum.

Tutaj więcej szczegółów o koncie oszczędnościowym w Meritum Banku, w tym bieżące oprocentowanie i inne informacje – rachunek założymy w 15 minut przez internet.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Meritum?

Jeśli chodzi o aktualne oprocentowanie – bank Meritum jest ze swoim rachunkiem oszczędnościowym w ścisłej czołówce. Od 1 kwietnia oprocentowanie może się zmienić (do 31 marca 2013 mamy gwarancję oprocentowania na 5% w skali roku), ale Meritum od początku swojego istnienia jest bankiem stawiającym na dobrą ofertę depozytową.

Czyli oprocentowanie pewnie spadnie (bo taka jest tendencja na rynku), ale wciąż powinno być konkurencyjne. Zresztą utrzymanie naszych oszczędności na dłużej będzie w interesie banku, bo naszym prawem jest przecież w każdej chwili zamknąć oba konta.

Zresztą bank Meritum ma również w ofercie bardzo atrakcyjne lokaty, a dla nowych klientów pierwszy depozyt ma promocyjne oprocentowanie.

Konto oszczędnościowe w Meritum Bank - opinie i oprocentowanie

Konto oszczędnościowe w Meritum Bank – opinie i oprocentowanie

Na plus rachunkowi oszczędnościowemu w banku Meritum trzeba zapisać również brak limitów – oprocentowanie 5% dotyczy wszystkich środków, od pierwszej do ostatniej złotówki. To ważne, bo wiele banków komplikuje ostatnio konta oszczędnościowe wprowadzając limity lub progi oprocentowania (np. Deutsche Bank) czy też mocniej uzależniając konto oszczędnościowe od konta bieżącego (np. mSaver w mBanku).

Tutaj przeczytasz wszystkie szczegóły konta oszczędnościowego w Meritum Banku i założysz je w 15 minut – wszystko przez internet.

Czy to się opłaca – jakie opłaty za konto oszczędnościowe w Meritum?

Rachunek oszczędnościowy w Meritum Banku jest otwierany i prowadzony bezpłatnie. Musimy się jednak liczyć z tym, że – podobnie jak w większości innych banków – tylko pierwszy przelew z tego konta na nasze konto bieżące w Meritum będzie bezpłatny. Każdy kolejny będzie kosztował 10zł. Jest to typowa opłata w tym typie kont, choć nie wszystkie banki ją stosują – nie ma jej choćby w BGŻ Optima.

Druga rzecz to opłata za kartę do konta osobistego, które musimy otworzyć w pakiecie. W najgorszym wypadku będzie nas kosztować 2zł miesięcznie, w najlepszym unikniemy jej wydając kartą 250zł w danym miesiącu. Musimy się jednak z takim kosztem liczyć.

Mimo tych drobnych niedogodności, konto oszczędnościowe w Meritum Banku należy do najlepszych na rynku – jest proste i dobrze oprocentowane.

Bank działa na nowoczesnych systemach informatycznych – rachunek założymy w 15 minut, w całości przez internet, robiąc przelew z innego banku na nasze nowe konto w Meritum.

Tutaj bieżące porównanie rachunków oszczędnościowych w różnych bankach oraz szczegółowy ranking z lutego 2013.

Tags: , , ,