Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking marzec 2013

mar 1, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, BGŻ Optima, depozyty, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

W marcu oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych będzie nadal spadać. Jest to dłuższy trend związany z obniżkami stóp procentowych, które mają bezpośredni wpływ na wysokość odsetek.

Na najlepszych rachunkach oszczędnościowych wciąż znajdziemy oferty na ok. 5% w skali roku, a na promocyjnych kontach oprocentowanie może być jeszcze wyższe. Większość banków zaproponuje nam jednak dużo gorsze warunki.

W którym banku znajdziemy najlepsze konto oszczędnościowe w marcu w 2013? Zapraszamy do naszego szczegółowego porównania oraz skrótowego rankingu rachunków do oszczędzania w bankach.

Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w marcu 2013

W którym banku założyć konto oszczędnościowe w marcu 2013 - porównanie i ranking

W którym banku założyć konto oszczędnościowe w marcu 2013 – porównanie i ranking

Deutsche Bank – 6%

W stosunku do stycznia i lutego tego roku niewiele się zmieniło na szczycie rankingu rachunków oszczędnościowych. Liderem jest od lutego Deutsche Bank, który proponuje swoim klientom 6% w stosunku rocznym.

Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy to tylko środków do wysokości 10 tys. złotych – nadwyżka ponad tą kwotę będzie w marcu oprocentowana na 2,5% w stosunku rocznym. Takie warunki dostaniemy tylko wtedy, jeśli założymy pakiet kont – osobiste oraz oszczędnościowe. Na szczęście wystarczy jedna transakcja kartą w miesiącu, żeby konto osobsite w Deutsche Banku było darmowe.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty Deutsche Bank z oprocentowaniem 6% w skali roku do 10 tysięcy złotych.

DnB Nord – 5,5%, tylko jak to założyć?

5,5% w stosunku rocznym wciąż proponuje swoim klientom na koncie oszczędnościowym bank DnB Nord. Takie oprocentowanie obowiązuje niezależnie od zdeponowanej kwoty. Inne zalety tego rachunku to brak opłat za wszystkie przelewy wychodzące w miesiącu, coś rzadko spotykanego w innych bankach. Nie musimy posiadać w DnB Nord konta osobistego, ale zakładanie rachunków w tym mało znanym banku jest trochę utrudnione ze względu na małą liczbę placówek oraz zmiany własnościowe – od niedawna DnB Nord należy do grupy Getin Noble.

Meritum Bank – 5%, założenie konta w 15 minut przez internet

Nie będzie natomiast problemu z założeniem kolejnego konta w tym porównaniu rachunków oszczędnościowych w marcu 2013. Chodzi o Meritum Bank, który proponuje konto oprocentowane na 5% w skali roku – taka stawka jest gwarantowana przez bank do końca marca. Jest to oferta pakietowa – trzeba założyć także konto osobiste. Jedyną opłatą jest 2zł za kartę płatniczą miesięcznie – możemy tej opłaty uniknąć wydając nią 250zł w danym miesiącu. Co ważne, konto bieżące w Meritum Bank daje możliwość otrzymania zwrotu 1% wydatków kartą po spełnieniu warunków.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty Meritum Banku na koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 5% w skali roku dla wszystkich środków.

City Handlowy – wkrótce 4,5%

Takie samo oprocentowanie proponuje na rachunku oszczędnościowym City Handlowy. Podobnie jak w przypadku Deutsche Bank oraz Meritum Bank, najkorzystniejsze oprocentowanie (w tej chwili 5% w skali roku, wkrótce może zostać obniżone do 4,5%) otrzymamy tylko wtedy, gdy posiadamy w tym banku również zwykłe konto osobiste.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty City Handlowy na Koncie SuperOszczędnościowym z oprocentowaniem 5% w skali roku.

BGŻ Optima – do kwietnia 4,6%

A jakie jest oprocentowanie konta oszczędnościowego w banku BGŻ Optima, który jeszcze w styczniu 2013 był liderem rankingów z wynikiem 6,2% w skali roku? Od 1 marca będzie to 4,6% rocznie bez względu na wielkość zgromadzonych środków. Wielką zaletą rachunku oszczędnościowego w tym banku jest to, że nie wymaga on założenia konta osobistego czy używania karty. Jest ono na dodatek całkowicie darmowe i umożliwia inwestowanie w fundusze bezpośrednio z konta, jeśli ktoś jest takimi inwestycjami zainteresowany.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty rachunku oszczędnościowego w BGŻ Optima.

Najlepszym sposobem na założenie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima jest w tej chwili skorzystanie z Lokaty Bezkarnej dla nowych klientów. Daje ona 5,8% zysku w stosunku rocznym, trwa przez 3 miesiące i jest dostępna tylko dla nowych klientów BGŻ Optima.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty na Lokacie Bezkarnej BGŻ Optima, za pomocą której możemy najkorzystniej otworzyć rachunek oszczędnościowy w tym banku (oprocentowany w marcu 2013 na 4,6% w skali roku).

Najlepsze konta oszczędnościowe w marcu 2013 – promocje

Warto zwrócić uwagę na dwie oferty promocyjne skierowane dla klientów szukających optymalizacji swoich oszczędności w tym trudnym na rynku okresie.

Toyota Bank – 7% na lokacie jednodniowej

Toyota Bank do 12 kwietnia 2013 roku pozwala na zakładanie jednodniowej Lokaty Na Dzień Dobry z konta osobistego. Jest ona oprocentowana na 7% w stosunku rocznym, ale niestety trzeba ją codziennie odnawiać. Bank nie robi tego automatycznie. Musimy podjąć wysiłek, zalogować się do konta każdego dnia i złożyć dyspozycję założenia nowej lokaty – to trwa sekundy. W ten sposób otrzymujemy w pewnym sensie konto oszczędnościowe oprocentowane na 7% w skali roku do 12 kwietnia 2013.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty na jednodniowej Lokacie Na Dzień Dobry w Toyota Bank z oprocentowaniem 7% w skali roku.

Getin Bank – 10% w promocji

Druga ciekawa propozycja to konto oszczędnościowe Super Saver w Getin Banku – jest ono oprocentowane na 10% w skali roku przez pierwszy rok, ale musimy – po pierwsze – założyć konto osobiste w tym banku i z niego aktywnie korzystać, jeśli chcemy uniknąć opłat. Po drugie, bank ogranicza kwotę, którą możemy zdeponować na tak korzystnie oprocentowanym rachunku.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty na koncie oszczędnościowym Super Saver w Getin Banku oprocentowanym na 10% w stosunku rocznym.

Poniżej ranking najlepszych kont oszczędnościowych w bankach w marcu 2013 w skrótowej formie.

Tags: , , , ,