Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Na czym polega kredyt CASH-BACK w Eurobanku? Czy warto z niego skorzystać?

paź 9, 13 • Eurobank, kredyt konsumencki, kredyt konsumpcyjnyKomentowanie nie jest możliwe

W najnowszej promocji pożyczki gotówkowej w Eurobanku można obniżyć ratę kredytu dzięki zwrotowi 5% jej wartości. Chodzi o kredyt gotówkowy CASH-BACK, który w zabawny sposób reklamuje w telewizji i w internecie aktor Piotr Adamczyk.

Na czym dokładnie polega ta promocja – ile można otrzymać z powrotem od banku i czy zwrot części raty ma naprawdę duże znaczenie biorąc pod uwagę wszystkie inne koszty, które pobiera Eurobank.

Jak działa kredyt gotówkowy CASH-BACK w Eurobanku?

Istotą promocji w Eurobanku, która trwa do końca 2013 roku, jest możliwość otrzymania od banku comiesięcznego zwrotu 5% raty od spłacanego kredytu. Jak to działa?

Pożyczka gotówkowa CASH-BACK w Eurobanku - czy warto?

Pożyczka gotówkowa CASH-BACK w Eurobanku – czy warto? zdjęcie: materiały banku

Jeśli spłacamy pożyczkę gotówkową w Eurobanku zgodnie z harmonogramem i kwalifikujemy się do promocji, bank będzie co miesiąc zwracał na nasze konto 5% raty kapitałowo-odsetkowej. Na przykład, jeśli wartość miesięcznej raty będzie wynosić 200zł, Eurobank zwróci nam co miesiąc 10zł w ramach promocji.

Pieniądze powinny znaleźć się na naszym rachunku w terminie do 10 dni od dokonania spłaty raty. Można również dostawać zwroty w formie gotówki.

Warunkiem otrzymania zwrotu CASH-BACK jest terminowa spłata zobowiązań wobec banku (zgodnie harmonogramem ustalonym w momencie udzielania pożyczki). Zwrot nie będzie się nam należał, jeśli dokonamy częściowej lub całościowej wcześniejszej spłaty kredytu. Tutaj cały regulamin kredytu gotówkowego CASH-BACK w Eurobanku.

Przed skorzystaniem z promocji warto porównać warunki pożyczki w Eurobanku z innymi bankami – tutaj szeroka oferta dostępna przez internet.

Kto może dostać kredyt CASH-BACK w Eurobanku?

Promocja dostępna jest dla nowych oraz obecnych klientów Eurobanku. Dotyczy kilku rodzajów pożyczek dostępnych w banku reklamowanym przez Piotra Adamczyka:

  • kredyt dla każdego (z kartą VISA)
  • tani kredyt z kontem (w pakiecie z darmowym kontem osobistym)
  • kredyt powtórny (dla obecnych klientów zaciągających kolejną lub większą pożyczkę)

Maksymalna kwota pożyczki gotówkowej CASH-BACK w Eurobanku to 40 tysięcy złotych, w przypadku pożyczek powtórnych kwalifikują się wyłącznie kredyty na kwotę wyższą o co najmniej 5 tysięcy od poprzedniego.

Procedura otrzymania pożyczki jest prosta – potrzebny będzie dowód osobisty oraz potwierdzenie źródeł dochodu.

Przed skorzystaniem z promocji warto porównać warunki pożyczki w Eurobanku z innymi bankami – tutaj szeroka oferta dostępna przez internet.

Czy warto skorzystać z kredytu CASH-BACK w Eurobanku?

Eurobank potrafi się naprawdę sprytnie reklamować – w spotach jest dużo humoru, a Piotr Adamczyk to w tej chwili prawdziwa gwiazda. Zostawiając jednak marketing na boku, czy pożyczka w Eurobanku to atrakcyjna oferta?

Z wyliczeń dostępnych na stronach banku wynika, że nawet przy zwrocie 5% każdej miesięcznej raty RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) dla przykładowego kredytu na 16500zł na okres 54 miesięcy wynosiłaby ponad 27%.

W praktyce oznacza to, że całkowita kwota do zwrotu przez ten okres wyniosłaby ok. 22000zł. Ile wyniosłyby przez ten okres oszczędności ze zwrotu CASH-BACK 5% miesięcznej raty? Ok. 1100zł.

A ile wynosi oprocentowanie nominalne pożyczki CASH-BACK w Eurobanku? 13,5% w skali roku, ale na wysokie RRSO wpływają również koszty okołokredytowe – pełny pakiet ubezpieczeń będzie kosztować klienta prawie 3300zł.

Czy to się opłata? Zwrot 5% wartości każdej raty kredytu to miły bonus ze strony banku, ale nie mamy się co łudzić, że na tej promocji zarobimy. Bank podzieli się z nami niewielką częścią zysku, który deklarujemy się mu wypłacić w okresie spłaty kredytu za możliwość korzystania z nie naszej gotówki.

Na rynku da się znaleźć oferty kredytów z niższym RRSO oraz niższych kosztach udzielenia kredytu (prowizje, ubezpieczenia). Warto je porównać w szczegółach z promocyjną ofertą pożyczki gotówkowej CASH-BACK w Eurobanku.

Tutaj bogate porównanie oferty pożyczek gotówkowych w kilkunastu bankach – możliwość złożenia wniosku przez internet.

Tags: , , , , , ,