Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Konto Zarabiające w Meritum Bank – nowe zasady zwrotu wydatków od 1 marca 2013

lut 19, 13 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

Konto Zarabiające w Meritum Bank to jedno z tych kont bankowych, które pozwalają klientom zarabiać. Nie tylko nie zapłacimy za jego podstawowe funkcje, ale możemy też zarobić na aktywnym z niego korzystaniu – do 30 złotych miesięcznie. Klientów banku czekają jednak od 1 marca zmiany.

Na czym polegają? Co się zmieni w regulaminie Konta Zarabiającego w Meritum Banku? Czy warto pozostać klientem Meritum?

Jak działa Konto Zarabiające w Meritum Banku i jakie są o nim opinie?

Do 28 lutego 2013r. każdy klient, który posiada w Meritum Konto Zarabiające oraz wydaną do niego kartę płatniczą może otrzymać 4% zwrotu za tankowanie na stacjach benzynowych. Maksymalna kwota zwrotu jest jednak ograniczona do 30zł miesięcznie, a warunkiem otrzymania zwrotu wydatków za paliwo jest zapewnienie w danym miesiącu wpływów na konto w wysokości co najmniej 1500zł.

4% zwrotu za wydatki na paliwo przy płatnościach kartą płatniczą Meritum Bank to łakomy kąsek, szczególnie dla aktywnych kierowców. Nic dziwnego, że opinie wielu osób wydających dużo na paliwo o Koncie Zarabiającym w Meritum Banku były bardzo dobre.

Tym bardziej, że przy aktywnym korzystaniu z konta jest ono kompletnie darmowe. Wystarczy w miesiącu wydać kartą 200zł i znika jedyna opłata, której możemy się obawiać 0 2zł miesięcznie za obsługę karty płatniczej. Opłaty pojawią się dopiero w przypadku niestandardowych usług, np. przelewów natychmiastowych.

Tutaj można założyć Konto Zarabiające w pakiecie z kontem oszczędnościowym oprocentowanym do 31 marca 2013 na 5% w skali roku.

Co się zmieni od 1 marca 2013 na Koncie Zarabiającym w Meritum Banku?

Konto Zarabiające w Meritum - od 1 marca zwrot 1% każdej transakcji kartą, do 30zł miesięcznie

Konto Zarabiające w Meritum – od 1 marca zwrot 1% każdej transakcji kartą, do 30zł miesięcznie

Kierowcy mogą być niepocieszeni, ale Meritum zmienia zasady naliczania zwrotu wydatków. Dokładnie ta sama pozostanie maksymalna kwota zwrotu – będzie to 30zł miesięcznie, ale liczone od innych transakcji i w inny sposób.

O co chodzi? Zamiast zwrotu 4% wydatków na paliwo do samochodu klienci Meritum Banku otrzymają możliwość zwrotu 1% wszystkich wydatków za pomocą karty płatniczej. Przypominam, że maksymalna kwota zarobku w tym banku pozostanie ta sama – 30zł.

Druga ważna zmiana to podwyższenie kwoty wpływu miesięcznego, który upoważnia do otrzymania zwrotu. Do 28 lutego 2013 jest to 1500zł, od 1 marca o 500zł więcej, czyli 2000zł. Takie miesięczne wpływy na Konto Zarabiające w Meritum Banku musimy zapewnić, żeby być uprawnionym do zwrotu wydatków.

Czy to zmiany na lepsze? Raczej nie – będziemy musieli zapewnić wyższe wpływy na konto oraz wydać więcej za pomocą karty, żeby otrzymać maksymalny zwrot (co najmniej 3000zł, żeby zarobić 30zł). Na szczęście maksymalny zwrot pozostaje taki sam. Tutaj szczegółowy regulamin tej promocji, która trwa do 31 grudnia 2013 roku.

Tutaj można założyć Konto Zarabiające w pakiecie z kontem oszczędnościowym oprocentowanym do 31 marca 2013 na 5% w skali roku.

Inny bank zwracający wydatki to Alior Sync – tutaj szczegółowe warunki.

Czy warto mieć Konto Zarabiające w Meritum Banku – opinie

Niewiele jest banków, które w standardzie oferują swoim klientom zwrot części kosztów poniesionych za pomocą karty. Wiele banków pobiera również opłaty za podstawowe czynności – prowadzenie konta, wypłaty gotówki z bankomatów czy przelewy internetowe. Na tym tle Konto Zarabiające w Meritum Bank to wyjątkowo dobra oferta. Tutaj pełna tabela opłat. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy warto założyć Konto Zarabiające w Meritum Bank w 2013 - opinie

Czy warto założyć Konto Zarabiające w Meritum Bank w 2013 – opinie

Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych banków, co widać po funkcjonalnym i przyjaznym systemie transakcyjnym. Z naszego konta osobistego będziemy mogli zakładać lokaty terminowe w Meritum Bank oraz przechowywać środki na koncie oszczędnościowym. Oferta depozytowa banku jest bardzo konkurencyjna.

W tej chwili na tzw. pierwszej lokacie dostaniemy od Meritum Banku 6% w skali roku na 3 miesiące (dla max. 20 tys. złotych), a konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 5% w skali roku dla wszystkich środków (tutaj szczegóły aktualnej oferty). To znacznie powyżej średniej. Konto można założyć bez kuriera, całkowicie przez internet, w 15 minut.

Tutaj szczegółowe porównanie kont bankowych 2013 w 10 bankach, tutaj uproszczona oferta banków w tym roku.

Tags: , , , , ,