Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Kredyt gotówkowy w TF Bank – nowym banku na polskim rynku

maj 17, 13 • kredyt konsumencki, kredyt konsumpcyjny, szybka pożyczka, TF Bank, Vanquis BankKomentowanie nie jest możliwe

TF Bank to nowy gracz na polskim rynku – wywodzi się i swoją główną siedzibę ma w Szwecji, ale od niedawna oferuje swoje usługi również w Polsce. Swoją polską siedzibę ma w Rzeszowie. Specjalizuje się w udzielaniu kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych.

Czym wyróżnia się jego oferta spośród wielu innych banków, które udzielają tego typu pożyczek na polskim rynku? Jak to możliwe, że szwedzki bank świadczy usługi w Polsce?

Kredyt gotówkowy w TF Bank – oprocentowanie, opłaty, opinie

Propozycja szwedzkiego banku TF Bank dla polskich klientów jest nieskomplikowana – możemy w nim pożyczyć od 1 tysiąca złotych do 20 tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi od jednego roku do czterech lat. Jest to pożyczka gotówkowa bez zabezpieczenia.

TF Bank pochodzi ze Szwecji, ale działa również w Polsce

TF Bank pochodzi ze Szwecji, ale działa również w Polsce

Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w TF Bank? W dniu publikacji tego artykuł oprocentowanie nominalne wynosi 18% w skali roku, a RRSO 32,08% (przykład reprezentatywny dla kwoty pożyczki 5 tysięcy złotych na trzy lata).

Tutaj porównanie oferty kredytów gotówkowych w wielu innych bankach w Polsce – warto wybrać najlepsze możliwe warunki.

Z jakimi opłatami musimy się liczyć, jeśli pożyczamy w szwedzkim TF Bank pieniądze? Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 5% wartości pożyczki – to pierwszy ważny koszt. Druga opłata to składka ubezpieczeniowa, która wynosi 0,5% wartości kredytu pozostałego do spłaty i jest pobierana co miesiąc.

Czy da się uniknąć prowizji i opłaty za ubezpieczenie. Niestety nie – składając wniosek o kredyt gotówkowy w TF Bank musimy być świadomi, że nie da się go uzyskać bez ubezpieczenia. Co nam daje to ubezpieczenie? Jest to polisa na wypadek utraty pracy lub ciężkiej choroby – w takich przypadkach ubezpieczyciel przejmuje spłatę naszych zobowiązań wobec banku.

Tutaj porównanie oferty kredytów gotówkowych w wielu innych bankach w Polsce – warto wybrać najlepsze możliwe warunki.

Czym się wyróżnia oferta TF Bank na tle innych banków udzielających kredytów?

Każdy klient, który skorzysta z pożyczki w tym szwedzkim banku, będzie miał do dyspozycji dwa miesięczne odroczenia spłaty kredytu w roku. Jak to działa?

Dwa razy w roku możemy zrobić sobie przerwę w spłacie miesięcznych rat pożyczki z TF Bank. Ta możliwość jest do wykorzystania w momentach, kiedy potrzebujemy gotówki na inne cele. To na pewno wygodne rozwiązanie, ale musimy pamiętać, że takie wakacje kredytowe oznaczają wydłużenie okresu spłaty kredytu o tyle miesięcy, o ile odroczyliśmy swoje raty. Po drugie od wartości naszego zobowiązania odsetki naliczane są również w miesiącach, kiedy nie spłacamy kredytu.

Tutaj warunki udzielania pożyczki przez TF Bank.

Czy łatwo dostać pożyczkę gotówkową w TF Bank?

Bank przeprowadza standardową procedurę oceny zdolności kredytowej. Dużo łatwiej będzie otrzymać gotówkę osobom ze stałym zatrudnieniem oraz pozytywną historią kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Warto złożyć wniosek w każdych okolicznościach, ale jeśli jesteśmy w trudniejszej sytuacji ekonomicznej, niewykluczone, że będziemy musieli skorzystać z usług banków trochę liberalniej podchodzących do klientów (np. Vanquis Bank) lub firm pożyczkowych.

Tutaj zestawienie kredytów gotówkowych w różnych bankach oraz pożyczek pozabankowych dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

Jak to możliwe, że szwedzki bank pożycza pieniądze w Polsce?

TF Bank to szwedzki bank, który podlega szwedzkim instytucjom nadzoru. Jakim cudem udziela kredytów w Polsce. To możliwe dzięki wspólnotowej swobodzie świadczenia usług w Unii Europejskiej.

Polska obecność w Unii oznacza, że zagraniczne banki, które otrzymały od nadzorów w swoich krajach licencję na działalność transgraniczną, mogą działać w innych krajach wspólnoty bez konieczności uzyskania zgody nadzoru w tych krajach. Komisja Nadzoru Finansowego, polski organ monitorujący i regulujący rynek usług finansowych, publikuje na swojej stronie listę tzw. notyfikacji dotyczących instytucji kredytowych działających na terytorium Polski, choć zarejestrowanych i nadzorowanych w kraju pochodzenia.

Na podobnych zasadach działa specjalizujący się w pożyczkach dla osób w trudnej sytuacji finansowej Vanquis Bank.

Tutaj zestawienie kredytów gotówkowych w różnych bankach oraz pożyczek pozabankowych dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

Tags: , , , , , ,