Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Lokata na Dobry Początek w Idea Bank – oprocentowanie, opinie

Jakie jest oprocentowanie na Lokacie na Dobry Początek w Idea Banku? W momencie publikacji tego tekstu jest to 6,5% w skali roku. To lepsze warunki niż na większości innych depozytach bankowych, takie same jak otrzymamy na Lokacie na Start w Getin Banku i trochę niższe niż to co oferuje Toyota Bank na Lokacie na Dzień Dobry.

Dlaczego Lokata na Dobry Początek w Idea Banku jest tak dobrze oprocentowana? Ile można maksymalnie ulokować na niej pieniędzy? Na jak długo? Czy trzeba założyć konto osobiste w tym banku? Jakie są opinie o Lokacie na Dobry Początek?

Promocyjna Lokata na Dobry Początek w Idea Bank – oprocentowanie

Lokata na Dobry Początek Idea Bank 2013 - oprocentowanie

Lokata na Dobry Początek Idea Bank 2013 – oprocentowanie

W przypadku Lokaty na Dobry Początek mamy do czynienia z ofertą promocyjną – jest to propozycja tylko i wyłączenie dla nowych klientów, którzy nie zakładali wcześniej tego typu depozytu. Można go założyć tylko raz w swojej historii współpracy z Idea Bankiem. Jeden klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

Dlatego też możemy liczyć na oprocentowanie wyższe niż na tradycyjnych depozytach bankowych. W momencie publikacji tego tekstu Idea Bank płaci 6,5% w skali roku na Lokacie na Dobry Początek. W wielu innych bankach dostaniemy na depozytach podobnej długości co najwyżej ok. 4%.

Tutaj więcej informacji o aktualnych warunkach na promocyjnej lokacie w Idea – można ją założyć w całości przez internet w kilka minut.

Na jak długo lokujemy pieniądze w banku?

Lokata na Dobry Początek to depozyt krótkoterminowy – trwa jeden miesiąc. W tym czasie nasze oszczędności są oprocentowane na 6,5% w skali roku (w momencie pisania tego tekstu).

Po tym okresie pieniądze wracają na nasze konto, z którego opłaciliśmy wniosek. Możemy się również spodziewać kontaktu ze strony banku, który zaproponuje nam inne możliwości zagospodarowania naszych oszczędności, tym razem na standardowych warunkach.

Czego można się wtedy spodziewać? Idea Bank jest w czołówce polskich banków, jeśli chodzi o oprocentowanie depozytów. Będzie ono na pewno sporo niższe niż w tej promocyjnej ofercie, ale konkurencyjne w stosunku do standardowych lokat w innych bankach. Poniżej zestawienie dostępnych możliwości po upływie miesięcznej lokaty promocyjnej.

Co po Lokacie na Start w Idea Banku?

Co po Lokacie na Start w Idea Banku?

Tutaj więcej informacji o aktualnych warunkach na promocyjnej lokacie w Idea – można ją założyć w całości przez internet w kilka minut.

Jaka jest maksymalna wielkość depozytu?

Lokata dla nowych klientów w Idea - jak założyć

Lokata dla nowych klientów w Idea – jak założyć

Maksymalnie możemy zdeponować 10 tysięcy złotych na promocyjnej Lokacie na Dobry Początek, a minimalna wielkość depozytu to 1 tysiąc. Warto rozważyć założenie tego depozytu w momencie, kiedy dysponujemy kwotą bliską górnemu limitowi – przecież tak dobrze oprocentowaną lokatę dostaniemy od Idea Bank tylko raz w historii naszych relacji z bankiem.

Nie ma się gdzie spieszyć – jest to stała rzecz w ofercie banku da nowych klientów.

Czy trzeba zakładać konto, żeby skorzystać z promocyjnej lokaty?

Nie – nie jest to warunek konieczny. To bardzo ważna cecha Lokaty na Dobry Początek w Idea Banku. W przeciwieństwie do takich atrakcyjnych depozytów promocyjnych jak Lokata Bezkarna w BGŻ Optima, Lokata na Dzień Dobry w Toyota Banku czy Lokata na Otwarcie w Noble Banku – atrakcyjne oprocentowanie pierwszego depozytu w Idea Banku nie jest uzależnione od otwarcia konta osobistego czy firmowego.

Tutaj więcej informacji o aktualnych warunkach na promocyjnej lokacie w Idea – można ją założyć w całości przez internet w kilka minut.

Tutaj porównanie atrakcyjnych lokat w kilku polskich bankach, tutaj ranking lokat terminowych w marcu 2013, tutaj ranking rachunków oszczędnościowych w marcu 2013.

Tags: , , , ,