Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Najlepsze konto w banku 2013 – kompleksowe porównanie ofert 10 banków

sty 7, 13 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

Jakie jest najlepsze konto osobiste w 2013 roku? To porównanie jest pisane w styczniu, ale już widać, że w 2013r. banki nie odpuszczą sobie w walce o klienta. Konkurencja jest i pozostanie olbrzymia, co dla klientów jest sytuacją idealną. Naprawdę jest z czego wybierać. To kompleksowe porównanie 10 banków ma za zadanie pomóc Ci wyłonić najlepsze konto w banku w 2013 dla Twoich potrzeb.

Konta bankowe 2013 – przegląd sytuacji na rynku

Kilka banków oferuje całkowicie bezpłatne konta osobiste. Nie zapłacimy w nich ani za prowadzenie konta, ani za kartę, ani za bankomaty, ani za przelewy. Bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja była nie do pomyślenia, a kompletnie darmowe rachunki bieżące można było policzyć na palcach jednej ręki.

Zdecydowana większość banków zniesie nam opłaty, jeśli spełnimy dodatkowe warunki. Na szczęście są one naprawdę niewygórowane. Żeby nie powiedzieć – symboliczne. Na przykład – jedyne, za co Deutsche Bank pobiera opłaty na swoim koncie osobistym dbNET to obsługa karty płatniczej Visa Electron, ale wystarczy jedna jedyna transakcja bezgotówkowa wykonana tą kartą i opłata znika, a konto jest totalnie darmowe.

Inny przykład to mBank – niewielka opłata za używanie karty (2zł) nie jest pobierana, jeśli wykonany nią płatności na kwotę 100zł. Podobnie działa także internetowy bank Inteligo.

Jeśli już pojawiają się na kontach jakieś opłaty, dostajemy zazwyczaj w zamian dodatkowe usługi lub wyższy standard obsługi. Tak przynajmniej jest na nowych kontach zakładanych przez klientów. Oczywiście znajdzie się kilka banków, które wyłamują się z tej reguły.

Jakby tego było mało, kilka banków oferuje całkiem wartościowe bonusy za założenie i prowadzenie konta osobistego. Prezenty za założenie rachunku bieżącego w styczniu 2013 otrzymamy choćby w Getin Banku. Z kolei Alior Sync, jeden z najnowszych banków internetowych, zwraca część wydatków poniesionych kartą za niektóre produkty. W obu przypadkach trzeba jednak spełnić warunki, żeby otrzymać od banku prezent lub zwrot wydatków. Tutaj przeczytasz o prezencie za konto w Getin Bank, a tutaj o warunkach konta Alior Sync.

Jeśli nie chcesz czytać dalej – sprawdź od razu szczegóły oferty kont osobistych różnych banków.

Najlepsze konto w banku 2013 – jak wybrać

Zanim szczegółowe porównanie oferty rachunków bankowych, warto się zastanowić, jak wybrać najlepsze konto w banku dla siebie w 2013. Pierwsza rzecz to na pewno opłaty – skoro można mieć w wielu bankach darmowe konto, warto skupić się na tych instytucjach. Ale co dalej? Jeśli np. mBank, Getin oraz ING dają praktycznie takie same warunki (czyli zero kosztów za konto), który z nich wybrać?

Warto rozejrzeć się wokół siebie – czy w okolicy, gdzie mieszkamy i pracujemy, znajdują się placówki tego banku? Czy mBank, Getin i ING oferują wypłatę gotówki z bankomatów w okolicy? Czy będziemy mogli w nich łatwo wpłacić gotówkę, gdy zajdzie taka potrzeba? Czy planujemy w ogóle odwiedzać fizyczne placówki?

Warto zastanowić się, jak będziemy używać konta. Czy szukamy jednego banku uniwersalnego, który zapewni nam wszystkie funkcje – od wygodnej bankowości internetowej poprzez karty płatnicze po dobre karty kredytowe oraz możliwości oszczędzania i inwestowania? Czy zależy nam na usługach dodatkowych (np. ubezpieczeniu, zabezpieczeniu karty debetowej, bankowości mobilnej, itp.)

W końcu – warto też zerknąć na wnętrze serwisu transakcyjnego. Jeśli założymy już gdzieś konto osobiste, nie będziemy pewnie co chwilę przenosić się do kolejnego banku. Dlatego wybierzmy coś, co jest dla nas estetyczne i wygodne.

Poniżej znajdziesz dokładne opisy najlepszych kont osobistych w bankach w 2013 wraz ze zdjęciami ich serwisów transakcyjnych. W którym banku najlepiej założyć konto – przeczytaj i wybierz sam! Możesz też zobaczyć skróconą wersję bez zdjęć tutaj.

Porównanie kont osobistych w bankach w 2013 – ranking z przypadkową kolejnością

konto osobiste dbNET 2013

Konto internetowe dbNET w Deutsche Bank to jedna z mniej docenianych ofert na rynku. Może dlatego, że o banku DB nie jest tak głośno jak o kilku innych. A szkoda.

Oferuje on klientom całkowicie darmowe konto osobiste z wygodnym i funkcjonalnym dostępem internetowym. Deutsche Bank nie pobiera opłat za otworzenie i prowadzenie rachunku, wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie, zwykłe przelewy internetowe oraz kartę płatniczą Visa Electron (wystarczy, że użyjemy jej jeden raz w miesiącu do transakcji bezgotówkowej).

Co ważne, w pakiecie do konta osobistego możemy założyć również rachunek oszczędnościowy Deutsche Bank z bardzo wysokim oprocentowaniem do wysokości 10 tysięcy. W styczniu 2013 roku oprocentowanie tego konta wynosi 6%. Za nadwyżkę ponad 10 tysięcy złotych Deutsche zapłaci nam jednak już tylko 3%.

Bank zbiera od klientów wiele pochlebnych opinii, jeśli chodzi o standard obsługi.

Podsumowując: całkowicie bezpłatne konto osobiste dbNET oraz świetny rachunek oszczędnościowy w pakiecie (opcjonalnie) to propozycja Deutsche Bank na 2013.

Tutaj założysz konto dbNET bez wychodzenia z domu i przeczytasz więcej o ofertcie. A tak wygląda serwis internetowy:

Czy Deutsche Bank to najlepsze konto bankowe 2013?

Czy Deutsche Bank to najlepsze konto bankowe 2013?

konto osobiste mBank 2013

mBank to jeden z najstarszych w Polsce banków internetowych, ale w ostatnich latach bardzo się zmienił. Wprowadził do oferty nowe produkty oraz opłaty (których na szczęście możemy uniknąć, jeśli aktywnie korzystamy z konta).

Jakie opłaty. 2zł miesięcznie za nieużywaną kartę płatniczą. Wystarczy jednak 100zł wydane za jej pomocą miesięcznie i konto w tym bank jest całkowicie darmowe. Żadnych opłat za prowadzenie, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty z dużej sieci bankomatów w Polsce (m.in. Euronet, BZWBK, eCard).

Wielką zaletą mBanku jest jego funkcjonalność. Za pomocą naszego serwisu możemy oszczędzać, inwestować (fundusze i giełda), kupować ubezpieczenia turystyczne i samochodowe (naprawdę korzystne OC), a nawet odkładać na emeryturę przez indywidualne konto emerytalne. Pod tym względem mBank jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym bankiem w Polsce.

Można zaryzykować stwierdzenie, że nawet jeśli eKonto nie będzie naszym głównym kontem bankowych w 2013r. z jakiegoś powodu, warto je mieć jako konto dodatkowe, zyskując w ten sposób dostęp do takich funkcjonalności jak Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy Supermarket Ubezpieczeń. Miesięcznej opłaty za kartę możemy i tak uniknąć rezygnując z niej całkowicie.

Tutaj założysz konto w mBanku bez wychodzenia z domu. Tutaj przeczytasz szczegóły oferty. A tak wygląda serwis internetowy:

 Najlepszy bank internetowy 2013 - mBank czy Alior Sync?

Najlepszy bank internetowy 2013 – mBank czy Alior Sync?

rachunek osobisty w ING 2013

A może najlepsze konto osobiste w 2013r. oferuje bank ING? Jest to na pewno konto bardzo dobre, ścisła czołówka rankingu kont bankowych, przynajmniej w styczniu 2013r., gdy jest on tworzony. Na dole strony znajdziesz bieżący ranking. Skrót bieżącej oferty banków jest również tutaj – zawsze pod ręką.

Dlaczego warto założyć konto osobiste w ING? Podobnie jak Deutsche Bank oraz mBank jest całkowicie darmowe po spełnieniu drobnego warunku comiesięcznej aktywności na karcie. Chodzi o wydanie nią bezgotówkowo 200zł miesięcznie. Żadnych opłat nie ma w ING za prowadzenie konta osobistego (chodzi o standardowe ING Direct z lwem) ani za zwykłe przelewy internetowe. Darmowe są również wypłaty ze wszystkich bankomatów w na terenie Polski.

ING znany jest z dbałości o bezpieczeństwo i jakość wykonania swoich serwisów transakcyjnych. Bankowość elektroniczna jest wygodna i nowoczesna, a – i to bardzo ważne – placówki ING gęsto rozsiane po całym kraju. To duży plus, jeśli potrzebujemy czasem wsparcia doradcy.

Wielkim plusem założenia konta osobistego w ING jest możliwość korzystania z połączonego z nim rachunku oszczędnościowego OKO. Jest to od lat jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych – w styczniu 2013r. oprocentowanie na nim wynosi 5,5% i ustępuje jedynie liderom w tej kategorii (np. BGŻ Optima).

Tutaj założysz konto osobiste ING przez internet. Tutaj przeczytasz więcej o ofercie banku. A tak wygląda serwis transakcyjny banku ING w 2013:

Czy warto założyć konto internetowe w ING w 2013?

Czy warto założyć konto internetowe w ING w 2013?

konto osobiste Getin 2013

Getin to jeden z banków, które za założenie konta osobistego dają nowym klientom prezent. Zakładanie konta bankowego tylko po to, żeby dostać prezent, byłoby nierozsądne, ale jeśli rzeczywiście szukamy nowego banku dla naszych pieniędzy i chcemy aktywnie korzystać z naszego rachunku, dlaczego nie skorzystać z takiej oferty.

Co naturalne, musimy spełnić kilka warunków, żeby dostać od banku prezent. Za założenie i używanie konta swobodnego w Getin Banku dostaniemy jeden z czterech prezentów do wyboru: nawigację satelitarną, drukarkę, odtwarzacz mp3 lub aparat fotograficzny. Ale na nasze nowe konto będziemy musieli przelewać naszą wypłatę lub emeryturę w wysokości co najmniej 1000zł miesięcznie.

Na szczęście samo konto swobodne w Getin Banku jest darmowe. Nie ma opłat za prowadzenie konta w tym banku, a opłatę za kartę płatniczą możemy ominąć wydając co miesiąc za jej pomocą 400zł. Warto dodać, że konto bankowe Getin można połączyć z rachunkiem oszczędnościowym (dobrze oprocentowanym), a z naszego serwisu transakcyjnego będziemy mogli zakładać naprawdę atrakcyjne lokaty.

Tutaj założysz konto swobodne z prezentem w Getin Banku, tutaj założysz promocyjne konto oszczędnościowe oprocentowane na 10% (przeczytaj najpierw warunki). A tak wygląda bardzo estetyczny serwis transakcyjny banku Getin:

Czy warto założyć konto w Getin Bank? Tak wygląda

Czy warto założyć konto w Getin Bank? Tak wygląda

konto bankowe w BZWBK 2013

Czy warto założyć konto bankowe w BZWBK w 2013 roku? Jest to jeden z największych banków w Polsce, z olbrzymią siecią placówek oraz bankomatów w całym kraju. Ale czy jego oferta rachunków bieżących się broni?

Zdecydowanie tak. Do 26 roku życia BZWBK nie pobiera opłaty za prowadzenie konta, potem warunkiem zwolnienia z tej opłaty jest zapewnienie miesięcznego wpływu na konto w wysokości 1000zł. Bezpłatnie wykonamy zwykłe przelewy internetowe za pomocą swojego serwisu transakcyjnego. Nie ma opłat za wydanie i prowadzenie karty płatniczej, pod warunkiem że co najmniej raz w miesiącu wykonamy bezgotówkową płatność. Otworem stoi przed nami sieć bankomatów BZWBK oraz Kredyt Bank – żadnych opłat za wypłatę gotówki.

Jeśli trudno Ci uwierzyć, że BZWBK tak się zmienił, tutaj przejrzysz jego bieżącą tabelę prowizji.

Tutaj założysz konto bankowe w BZWBK bez wychodzenia z domu. A tak wygląda wnętrze systemu transakcyjnego w internecie:

Czy warto założyć konto w BZWBK w 2013 - opinie są podzielone

Czy warto założyć konto w BZWBK w 2013 – opinie są podzielone

rachunek bieżący ze zwrotem wydatków w banku Millennium 2013

Dla aktywnych klientów jednym z najlepszych kont bankowych w 2013 będzie Dobre Konto Millennium Banku. Dlaczego warto je założysz? Ponieważ jest nie tylko całkowicie darmowe, jeśli chodzi o podstawowe funkcje, ale zwraca także aż 3% wydatków za zakupy w sklepach spożywczych i supermarketach.

Miesięcznie możemy otrzymać w ten sposób maksymalnie 50zł zwrotu na konto bankowe (600zł rocznie zakładając, że oferta banku Millennium nie zmieni się w stosunku do stycznia 2012 roku.

Konto jest całkowicie bezpłatne – żadnych opłat za prowadzenie konta, za kartę oraz wypłaty gotówki z bankomatów w kraju. Jedyny warunek to zapewnienie miesięcznych wpływów na Dobre Konto Millennium w wysokości 1000zł, co dla osoby pracującej nie powinno być specjalnym problemem (szczególnie jeśli na to konto otrzymujemy wypłatę).

Tutaj założysz konto osobiste w banku Millennium, a tutaj poznasz jego szczegóły. A tak wygląda serwis internetowy klienta:

Konto bankowe Millennium - założyć dla zwrotu wydatków w 2013?

Konto bankowe Millennium – założyć dla zwrotu wydatków w 2013?

konto osobiste w Credit Agricole 2013

Credit Agricole to były Lukas Bank – w nowej odsłonie bank ma całkiem atrakcyjną ofertę dla aktywnych klientów, ale jest jedną z tych firm, w których nawet najaktywniejsi klienci będą musieli co miesiąc liczyć się z opłatami. Dotyczy to w szczególności opłaty 6zł miesięcznie za korzystanie z karty zbliżeniowej Mastercard – nijak nie da się jej ominąć.

W zamian dostajemy jednak wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Jeśli na nasze konto bankowe w Credit Agricole będzie wpływać miesięcznie co najmniej 1500zł, nie zapłacimy też opłaty za jego prowadzenie (normalnie 8zł).

Czy warto? Czy to dobre konto bankowe na 2013? Jeśli przekonają nas dodatkowe zniżki na zakupy u partnerów banku oraz innowacyjny program „Oszczędzam na okrągło”, który zaokrągla kwoty wydatków kartą i odkłada je na koncie oszczędnościowym, dlaczego nie. Tym bardziej, że Credit Agricole w ofercie promocyjnej dorzuca 10% do naszych oszczędności. Tutaj regulamin promocji.

Tutaj założysz konto bankowe w Credit Agricole, a tutaj zapoznasz się ze szczegółami oferty tego banku. Tak wygląda jego serwis transakcyjny:

W którym banku założyć konto w 2013? Może Credit Agricol

W którym banku założyć konto w 2013? Może Credit Agricol

najlepsze konto internetowe 2013 – Alior Sync?

Alior Sync wszedł na rynek w wielkim stylu kilka miesięcy temu rozdając na prawo i lewo pieniądze. Dosłownie – za założenie konta można było dostać premię, a za wydatki kartą kredytową w internecie 5% zwrotu wydatków. Dzisiaj już wiadomo, że ta hojność była elementem promocji marki, a nie stałej oferty.

Konto, przelewy oraz karta płatnicza są w Alior Sync nadal darmowe – bez jakichkolwiek warunków. Jest to chyba jedyny bank w 2013r., który daje klientom takie przywileje nie oczekując nic w zamian. Nawet w Deutsche Bank musimy chociaż raz w miesiącu użyć karty płatniczej. Tylko jakie to ma znaczenie, skoro szukamy najlepszego dla siebie konta w banku, którego chcemy zapewne aktywnie używać?

Alior Sync daje również 10 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu (w mBanku każdy kosztowałby 5zł), innowacyjne przelewy za pomocą aplikacji połączonej z Facebookiem oraz swój sztandarowy cashback 5%. Żeby go otrzymać trzeba spełnić jeden z warunków (wpływ, depozyt lub kredyt w banku – szczegóły w regulaminie par. 56). Tutaj artykuł o tym, czy warto założyć konto internetowe w Alior Sync dla cashbacku 5%.

Tutaj założysz prawdopodobnie najlepsze konto internetowe w 2013. Tutaj przeczytasz więcej o warunkach. A tak wygląda od środka:

Czy Alior Sync ma wciąż najlepsze konto internetowe w 2013r?

Czy Alior Sync ma wciąż najlepsze konto internetowe w 2013r?

konto bankowe w Alior Bank w 2013r. – opłaty będą na pewno

Alior Bank to starszy brat Alior Sync – od swoich początków kilka lat temu rozwinął się w uniwersalny, dynamiczny bank dla klientów indywidualnych i firm. Znany jest między innymi z tzw. gwarancji najniższej raty kredytu. A jak działa jego konto osobiste? Czy warto założyć je w 2013r.?

Konto osobiste Alior Banku należy do grupy rachunków, które mogą być darmowe, jeśli spełnimy warunki zwalniające nas z opłat. Bank kasuje 8zł miesięcznie za prowadzenie konta bieżącego, chyba że wpływa na nie regularnie emerytura lub renta z ZUS, stypendium z uczelni, nasze wynagrodzenie za pracę lub 2000zł z rachunku w innym banku. Opłatę można również ominąć posiadając w banku depozyty na kwotę 10 tysięcy zł (stan na styczeń 2013) lub zadłużenie minimum 5 tysięcy złotych. Nie da się niestety ominąć opłaty za używanie karty płatniczej (4 lub 5zł miesięcznie). Więcej w aktualnej tabeli opłat Alior Banku.

Co dostajemy w zamian? Wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie bez opłat, darmowe przelewy internetowe, darmowe pakiety ubezpieczeń „Pomocni fachowcy” (m.in. pomoc w domu, pomoc medyczna, pomoc w podróży) oraz „Osobisty asystent” (pomoc w organizacji codziennych prac). To bardzo atrakcyjne usługi, którym zakresowi gwarantowanemu przez bank warto się jednak dokładnie przyjrzeć. Warto również wspomnieć o unikalnej lokacie nocnej, na której część środków z naszego konta osobistego może pracować każdej nocy.

Alior Bank to niezły wybór dla klientów bardziej wymagających, szczególnie jeśli zamierzają korzystać z innych usług banku – kantoru wymiany walut online, rachunku maklerskiego czy doradztwa z zakresu nieruchomości. Alior Bank ma pod tym względem kompleksową ofertę, która może spełnić nasze wymagania.

Jeśli interesuje Cię „wyższa kultura bankowości” w Alior Banku, tutaj założysz konto osobiste bez wychodzenia z domu. Tutaj przeczytasz szczegóły. A tak wygląda bankowość internetowa Aliora:

Czy Alior Bank ma dobre konto osobiste w 2013?

Czy Alior Bank ma dobre konto osobiste w 2013?

konto internetowe Inteligo 2013

Bank Inteligo to internetowa odnoga banku PKOBP – oprócz własnej marki, ma również zupełnie odmienną ofertę dla klientów. Jak wypada konto internetowe Inteligo w porównaniu rachunków w bankach w 2013r.?

Inteligo nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie konta osobistego, za darmo możemy też korzystać z karty płatniczej, ale tylko wtedy, gdy wydamy nią co najmniej 100zł miesięcznie. Jeśli nie spełnimy tego warunku (niezbyt wygórowanego dla aktywnego użytkownika konta), zapłacimy 4zł. Darmowe są także wypłaty gotówki w bankomatach PKOBP, eService oraz BZWBK w całym kraju – to naprawdę rozbudowana sieć dostępna praktycznie w każdym zakątku Polski. Jeśli chcemy korzystać za darmo ze wszystkich bankomatów na świecie, musimy zapłacić 4zł miesięcznie za taką usługę.

Konto internetowe Inteligo jest bogate w funkcjonalność – za jego pomocą możemy nie tylko zarządzać bieżącymi finansami, ale także oszczędzać i inwestować, w tym w obligacje skarbowe. Bank daje swoim klientom do dyspozycji również kilka innowacyjnych usług (np. przelewy za pomocą e-maila do innych klientów banku).

Tutaj założysz rachunek internetowy w banku Inteligo, tutaj przejrzysz resztę szczegółów. A tak wygląda bankowość internetowa Inteligo:

http://www.bankowe.biz.pl/wp-content/uploads/2012/12/konto-inteligo-opinie.jpg

http://www.bankowe.biz.pl/wp-content/uploads/2012/12/konto-inteligo-opinie.jpg

Wciąż niezdecydowany? Przeczytaj porównanie kont bankowych 2013 na jednej stronie lub przejrzyj ranking rachunków bieżących poniżej. Sam zdecyduj, który bank wybrać w 2013 dla swoich finansów osobistych. Przejrzyj też porównanie kont firmowych 2013.

Tags: , , , , , , ,