Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Meritum Bank – najlepsze konto oszczędnościowe w 2013?

Kilka dni temu Meritum Bank zaskoczył wszystkich informacją, że zagwarantuje wszystkim klientom i dla wszystkich środków na kontach oszczędnościowych, że ich oprocentowanie nie spadnie do końca 2013r. poniżej 4%. Tym ruchem Meritum zdecydowanie wyróżnia się na tle tego, jak konkurencja (np. bank BGŻ Optima) zareagowała na obniżki stóp procentowych oraz co zapowiada dla swoich klientów na najbliższe miesiące.

Czy konto oszczędnościowe w Meritum Bank to najlepsze konto oszczędnościowe 2013?

Najlepsze konto oszczędnościowe 2013? Meritum Bank?

Najlepsze konto oszczędnościowe 2013? Meritum Bank?

Od marca 2013r. Meritum jest w ścisłej czołówce banków oferujących najlepiej oprocentowane rachunku oszczędnościowe. Do końca marca bank płaci 5% w skali roku dla wszystkich klientów i – co bardzo ważne – dla wszystkich zdeponowanych środków. Dlaczego to takie ważne?

Deutsche Bank przebija ofertę Meritum o cały punkt procentowy (na swoim koncie oszczędnościowym daje 6% w skali roku), ale tak korzystne oprocentowanie zapewnia tylko dla środków do 10 tysięcy złotych. Nadwyżka ponad tą kwotę jest generuje odsetki w wysokości tylko 2,5% w skali roku.

Tutaj więcej o koncie oszczędnościowym w Deutsche Banku.

Trzeci bank aktywnie konkurujący na rynku depozytów ofertą konta oszczędnościowego to BGŻ Optima, który jeszcze w styczniu 2013r. proponował ponad 6% w skali roku dla nowych środków. W tej chwili oprocentowanie wynosi w nim 4,6% dla wszystkich środków, ale bank zapowiedział już jego obniżenie w dniu 5 kwietnia 2013r. do 3,6% w skali roku.

Uzasadnia to dużymi obniżkami stopy procentowej przez Radę Polityki Pieniężnej. Z drugiej strony w banku BGŻ Optima wciąż można założyć Lokatę Bezkarną na trzy miesiące oprocentowaną na 5,5% w skali roku – jest to w tej chwili najlepszy sposób na założenie konta w tym banku.

W tej chwili BGŻ Optima proponuje na koncie oszczędnościowym 4% w skali roku dla nowych klientów przez trzy miesiące. Tutaj szczegóły oferty. Konto prowadzone jest całkowicie bezpłatnie.

Na tym tle Meritum Bank nie daje może znacznie lepszych warunków, ale zapewnia stabilność, spokój oraz gwarancję jednakowego oprocentowania dla wszystkich środków i wszystkich klientów. Warto to docenić w sytuacji, kiedy wiele innych banków robi wszystko, żeby skomplikować ofertę kont oszczędnościowych, która z natury rzeczy powinna być przecież prosta.

Konto oszczędnościowe Meritum Bank - opinie

Konto oszczędnościowe Meritum Bank – opinie

Konto oszczędnościowe Meritum Bank – oprocentowanie do końca 2013

Jak dokładnie brzmi komunikat banku?

„Meritum Bank gwarantuje, że do końca 2013 roku oprocentowanie Konta Oszczędnościowego nie spadnie poniżej 4,0 proc. Gwarancja dotyczy zarówno nowych, jak i obecnych klientów Banku oraz wszystkich oszczędności – od pierwszej do ostatniej złotówki. Oprocentowanie może być wyższe niż 4,0 proc., np. obecnie wynosi 5 proc., a od 1 kwietnia będzie wynosiło 4,7 proc. w skali roku.”

Aktualizacja lipiec 2013: bank wycofał konto z gwarancją opprocentowania z oferty!

W tej chwili BGŻ Optima proponuje na koncie oszczędnościowym 4% w skali roku dla nowych klientów przez trzy miesiące. Tutaj szczegóły oferty. Konto prowadzone jest całkowicie bezpłatnie.

Dla wszystkich oszczędzających poszukujących stabilnego miejsca dla swoich oszczędności przez okres niskich stóp procentowych (a na ich podwyżki w 2013r. się nie zapowiada), mogą traktować Meritum Bank jako dobry wybór. Dotyczy to szczególnie tych klientów, którzy dysponują większą ilością płynnych oszczędności i nie chcą nadziać się na limity lub dodatkowe warunki, które występują na rachunkach oszczędnościowych w niektórych innych bankach (np. Deutsche Bank).

Bank BGŻ Optima, którzy przez kilka miesięcy dominował nad innymi, jeśli chodzi o ofertę depozytową, już od 5 kwietnia zejdzie z oprocentowaniem swojego konta oszczędnościowego poniżej 4%. Klienci, którzy pozostawią swoje oszczędności na rachunku, będą musieli zadowolić się odsetkami w wysokości 3,6% w skali roku.

Co prawda bank niedawno rozpoczął program atrakcyjnych zniżek oraz proponuje tzw. lokaty z funduszem, ale wielu klientów może rozważać przeniesienie swoich środków gdzie indziej, a nawet zamknięcie konta w BGŻ Optima. Konto oszczędnościowe w Meritum Bank to jeden z kierunków, w którym mogą płynąć ich pieniądze w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Czy warto założyć rachunek oszczędnościowy w Meritum Banku w 2013?

Czy Meritum Bank stworzył swoim komunikatem najlepsze konto oszczędnościowe w 2013? Trochę zbyt wcześniej wyrokować, bo konkurencja może odpowiedzieć, czymś równie atrakcyjnym, ale na pewno w tej chwili warto mu się przyjrzeć w szczegółach. Co oferuje poza dobrym oprocentowaniem?

W którym banku najlepiej oszczędzać w 2013? Meritum Bank gwarantuje oprocentowanie!

W którym banku najlepiej oszczędzać w 2013? Meritum Bank gwarantuje oprocentowanie!

Jest darmowe – bank nie pobiera opłat za jego prowadzenie. Wymaga jednak założenia konta osobistego w pakiecie. Nie można mieć w Meritum Banku tylko rachunku oszczędnościowego? Co ciekawe, konto osobiste w Meritum pozwala zarabiać 1% na wszystkich transakcjach kartą wydaną do rachunku – to również jedno z z lepszych i nowocześniejszych kont internetowych w 2013r. Co więcej, Meritum jest jednym z banków, który płaci swoim klientom (i to dobrze) za polecenie kont rodzinie i znajomym.

Pierwszy przelew wychodzący z konta oszczędnościowego w Meritum Bank jest darmowy (podobnie jak w wielu innych bankach, wyjątkiem jest BGŻ Optima, gdzie każdy przelew jest bezpłatny), za kolejne będziemy musieli zapłacić 10zł. Tutaj tabela opłat i prowizji.

Jeszcze jedno – na pierwszej lokacie dla nowych klientów Meritum Bank płaci 4,5% w skali roku. Lokata trwa 3 miesiące i można na niej zdeponować maksymalnie 20 tysięcy złotych.

W tej chwili BGŻ Optima proponuje na koncie oszczędnościowym 4% w skali roku dla nowych klientów przez trzy miesiące. Tutaj szczegóły oferty. Konto prowadzone jest całkowicie bezpłatnie.

Tutaj więcej konto oszczędnościowych w różnych bankach w 2013.

Tags: , , , , , , ,