Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Oprocentowanie 4% na koncie oszczędnościowym BGŻ Optima na start dla nowych klientów

lip 17, 13 • bezpieczne oszczędzanie, BGŻ Optima, rachunek oszczędnościowyKomentowanie nie jest możliwe

Bank BGŻ Optima specjalizujący się w obsłudze oszczędności podwyższył w lipcu 2013 oprocentowanie konta oszczędnościowego w wersji dla nowych klientów. Dzięki tej zmianie osoby, które wcześniej nie posiadały rachunku oszczędnościowego w BGŻ Optima będą mogły przez trzy miesiące od dnia założenia konta zarabiać 4% w skali roku na swoich oszczędnościach.

Szczegóły aktualnej oferty banku BGŻ Optima na rachunku oszczędnościowym można znaleźć tutaj. Konto jest całkowicie darmowe i można je założyć bez wychodzenia z domu przez internet.

Konto oszczędnościowe BGŻ Optima i jego funkcje

Oprocentowanie w BGŻ Optima - 4% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Oprocentowanie w BGŻ Optima – 4% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Konto oszczędnościowe to główny produkt w ofercie banku BGŻ Optima. Nie ma możliwości założenia w nim konta osobistego czy karty płatniczej. Od początku swojego istnienia BGŻ Optima skupił się w całości na obsłudze oszczędności oferując proste rachunki oszczędnościowe, lokaty terminowe, platformę do inwestowania w fundusze oraz program rabatowy dla klientów.

Konto BGŻ Optima jest całkowicie darmowe. Nie jest powiązane z żadnymi innymi produktami bankowymi (np. kontem osobistym), którego używanie mogłoby skutkować opłatami. Bez kosztów wykonamy również nie tylko pierwszy (jak w większości banków), ale też kolejne przelewy wychodzące z naszego rachunku oszczędnościowego. To oznacza większą wygodę oraz płynność środków.

Bezpośrednio spod naszego konta oszczędnościowego możemy zakładać lokaty terminowe, polisolokaty oraz kupować jednostki funduszy inwestycyjnych kilku towarzystw.

Jak wygląda oprocentowanie lokat w BGŻ Optima w lipcu 2013r.? Jest na pewno dużo niższe niż jeszcze pół roku temu. Spadki dotknęły jednak wszystkie banki w Polsce, a u ich podstawy leżą ostatnie dynamiczne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Na standardowej lokacie terminowej uzyskamy w tej chwili do 3,3% w skali roku. W ofercie banku są również lokata elastyczna na 6 miesięcy na 3% w skali roku, którą możemy zerwać przed czasem bez utraty wszystkich odsetek, oraz lokata z funduszem na 6% w skali roku. Lokata z funduszem to połączenie lokaty terminowej z inwestycją w jeden z funduszy z oferty banku BGŻ Optima.

Od zawsze najlepsze oprocentowanie BGŻ Optima oferowała jednak na kontach oszczędnościowych. W lipcu 2013 wynosi ono 4% w skali roku przez trzy miesiące dla nowych klientów (do kwoty 20 tysięcy złotych). Nadwyżka ponad 20 tysięcy jest oprocentowana na 3,3% w skali roku dla wszystkich środków. Takie samo oprocentowanie mają zagwarantowane do początku sierpnia 2013 obecni klienci banku.

Są banki, które płacą za oszczędności więcej (tutaj ranking najlepszych rachunków oszczędnościowych w lipcu 2013r.), ale najczęściej wymagają założenia konta osobistego, które może wiązać się z opłatami i innymi warunkami do spełnienia.

Zaletą konta oszczędnościowego w BGŻ Optima jest również dostęp do otwartej platformy do inwestowania w fundusze inwestycyjne. Można w ten sposób szybko i wygodnie nabywać i sprzedawać jednostki funduszy kilku polskich towarzystw. Przy inwestycji w niektóre z nich BGŻ Optima nie pobiera opłat dystrybucyjnych, dzięki czemu od początku pracuje dla nas cała zainwestowana kwota.

Szczegóły aktualnej oferty banku BGŻ Optima na rachunku oszczędnościowym można znaleźć tutaj. Konto jest całkowicie darmowe i można je założyć bez wychodzenia z domu przez internet.

Jak się zmieni oprocentowanie konta oszczędnościowego BGŻ Optima w przyszłości?

Konto oszczędnościowe BGŻ Optima - 4% dla nowych klientów

Konto oszczędnościowe BGŻ Optima – 4% dla nowych klientów

Oprocentowanie 4% w skali roku przez trzy miesiące to propozycja dla nowych klientów, którzy po raz pierwszy zakładają konto oszczędnościowe w BGŻ Optima. Ich uprzywilejowany status nie będzie jednak trwał wiecznie. Co stanie się po trzech miesiącach promocji?

Zacznie obowiązywać standardowe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w BGŻ Optima. Do początku sierpnia wynosi ono 3,3% w skali roku, ale za trzy miesiące może się zmienić. Najprawdopodobniej będzie jeszcze odrobinę niższe.

Nie ma się jednak co obawiać, że BGŻ Optima z dnia na dzień radykalnie obniży lotu, jeśli chodzi o oprocentowanie. Ten bank od początku swojego istnienia utrzymuje się w czołówce banków dla oszczędzających i wypadnięcie z tej rywalizacji zagraża sensowi istnienia całej instytucji.

Nie oznacza to jednak, że BGŻ Optima zawsze będzie proponował najwyższe oprocentowanie – mogą zdarzać się okresy spadku formy, ale nawet wtedy odsetki wypłacane przez BGŻ Optima nie powinny znacząco odbiegać od tego, co oferują liderzy.

Szczegóły aktualnej oferty banku BGŻ Optima na rachunku oszczędnościowym można znaleźć tutaj. Konto jest całkowicie darmowe i można je założyć bez wychodzenia z domu przez internet.

Dobre darmowe konto oszczędnościowe

Co ważne, z kontem oszczędnościowym w BGŻ Optima nie łączą się żadne dodatkowe wymagania i koszty. Można je w każdej chwili zamknąć (tutaj szczegółowy opis procedury), jeśli nie odpowiadają nam warunki depozytów. Można również przez dłuższy okres nie utrzymywać na nim żadnych oszczędności. Można korzystać wyłącznie z funduszy inwestycyjnych lub programy rabatowego, dzięki któremu co miesiąc klienci dostają propozycje zniżek u nowego partnera.

BGŻ Optima proponuje naprawdę dobre, proste i darmowe konto oszczędnościowe z przyzwoitym oprocentowaniem. Nowi klienci przez trzy miesiące mogą cieszyć się promocyjnymi warunkami.

Szczegóły aktualnej oferty banku BGŻ Optima na rachunku oszczędnościowym można znaleźć tutaj. Konto jest całkowicie darmowe i można je założyć bez wychodzenia z domu przez internet.

Tags: , , , , ,