Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto w Banku Pocztowym – opłaty, opinie, możliwości

mar 3, 13 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

Czy można założyć konto bankowe na poczcie? Jak najbardziej można, chociaż tak naprawdę zakładamy konto w Banku Pocztowym, który jest jednym z przedsięwzięć Poczty Polskiej. Dzięki współpracy między tymi instytucjami klienci mogą liczyć na szereg korzyści – choćby możliwość wypłaty i wpłaty gotówki w placówkach poczty bez opłat.

Czy warto założyć konto w Banku Pocztowym? Jakie są opinie klientów o tym banku? Czy rachunek bankowy w Pocztowym jest darmowy? Jakie są opłaty?

Konto bankowe w Banku Pocztowym – podstawowe informacje

Konto w Banku Pocztowym - opinie, opłaty, możliwości

Konto w Banku Pocztowym – opinie, opłaty, możliwości

Na początek opłaty. Czy konto w Pocztowym jest darmowe? Nie ma żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku – dotyczy to zarówno konta Standard, jak i konta Nestor przygotowanego z myślą o starszych osobach i rekomendowanego przez ZUS jako dobre konto do przelewania emerytury zamiast dostarczania jej przez listonosza.

Bez opłat możemy wpłacać i wypłacać gotówkę z naszego konta w Banku Pocztowym w oddziałach banku oraz placówkach Poczty Polskiej rozsianych po całym kraju. Ich liczba szacowana jest na około 5000 – to dużo większa sieć niż ta, którą oferuje największy polski bank PKO BP, nie mówiąc o mniejszych i młodszych bankach.

W dodatku klienci Banku Pocztowego mogą dwa razy w miesiącu wypłacić bez prowizji gotówkę z każdego bankomatu w kraju i zagranicą. Jest to comiesięczny limit bezpłatnych wypłat do użycia, gdyby oddziały banku oraz placówki Poczty Polskiej nie znajdowały się akurat w zasięgu ręki. Po wykorzystaniu tego limitu, każda kolejna wypłata kosztuje 4zł.

Bank Pocztowy za darmo wyda nam kartę płatniczą do konta, ale za jej używanie będziemy musieli płacić 4zł miesięcznie. Jest to jedyny stały koszt korzystania z rachunku osobistego w Pocztowym.

Bez opłat dostaniemy natomiast dostęp do nowoczesnej bankowości elektronicznej – tu za darmo opłacimy rachunku i wykonamy przelewy. Możemy również zakładać lokaty bankowe i korzystać z innych usług Banku Pocztowego bez konieczności składania wizyt w jego oddziałach czy na poczcie. Tutaj tabela opłat w Banku Pocztowym w 2013 roku.

Tutaj formularz kontaktowy do Banku Pocztowego, tutaj można samodzielnie założyć w nim konto przez internet. Tutaj porównanie oferty różnych banków.

Czy warto założyć konto w Banku Pocztowym – opinie

Czym wyróżnia się Bank Pocztowy na tle wielu innych banków? Na pewno zasięgiem oraz ilością placówek, jeśli weźmiemy pod uwagę urzędy pocztowe. Jeśli mamy blisko pocztę, a nie mamy nigdzie w okolicy banku – Bank Pocztowy będzie miał nam dużo do zaoferowania.

Nie chodzi tylko o tanie, nowoczesne i funkcjonalne konto bankowe. Uzyskamy także dostęp do takich usług jak przelewy i płatności internetowe, szybkie zakładanie lokat, kredyty czy konto oszczędnościowe. A jeśli nie chcemy z nich korzystać, nikt nie będzie nas zmuszał – możemy używać konta bankowego w Pocztowym bardziej tradycyjnie, na poczcie lub w oddziale.

Czy warto założyć konto w Banku Pocztowym w 2013?

Czy warto założyć konto w Banku Pocztowym w 2013?

Dzięki współpracy z Pocztą Polską klienci Banku Pocztowego mogą korzystać z niespotykanych w innych bankach usług – jedna z nich polega na zleceniu listonoszowi dostarczenia nam gotówki z naszego konta do domu. Musimy jednak pamiętać, że będzie to nas kosztować 4zł.

A z które bankomaty są darmowe w Banku Pocztowym? Bez opłat wypłacimy dwa razy w miesiącu bez względu na to, z jakiego bankomatu korzystamy. Po wykorzystaniu tego limitu, obowiązuje opłata 4zł za każdą wypłatę. Ale uwaga! Za darmo wypłacimy pieniądze w oddziałach banku oraz w urzędach pocztowych. Można je więc traktować jako bezpłatne bankomaty. I wpłatomaty – nic nie zapłacimy także za wpłacenie na poczcie gotówki na nasze konto w Banku Pocztowym.

Tutaj formularz kontaktowy do Banku Pocztowego, tutaj można samodzielnie założyć w nim konto przez internet. Tutaj porównanie oferty różnych banków.

Tags: , , , , , ,