Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Opinie o PKO konto za zero – czy warto?

gru 13, 12 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

Szymon Majewski musi być skuteczny w promowaniu banku PKO BP, skoro występuje już tak długo w jego reklamach. Jednym z ostatnich produktów, które firmuje swoją twarzą i nazwiskiem jest PKO konto za zero z możliwością premii za rachunki telefoniczne. Czy konto za zero w PKO naprawdę jest darmowe? Czy to dobre konto? Jak działa bonus za rachunki? Czy warto założyć PKO konto za zero?

Czy konto za zero w PKO naprawdę jest darmowe?

Tak, ale najpierw trzeba spełnić kilka warunków. Nie jest to darmowe konto bankowe w sensie bez jakichkolwiek opłat, kiedykolwiek. A takie też się zdarzają, choćby Alior Sync, rachunek oszczędnościowy BGŻ Optima czy konto ING direct z lwem. Tyle że pierwsze dwa banki są typowo internetowe, a nie każdemu to odpowiada.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby konto było naprawdę darmowe?

Jeśli chodzi o jego prowadzenie, konieczne będą comiesięczne wpłaty w wysokości co najmniej 1,5 tysiąca złotych. Jeśli nie spełnimy tego warunku, bank PKO BP skasuje nas za prowadzenie konta 6,90zł.

PKO konto za zero opinie - czy warto?

PKO konto za zero opinie – czy warto?

Druga rzecz to wydanie i prowadzenie karty debetowej – będzie za darmo, jeśli w każdym miesiącu wykonamy nią transakcje na kwotę co najmniej 250zł. W przeciwnym razie, przy niższych wydatkach miesięcznych kartą, zapłacimy 2,90zł.

Czyli koniec końców konto za zero w PKO może wcale nie być za zero. Ale jeśli przeniesiemy tam swoje wszystkie finanse osobiste, to tam będzie spływać nasza wypłata, tej karty debetowej będziemy regularnie używać – konto będzie naprawdę darmowe.

Tutaj założysz konto ze zero w PKO.

To oznacza przede wszystkim, że jest to oferta dobra dla tych, którzy szukają nowego banku dla całości swoich finansów. Jeśli szukamy zapasowego konta, z którego nie będziemy aktywnie korzystać – lepiej będzie skorzystać z oferty innych banków.

Czy to dobre konto?

PKO BP to największy bank w Polsce, co oznacza między innymi, że bez problemu znajdziemy jego placówki czy bankomaty praktycznie w każdym zakątku kraju. A PKO konto za zero pozwala nam oczywiście wypłacać bez prowizji z wszystkich bankomatów PKO BP.

Rachunek jest zintegrowany z bankowością internetową – to nowoczesne, funkcjonalne konto, z którego możemy korzystać praktycznie z każdego miejsca na świecie, o każdej porze.

Czy przelewy w koncie za zero są darmowe? Tak, jeśli wykonamy je samodzielnie za pomocą naszego serwisu internetowego. Przez telefoniczną infolinię za darmo przelejemy na inne konto w PKO BP, ale już za przelew na konto w innym banku zapłacimy 3zł. W placówkach banku zapłacimy 5zł za każdy przelew.

Które bankomaty są darmowe? Cała olbrzymia sieć PKO BP, a do tego bankomaty BZWBK oraz eService. W pozostałych bankomatach zapłacimy 3% prowizji od wypłacanej kwoty, ale co najmniej 5zł. Nie opłaca się z nich korzystać. Na szczęście sieć darmowych bankomatów jest wystarczająco duża, żeby nie musieć przejmować się opłatami w innych.

PKO konto za zero to również możliwość zakładania lokat terminowych bezpośrednio w naszym serwisie internetowym, możliwość nabywania funduszy inwestycyjnych, a także elastyczne produkty kredytowe dostępne bezpośrednio z naszego rachunku.

Tutaj założysz konto ze zero w PKO.

Jak działa bonus za rachunki?

Bank PKO BP stworzył program promocyjny, który polega na zwracaniu klientom, którzy założyli konto za zero w PKO 10% wartości rachunków telefonicznych opłaconych w danym miesiącu za pomocą tego konta. Miesięczny limit zwrotu bez względu na ilość rachunków telefonicznych wynosi 10zł. Do programu należy najpierw przystąpić w serwisie internetowym. Więcej informacji tutaj.

Drugi bonus dla konta za zero to darmowe przedłużenie gwarancji na sprzęt RTV i AGD o kolejne 12 miesięcy, jeśli zakupu dokonamy kartą debetową wydaną do rachunku.

Czy warto założyć PKO konto za zero – opinie

To nie jest prawdopodobnie najlepsze konto bankowe dla każdego, ale dla klientów, którzy chcą się związać na dłużej z dużym bankiem oraz aktywnie korzystać z jego usług – to dobry wybór. Koszty używania rachunku mogą być zerowe. Konto jest nowoczesne i funkcjonalne. BKO BP ma rozbudowaną sieć bankomatów oraz placówek, więc bez problemu skorzystamy z jego usług w tradycyjny sposób.

Tutaj założysz konto ze zero w PKO, a tutaj przejrzysz inne konta bankowe.

Tags: , , ,