Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto w mBanku – opinie, opłaty, wpłacanie gotówki

lut 17, 13 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

 Były czasy, kiedy mBank wyróżniał się całkowicie na tle innych banków w Polsce – miał darmowe konto osobiste bez warunków, kilka innowacyjnych funkcjonalności (np. możliwość zakupu funduszy inwestycyjnych bezpośrednio z konta) oraz bardzo atrakcyjną ofertę dla oszczędzających.

Te czasy minęły bezpowrotnie – nie tylko ze względu na konkurencję (np. Alior Sync czy Getin UP), która wyprzedza mBank pod względem innowacji oraz regularnej oferty, np. na lokatach czy kredytach.

Czy warto założyć konto w mBanku w 2013r.? Jak wypada na tle konkurencji? Jakie są opłaty? Jakie są opinie klientów o mBanku?

Czy konto w mBanku jest darmowe?

Najważniejsza informacja dla wielu klientów brzmi – konto bankowe w mBanku wciąż jest darmowe. Ale już nie bezwarunkowo. Na szczęście dla praktycznie każdej osoby aktywnie korzystającej z konta warunek zwolnienia z jedynej regularnej opłaty (za kartę płatniczą) będzie bardzo łatwy do spełnienia.

Konto w mBanku 2013 - opinie, czy warto założyć

Konto w mBanku 2013 – opinie, czy warto założyć

Wystarczy w danym miesiącu dokonać transakcji kartą płatniczą za min. 100zł i opłata znika. W przeciwnym wypadku karta będzie nas kosztować 2zł co miesiąc. Ale bez paniki – jeśli nie chcemy korzystać z karty, tylko z innych funkcjonalności mBanku (np. ubezpieczeń samochodowych), możemy w każdym momencie z niej zrezygnować. I od tego momentu nasze konto stanie się całkowicie bezpłatne.

Czyli jeśli szukasz swojego głównego konta, nie ma się czego bać – większość z nas wydaje kartą 100zł i więcej miesięcznie. A jeśli chcesz użyć go do innych celów – zawsze możesz zrezygnować z karty płatniczej i opłaty przestaną być naliczane.

Tutaj szczegóły konta w mBanku – do 28 lutego 2013 bank proponuje nowym klientom niebywałą promocję – premię do 600zł za założenie konta i płacenie kartą.

Jakie bankomaty są darmowe w mBanku?

Dla większości klientów druga ważna sprawa to opłaty za wypłaty gotówki z bankomatu. Jak jest pod tym względem w mBanku?

Za darmo możemy wypłacić pieniądze w ponad 5000 bankomatach w Polsce. Chodzi o bankomaty BZWBK, Euronet, Cash4You oraz eCard. Praktycznie w każdej miejscowości w kraju, gdzie znajdują się placówki BZWBK lub np. punkty handlowe z bankomatami sieci Euronet, Cash4You oraz eCard będziemy mogli skorzystać z bezprowizyjnej wypłaty pieniędzy.

Jeśli to wciąż za mało, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, gdzie w danym miesiącu będziemy wypłacać gotówkę – mBank proponuje dodatkową usługę. Za 5zł miesięcznie będziemy mogli wypłacić pieniądze z każdego bankomatu w kraju bez opłat.

Warto w tym momencie wspomnieć, że w standardzie otrzymujemy darmowe wypłaty z bankomatów zagranicą.

Tutaj można przeczytać o innych szczegółach rachunku osobistego w mBanku w 2013 i założyć kontoTutaj szczegółowe porównanie 10 kont bankowych.

Jak mogę wpłacić gotówkę na swoje konto w mBanku?

To może być problem dla klientów w małych i bardzo małych miejscowościach, ale tylko wtedy, jeśli nie bywają w większych miastach. mBank udostępnia swoim klientom sieć wpłatomatów – maszyn o podobnej konstrukcji co bankomaty, za pomocą których wpłacimy swoje pieniądze na konto w mBanku.

Wpłatomaty mBanku znajdziemy w całej Polsce. W dużych miastach (np. Poznań, Wrocław, Kraków) jest ich kilka w różnych lokalizacjach, co pozwala na wygodne wpłacanie gotówki praktycznie w każdej chwili. Ale wpłatomaty znajdziemy także w mniejszych miastach, np. Świdnicy, Kłodzku, Kutnie, Wieluniu, Stargardzie Szczecińskim i wielu, wielu innych.

Inna możliwość zdeponowania środków na koncie w mBanku to przelew bankowy z innego banku

Czy mBank ma oddziały i placówki?

mBank to bank internetowy – skupiony głównie na obsługiwaniu klientów przez internet, ale w ostatnich latach rozbudował sieć punktów informacyjnych, których co prawda nie wpłacimy ani nie wypłacimy gotówki, ale możemy np. podpisać umowę o kredyt czy załatwić inne formalności.

Czy warto założyć konto w mBanku w 2013 – opinie

Konto w mBanku - opinie, opłaty, bankomaty

Konto w mBanku 2013 – opinie, opłaty, bankomaty

mBank to dojrzały bank, w którym oprócz standardowych usług (konto bieżące, karta płatnicza, bankomaty, wpłatomaty), dostaniemy całą gamę innych możliwości. Co ważne, podstawowe usługi są darmowe, podobnie jak dostęp do dodatkowych możliwości. O jakie możliwości chodzi?

Przede wszystkim tanie ubezpieczenia samochodowe oraz turystyczne. Bezpośrednio z naszego darmowego konta internetowego będziemy mogli kupić ubezpieczenie OC, AC, NW oraz wiele innych typów polis (medyczne, nieruchomości, turystyczne) – w bardzo atrakcyjnych cenach i bez wychodzenia z domu. Ich zakup można sfinansować kredytem lub rozłożyć na raty. To olbrzymia wygoda i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Tutaj można poeksperymentować z kosztami ubezpieczenia OC w mBanku.

mBank to także bardzo duży wybór kart płatniczych oraz kredytowych, z których stali klienci mogą korzystać na bardzo atrakcyjnych warunkach. Chodzi nie tylko o korzystne stawki oprocentowanie w stosunku do konkurencji, ale też zniżki oraz bonusy związane z różnymi kartami.

Tutaj pełna oferta kart kredytowych w mBanku w 2013.

Dla oszczędzających i inwestujących mBank ma kilkanaście dodatkowych możliwości. Jeśli z oszczędzaniem mamy problem, ale chcemy tą niemoc jakoś przełamać – warto zapoznać się z systemem automatycznego oszczędzania mSaver. Jeśli wolimy tradycyjne sposoby oszczędzania, do naszej dyspozycji będą konta oszczędnościowe oraz lokaty.

Dla inwestorów: największa w Polsce platforma do inwestowania w fundusze inwestycyjne, czyli tzw. Supermarket Funduszy Inwestycyjnych – olbrzymi wybór funduszy oraz brak opłat dystrybucyjnych, a także rachunek maklerski, dzięki któremu będziemy mogli inwestować na giełdzie z tego samego systemu transakcyjnego, gdzie mamy swoje finanse bieżące oraz oszczędności.

To nie cała oferta, do której zyskamy dostęp po założeniu darmowego konta w mBanku. Są jeszcze produkty kredytowe, emerytalne i wiele innych. Wszystko to w jednym miejscu. W jednym, bardzo funkcjonalnym i dojrzałym systemie transakcyjnym. A na dodatek bez opłat, jeśli aktywnie korzystamy z karty lub z niej zrezygnujemy.

Tutaj można przeczytać o innych szczegółach rachunku osobistego w mBanku w 2013 i założyć konto. Tutaj taryfa opłat w mBanku.

Tutaj szczegółowe porównanie najlepszych kont bankowych w 2013. Tutaj uproszczone porównanie kont bankowych w 2013.

Tags: , , , , ,