Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Noble Bank – lokaty dla zamożnych klientów

mar 4, 13 • banki, bezpieczne oszczędzanie, depozyty, lokaty bankoweKomentowanie nie jest możliwe

Gdzie ulokować 100 tysięcy złotych lub ich wielokrotność? Kto nie chciałby mieć takiego problemu? Nie każdy oszczędzający poszukuje lokaty bankowej na tak duże kwoty, ale jest grupa zamożnych klientów, którzy zgromadzili większy kapitał i chcą korzystnie i bezpiecznie go ulokować.

Nie każdy bank ma w standardzie propozycję dla takich klientów – na wielu rachunkach oszczędnościowych oraz atrakcyjnych depozytach bankowych pojawiają się znacznie niższe limity.

Deutsche Bank płaci na koncie oszczędnościowym 6% w skali roku do 10 tys. złotych, potem oprocentowanie spada o ponad połowę, BGŻ Optima na Lokacie Bezkarnej na 3 miesiące daje 5,8% w skali roku dla kwoty do 20 tys. złotych. Co zrobić z większymi kwotami?

Większość banków pozwala na negocjowanie warunków lokaty przy dużych kwotach, ale jeśli ich propozycja wyjściowa jest słaba, trudno oczekiwać czegoś przełomowego po negocjacjach. Warto przyjrzeć się w tym kontekście ofercie Noble Banku – chyba najbardziej znanego banku w Polsce skupionego głównie na bogatych klientach. Jakie jest oprocentowanie lokat w Noble Bank?

Noble Bank lokaty – jakie są możliwości?

Lokata na Otwarcie w Noble Bank - jakie opinie?

Lokata na Otwarcie w Noble Bank – jakie opinie?

Oferta depozytowa Noble Bank jest bogata i obejmuje więcej niż tylko tradycyjne lokaty bankowe na duże sumy. Dla nowych klientów, którzy nie korzystali do tej pory z usług tej firmy Noble Bank proponuje tzw. Lokatę na Otwarcie – jest to trzymiesięczna, tradycyjna lokata bankowa o stałym oprocentowaniu na 6% w stosunku rocznym (na dzień publikacji tego tekstu) – maksymalnie możemy w ten sposób zdeponować 100 tysięcy złotych, minimalnie 50 tysięcy. Taką lokatę możemy założyć tylko jeden raz w naszej historii stosunków z Noble Bankiem. Tutaj karta produktu.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty na Lokacie na Otwarcie w Noble Banku – oprocentowanie może się różnić od opisanego w tym artykule.

Żeby skorzystać z Lokaty na Otwarcie będziemy musieli otworzyć rachunek bieżący w Noble Banku. Jest to pakiet – dobrze oprocentowany, promocyjny depozyt oraz nowoczesne konto bankowe przygotowane z myślą o potrzebach zamożnych, wymagających klientów. Poniżej wygląd wnętrza bankowości elektronicznej Noble Bank.

Czy warto założyć lokaty w Noble Bank w 2013?

Czy warto założyć lokaty w Noble Bank w 2013?

Czym wyróżnia się rachunek osobisty z bankowością internetową w Noble Banku? Oprócz darmowego założenia i prowadzenia, otrzymujemy bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie (tutaj tabela opłat i prowizji). Konto daje dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych lokat nocnych (overnight), dzięki którym nawet płynna gotówka, a nie tylko długoterminowe depozyty, można dla klienta pracować. Noble Bank proponuje swoim klientom jedyną na świecie metalową, prestiżową kartę debetową.

Tutaj szczegóły bieżącej oferty na Lokacie na Otwarcie w Noble Banku dla nowych klientów otwierających rachunek z bankowością internetową.

Noble Bank – inne lokaty

Lokata Rentierska

Wielu zamożniejszym klientom liczącym na stały dochód ze swoich oszczędności powinna spodobać się konstrukcja Lokaty Rentierskiej w Noble Bank. Jest to atrakcyjnie oprocentowany depozyt na 3 lata (w tej chwili 5,4% w skali roku), z tym że co miesiąc bank będzie wypłacał nam odsetki od tej lokaty. Kapitał wciąż będzie pracował przez kolejny okres, a my co miesiąc możemy reinwestować lub po prostu cieszyć się odsetkami.

To elastyczne i praktyczne rozwiązanie dla bardzo zamożnych klientów, którzy oczekują stabilnych rozwiązań rentierskich. Minimalna kwota potrzebna do założenia Lokaty Rentierskiej w Noble Bank to 500 tysięcy złotych. Przy takiej wartości depozytu, bank będzie wypłacał nam raz w miesiącu ok. 1800zł netto odsetek. Kapitał będzie pracować dalej.

Tutaj formularz kontaktowy w sprawie Lokaty Rentierskiej w Noble Banku, dzięki której bank będzie wypłacał nam comiesięczną rentę kapitałową.

Lokata Elastyczna

Spośród innych lokat w ofercie depozytowej Noble Bank warto również zwrócić uwagę na Lokatę Elastyczną – jest to tradycyjna, trzyletnia lokata z oprocentowaniem 5,4% w skali roku (na dzień publikacji tego artykułu). Tym razem bank nie stawia bardzo wysokiej bariery kapitału – żeby ją założyć wystarczy 50 tysięcy złotych. Nie musimy również zakładać bankowości elektronicznej jak w przypadku Lokaty na Otwarcie.

Tutaj więcej informacji o ofercie lokacyjnej Noble Bank, tutaj szczegóły Lokaty na Otwarcie oraz formularz kontaktowy.

Tutaj inne lokaty bankowe oraz rachunki oszczędnościowe warte uwagi.

Tags: , , , , , ,