Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto Rozsądne w Alior Bank z 5% zwrotu za zakupy spożywcze – jak to działa?

 Alior Bank zapytał firmy badawczej, czego Polacy najbardziej oczekują od rachunków bankowych. Okazało się, że wsparcia w gospodarowaniu domowym budżetem i oszczędzaniu. Tak powstało Konto Rozsądne ze zwrotem 5% wydatków za zakupy spożywcze kartą.

Jak to działa? Ile można maksymalnie zaoszczędzić korzystając z Konta Rozsądnego w Alior Banku? Czy bank pobiera opłaty za prowadzenie konta, kartę płatniczą lub inne podstawowe usługi w ramach tego rachunku. Czy warto założyć Konto Rozsądne w Alior Bank dla zwrotu 5% wydatków kartą?

Zwrot 5% wydatków kartą za zakupy spożywcze w Alior Bank – zasady

Zwrot 5% w sklepach spożywczych w Alior Bank - Konto Rozsądne

Zwrot 5% w sklepach spożywczych w Alior Bank – Konto Rozsądne

Każdy posiadacz Konta Rozsądnego w Alior Banku ma prawo do zwrotu 5% kwoty wydanej kartą do tego rachunku na artykuły spożywcze. Odnosi się to do płatności bezgotówkowych w sklepach spożywczych, delikatesach (np. Alma, Piotr i Paweł), dyskontach (np. Lidl), supermarketach (np. Tesco) oraz hipermarketach (np. Auchan). Co ważne – zwrot nie dotyczy zakupów spożywczych w internecie.

Jaki jest maksymalny zwrot za zakupy na Koncie Rozsądnym? Alior Bank zwróci nam maksymalnie 50zł w miesiącu oraz do 400zł rocznie. To dwa niezależne od siebie limity.

Co to w praktyce oznacza? Bank zwróci nam 5% w miesiącu za wydatki spożywcze kartą do 1000zł – nadwyżka nad tą kwotę nie będzie premiowana. A jeśli chodzi o limit roczny – zwrot 5% otrzymamy za wydatki do 8000zł. Jeśli nasze wydatki kartą do Konta Rozsądnego w danym roku przekroczą tę kwotę, od nadwyżki nie będą nam naliczane zwroty.

Czyli podsumowując: na nowym Koncie Rozsądnym w Alior Banku otrzymamy do 50zł zwrotu miesięcznie i do 400zł rocznie. Tyle w praktyce możemy zaoszczędzić na wydatkach spożywczych korzystając z tego konta.

Czy zwrot jest przyznawany bezwarunkowo? Nie – musimy zapewnić wpływ na nasze konto w Alior Banku, który pochodzi z wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium studenckiego. Bank nie określa, w jakiej wysokości ma to być wpływ, ale musi pochodzić z jednego z tych źródeł.

I tyle – od tej pory możemy kupować artykuły spożywcze ze zniżką 5%. Alior Bank zwróci nam 5% wydatków kartą w kolejnym miesiącu przelewem na Konto Rozsądne (do 50zł miesięcznie, do 400zł rocznie).

Tutaj można złożyć wniosek o Konto Rozsądne w Alior Banku – można je założyć przez internet, kuriera lub w oddziale.

Konto Rozsądne w Alior Bank – opłaty za prowadzenie konta, kartę, bankomaty

Konto Rozsądne w Alior Bank - 5% zwrotu i bezpłatne prowadzenie

Konto Rozsądne w Alior Bank – 5% zwrotu i bezpłatne prowadzenie

Premie za wydatki to jedno, ale większość klientów zależy również na niskich opłatach za prowadzenie konta. Jak jest pod tym względem w Alior Banku?

Konto Rozsądne jest prowadzone bezpłatnie – nie zapłacimy nic za miesięczną obsługę konta. Pojawia się jednak taki sam warunek jak przy zwrocie 5% za wydatki spożywcze – musimy przelewać do banku co miesiąc wynagrodzenie, rentę, emeryturę lub stypendium w dowolnej kwocie.

Czyli spełniając raz ten warunek otrzymujemy dwie korzyści – zwrot 5% za zakupy spożywcze oraz darmowe prowadzenie konta.

Do tego dochodzą darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce oraz na świecie – to więcej niż standard w innych bankach. Nic nie zapłacimy również za zwykłe przelewy internetowe, które wykonamy samodzielnie w bankowości elektronicznej Alior Banku.

Konto Rozsądne nie jest jednak całkowicie darmowe – na pewno będziemy musieli zapłacić 5zł miesięcznie za korzystanie z karty wydanej do rachunku. Nie ma na to rady. Nic tu nie zmieni nawet spełnienie warunku wpłaty wynagrodzenia na konto. To stały koszt. Tu pełna tabela opłat.

Podliczmy, czy to się opłaca – koszt korzystania z konta przez 12 miesięcy to 60zł (12 x 5zł), a możliwe do uzyskania w tym okresie premie za wydatki kartą to 400zł. W najlepszym przypadku możemy wyjść 340zł do przodu. Jest o co grać. Tym bardziej, że wypłaty z bankomatów w Polsce i na całym świecie oraz zwykłe przelewy internetowe są darmowe, co obniża koszty korzystania z banku.

Tutaj można złożyć wniosek o Konto Rozsądne w Alior Banku – można je założyć przez internet, kuriera lub w oddziale.

Czy warto założyć Konto Rozsądne w Alior Bank ze zwrotem 5% za zakupy spożywcze?

Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich klientów, którzy szukają tańszego banku, który pomoże nam zaoszczędzić na codziennych wydatkach. Jeśli będziemy korzystać z konta w optymalny sposób możemy zaoszczędzić do 340zł rocznie (po odjęciu opłat za używanie karty) na zakupach spożywczych.

Wszyscy narzekamy na podwyżki w sklepach i rosnące koszty życia w Polsce. Konto Rozsądne w Alior Bank to pomysł na to, jak we własnym zakresie, korzystając z dostępnych rozwiązań obniżyć je dość znacznie.

Alior Bank ma do tego dużą sieć placówek w całej Polsce, bardzo nowoczesną i funkcjonalną bankowość internetową oraz kompleksową ofertę innych usług finansowych (jedną z nich jest kredyt odnawialny w koncie, który możemy – jeśli chcemy – otrzymać do Konta Rozsądnego).

 

Czy warto założyć Konto Rozsądne w Alior Bank? Jakie są opłaty? Ile można zaoszczędzić na zwrocie w sklepach spożywczych?

Czy warto założyć Konto Rozsądne w Alior Bank? Jakie są opłaty? Ile można zaoszczędzić na zwrocie w sklepach spożywczych? – konto od środka

 

Jak założyć Konto Rozsądne ze zwrotem 5% w Alior Banku?

Możemy to zrobić na trzy sposoby – w całości przez internet (za podpis umowy posłuży przelew z naszego obecnego konta w innym banku), za pośrednictwem kuriera oraz w najbliższym oddziale banku.

Tutaj można złożyć wniosek o Konto Rozsądne w Alior Banku – można je założyć przez internet, kuriera lub w oddziale. Podczas jego wypełniania pamiętajmy o wybraniu Konta Rozsądnego, a nie Konta Osobistego – to drugie rządzi się innymi prawami.

 

Jak założyć Konto Rozsądne w Alior Bank? Jakie są opinie klientów?

Jak założyć Konto Rozsądne w Alior Bank? Jakie są opinie klientów?

 

Tutaj skrótowe porównanie oferty kilkunasty banków w Polsce. Tutaj przegląd innych banków, w których możemy zaoszczędzić na premiach i promocjach.

Tags: , , , , , , ,