Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Lokaty internetowe 2013 bez konta i promocyjne z kontem

sty 10, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, BGŻ Optima, depozyty, gdzie oszczędzać, lokaty bankoweKomentowanie nie jest możliwe

Gdzie założyć w 2013 lokaty internetowe bez konta? Które banki oferują lokaty internetowe w promocyjnych warunkach jako pierwszy krok do założenia konta? To praktycznie dwie różne kategorie, które łączy tylko jedno – prostota oraz wygoda związana z tym, jak założyć lokatę przez internet. Jeszcze kilka lat temu była to rzadkość, dzisiaj większość banków oferuje lokaty online.

Wiele banków (np. Idea Bank czy BGŻ Optima) używają atrakcyjnie oprocentowanych lokat internetowych, żeby zdobywać nowych klientów na swoje konta bankowe. Ich założenie jest warunkiem skorzystania z oferty. Akurat w przypadku obu tych banków konta osobiste są darmowe, a ich oferta depozytowa bardzo konkurencyjna, więc decyzja o skorzystaniu z promocji nie ma żadnych podtekstów, opłat, kosztów, itp.

Ale większość klientów chciałoby założyć lokaty internetowe bez konta. 2013 tylko przyspieszy ten trend, choć oprocentowanie depozytów będzie nominalnie niższe niż w 2012. Niższa będzie też inflacja, więc suma summarum nasze zyski będą takie same lub podobne. Tylko w jakim banku założyć lokaty internetowe w 2013 bez konta? A gdzie promocyjne lokaty internetowe z kontem?

Lokaty internetowe bez konta 2013

1. Lokata w Getin Bank

Bardzo atrakcyjną lokatę internetową bez konta czy innych zobowiązań założymy w Getin Banku. Dotyczy to jednak tylko nowych klientów, którzy nie korzystali wcześniej z tego promocyjnego depozytu w tym banku.

Lokatę założymy w całości przez internet, a Getin Bank daje na niej 7% w stosunku rocznym. Lokata zakładana jest na okres 2 miesięcy, po której pieniądze wracają wraz z odsetkami na nasze konto bankowe, z którego opłaciliśmy wniosek. Tutaj szczegóły.

Opinie klientów o lokacie internetowej Getin Bank są bardzo pozytywne – poważnym minusem jest jednak krótki okres wysokiego oprocentowania. Ale warto pamiętać, że Getin Bank należy do banków oferujących najlepsze lokaty (nie tylko w 2013, od lat!), więc po upływie 2 miesięcy wciąż znajdziemy w nim korzystne lokaty internetowe. I co najważniejsze – założenie konta nie jest warunkiem korzystania z nich. Tutaj założysz lokatę na start w Getin Banku.

 

lokaty przez internet w Getin Bank 2013 - 7% na start

lokaty przez internet w Getin Bank 2013 – 7% na start

 

2. Santander Consumer bank

Santander to niewielki bank w Polsce, ale olbrzymia instytucja w Hiszpanii i na świecie. W naszym kraju specjalizuje się właściwie w dwóch branżach – kredytach ratalnych i samochodowych oraz średnio i długoterminowych lokatach.

W tej chwili (styczeń 2013) najlepszą lokatą internetową od Santander bez zakładania konta jest dwuletni depozyt oprocentowany na 5,65% w stosunku rocznym. Tutaj szczegóły. Bank oferuje równie korzystne lokaty zakładane przez internet na krótki okres.

Czy da się założyć je w całości przez internet. I tak, i nie. Tak, ponieważ cały proces zaczyna się na stronie internetowej banku, gdzie wypełniamy formularz kontaktowy. Wkrótce oddzwoni do nas konsultant banku Santander Consumer, żeby ustalić szczegóły lokaty (kwota, długość, dane personalne, konto, z którego zostanie opłacona, itp.). To konsultant wypełni za nas wszystkie dokumenty i prześle na email podsumowanie z instrukcjami, na jaki rachunek przesłać oszczędności, itp.

 

lokata internetowa Santander Consumer 2013 czy warto

lokata internetowa Santander Consumer 2013 czy warto

 

3. Lokata spinająca Polskiego Banku Przedsiębiorczości

Polski Bank Przedsiębiorczości może nie być szczególnie znany szerszej publiczności, gdyż specjalizuje się w obsłudze firm, ale od niedawna włączył się do walki o depozyty klientów. Lokata Spinająca jest dostępna w kilku wersach czasowych – najkorzystniej prezentuje się Lokata Spinająca na 3 miesiące.

Zakładanie lokaty wygląda w ten sam sposób, co w Santander Banku – w internecie zostawiamy namiary na siebie, konsultant oddzwania i ustala z nami wszystkie szczegóły depozytu. Na zakończenie dostajemy email z podsumowaniem i instrukcjami do dalszego działania.

Po zakończeniu Lokaty Spinającej w Polskim Banku Przedsiębiorczości środki z depozytu wracają na nasze konto lub – jeśli wybraliśmy opcję lokaty odnawialnej – lokata internetowa przedłuża się na nowych zasadach praktycznie bez naszego udziału.

Tutaj więcej ofert korzystnych lokat internetowych.

 

Lokata Spinająca przez internet w Polskim Banku Przedsiębiorczości - dobre opinie klientów

Lokata Spinająca przez internet w Polskim Banku Przedsiębiorczości – dobre opinie klientów

 

4. banki spółdzielcze

O uwagę i pieniądze klientów walczą również mniejsze banki spółdzielcze. Unowocześniły swoje systemy internetowe i pozwalają zakładać lokaty w całości online (na bardzo korzystnych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie).

Dwa banki spółdzielcze mają najlepsze oprocentowanie lokat w styczniu 2013, ale nie jest to wyjątkowa oferta. SK Bank (Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie) oraz neoBank z Poznania od kilku lat aktywniej zabiegają o oszczędności klientów.

W SK Bank założymy lokaty internetowe na 3 miesiące lub 6 miesięcy oprocentowane odpowiednio na 6,7% oraz 6% (dane na dzień 10 stycznia 2013 roku).

NeoBanku obniżył niedawno oprocentowanie swoich najlepszych lokat internetowych po decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych. Wciąż znajdziemy jednak w nim depozyty terminowe o oprocentowaniu ponad 5,5% w stosunku rocznym.

Tutaj porównanie lokat internetowych 2013.

Lokaty internetowe 2013 (promocja za założenie konta w banku)

Drugą grupą lokat internetowych są oferty promocyjne, które dostępne są wyłącznie dla nowych klientów banku, którzy decydują się na założenie konta – może być to konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy. Bonusem na początek jest lokata zakładana przez internet o wyraźnie wyższym oprocentowaniu niż standardowe depozyty lub innych atrakcyjnych warunkach (np. możliwości wycofania środków w każdym momencie bez utraty odsetek). W którym banku znajdziemy najlepsze lokaty internetowe w 2013?

1. BGŻ Optima – tutaj szczegóły lokaty bezkarnej, którą założymy w całości online

Tags: , , , ,