Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Lokata Bonjour w Lion’s Bank – najlepsza lokata bankowa lipca 2013

Od kilku tygodni w mediach, szczególnie w internecie, pojawiają się reklamy nowego banku. Chodzi o Lion’s Bank, który promuje się hasłem „doświadczenie czyni cię lwem” i kieruje swoją ofertę do zamożniejszych klientów. Jedną z pierwszych propozycji Lion’s Bank jest Lokata Bonjour z bardzo korzystnym jak na dzisiejsze warunki oprocentowaniem 5,5% w skali roku. Jak założyć lokatę dla nowych klientów Lion’s Bank i czy to się opłaca?

Lokata w Lion’s Bank na 5,5% w skali roku – najlepsza lokata w lipcu 2013

Ile wynosi oprocentowanie lokaty w Lion's Bank? 5,5% w skali roku

Ile wynosi oprocentowanie lokaty w Lion’s Bank? 5,5% w skali roku

Oferta nowego banku wyróżnia się na tle spadającego oprocentowania depozytów terminowych w innych bankach. Średnia dla całego rynku jest już w okolicach 3% i może spaść niższej, a Lion’s Bank proponuje 5,5% w skali roku i to dla dużych kwot pieniędzy.

Lokata Bonjour to typowa lokata promocyjna – mogą ją założyć wyłącznie nowi klienci Lion’s Bank. To podobne rozwiązanie jak Lokata na Otwarcie w Noble Bank czy Lokata Bezkarna w BGŻ Optima, tyle że oprocentowanie jest wyższe.

Tutaj formularz kontaktowy, dzięki któremu założymy promocyjną lokatę w Lion’s Bank.

No właśnie – oprocentowanie lokaty w nowym banku Lion’s Bank to 5,5% w skali roku. Jest to depozyt na trzy miesiące. Minimalnie można w ten sposób zdeponować 50 tysięcy złotych, maksymalny limit to dwa razy więcej – 100 tysięcy złotych.

Lokatę Bonjour w Lion’s Bank można założyć wypełniając ten formularz kontaktowy – następnego dnia roboczego skontaktuje się z nami przedstawiciel banku. Nie trzeba zakładać konta bankowego.

Lokata w Lion’s Bank na 5,5% – dlaczego tak wysoki minimalny depozyt?

Minimalna kwota lokaty dla nowych klientów w Lion’s Bank to 5,5%. Dlaczego trzeba zdeponować tak dużo? Tu przechodzimy do istoty Lion’s Bank. Jest to bank stworzony z myślą o zamożnych klientach (segment private banking), szczególnie tych, którzy prowadzą własne biznesy.

W gruncie rzeczy Lion’s Bank nie jest odrębną instytucją, ale oddziałem Idea Banku, który zajmuje się obsługą małych i średnich przedsiębiorstw. Twórcy Idea Banku stworzyli Lion’s Bank dla ludzi, którzy są zainteresowani aktywnym budowaniem swojego majątku w oparciu nie tylko o własny biznes, ale też akumulację nieruchomości czy różnych aktywów finansowych.

Właścicielem Lion’s Bank jest Getin Holding, firma Leszka Czarneckiego, która kontroluje również Getin Bank, Noble Bank, Idea Bank, Home Broker, Tax Care oraz Open Finance.

Żeby skorzystać z Lokaty Bonjour w Lion’s Bank wystarczy skontaktować się przez ten formularz z jej przedstawicielem. Bank jest obecny w największych miastach Polski.

Czy warto założyć Lokatę Bonjour w Lion’s Bank?

Oprocentowanie 5,5% w skali roku dla tak dużej kwoty to na pewno atrakcyjna propozycja na tle konkurencji. Nie ma w tej chwili na rynku równie atrakcyjnego depozytu w innym banku komercyjnym. Mówimy tu oczywiście o czystej, gwarantowanej przez BFG lokacie. Jej plusem jest również to, że bank nie wymaga założenia konta bankowego.

Czy tu jest jakiś haczyć? Gdzie jest ukryta pułapka? Jak każdy produkt promocyjny, Lokata Bonjour ma na celu przyciągnięcie nowych klientów, którzy potem otrzymywać będą najpewniej propozycje kolejnych rozwiązań finansowych. Jest bardzo prawdopodobne, że nie będą to już tradycyjne lokaty, ale inne usługi finansowe, doradcze czy prawne obarczone kosztami lub ryzykiem. Będą to jednak zaledwie propozycje, z których nie musimy korzystać, jeśli nie odpowiadają naszym potrzebom.

Dlatego Lokata Bonjour na 5,5% w skali roku to dobra propozycja dla wszystkich, którzy dysponują większą gotówką, chcą ją zdeponować na 3 miesiące bez ryzyka i jednocześnie są otwarci na (niezobowiązujące) propozycje dalszej współpracy z Lion’s Bank. Współpracy, której nie muszą podjąć.

Lokatę Bonjour w Lion’s Bank można założyć wypełniając ten formularz kontaktowy – następnego dnia roboczego skontaktuje się z nami przedstawiciel banku. Nie trzeba zakładać konta bankowego.

Tags: , , , , , , ,