Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Lokata jednodniowa 7% Ping-Pong w IdeaBanku – jak to działa?

wrz 15, 12 • bezpieczne oszczędzanie, depozyty, lokata jednodniowa, lokaty bankoweKomentowanie nie jest możliwe

IdeaBank wprowadził kilka dni temu na rynek bardzo ciekawy produkt oszczędnościowy dla swoich klientów oraz nowych klientów, którzy założą w nim konto (jest bezpłatne i bardzo funkcjonalne). Chodzi o jednodniową lokatę Ping-Pong oprocentowaną na 7% w skali roku. Jakie są jej zasady? Czy warto ją założyć?

Do kiedy można zakładać lokatę Ping-Pong?

Wniosek o lokatę musi być złożony do godzin 21 danego dnia. Jeśli złożymy go później, przejdzie na kolejny dzień. Bank blokuje nam środki z konta bieżącego (osobistego lub firmowego) na jednodniowej lokacie. Czyli kiedy otrzymamy je z powrotem? 24 godziny po utworzeniu lokaty? Nie – najpóźniej do godziny 9 następnego dnia.

Oprocentowanie lokaty jednodniowej w IdeaBanku?

Lokata jednodniowa Ping-Pong ideaBank 7%

Lokata jednodniowa Ping-Pong IdeaBank 7%

Czyli zakładamy lokatę np. o 20 w czwartek, a do 9 w piątek na nasze konto wróci wpłacony kapitał oraz odsetki (proporcjonalna część 7% w stosunku rocznym. Na przykład, dla kwoty 5000zł, otrzymamy 77 groszy kolejnego dnia po odliczeniu podatku Belki.

Czy Ping-Ping jest odnawialna?

Lokata jednodniowa Ping-Pong w IdeaBanku nie jest odnawialna. Co to oznacza? Że nie przedłuży się automatycznie na kolejny okres. Jeśli chcemy z niej korzystać każdego dnia, musimy logować się do systemu i do 21 danego dnia składać wniosek.

Ile możemy założyć lokat Ping-Pong i na jaką kwotę?

Możemy założyć tylko jedną lokatę Ping-Pong, a jej maksymalna wartość wynosi 20.000zł. Oznacza to, że maksymalne dzienne odsetki z tego depozytu IdeaBank to 3.08zł.

Czy warto ulokować pieniądze na lokacie jednodniowej Ping-Pong IdeaBanku?

Oprocentowanie 7% na lokacie jednodniowej (a w pewnych przypadkach 12-godzinnej, od 21 do 9) to coś niespotykanego w tej chwili na rynku. Banki niechętnie płacą za krótkie depozyty, a nawet najlepsze lokaty długoterminowe nie są oprocentowane lepiej niż 6-6.5%. Jeśli oferta IdeaBanku utrzyma się dłużej, będzie niezwykle atrakcyjna dla płynnych oszczędności.

Utrudnieniem jest konieczność codziennego odnawiania lokaty oraz ograniczenia w wartości depozytu na klienta, ale dla aktywnie oszczędzających i obracających pieniędzmi nawet takie drobne sumy (w ujęciu dziennym) są warte tego wysiłku.

Regulamin jednodniowej lokaty Ping-Pong w IdeaBanku znajdziesz tutaj.

Przeczytaj też o rachunku oszczędnościowym BGŻ Optima i leasingu konsumenckim.

Tags: