Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Promocyjna Lokata Na Start w Getin Banku – oprocentowanie, opinie, ile można zdeponować

 Jak widać po ostatnich rankingach lokat w bankach, oprocentowanie w ostatnich miesiącach spada. Dotyczy to szczególnie dłuższych depozytów (np. pół roku, rok), które nie są powiązane z dodatkowymi warunkami (np. założenie konta). Jest jednak kilka lokat promocyjnych na krótsze okresy, które do pewnego stopnia oparły się ostatnim obniżkom. Jedną z nich jest Lokata Na Start w Getin Banku.

Jakie jest jej oprocentowanie w tej chwili? Na jak długo można ją założyć? Jaka jest maksymalna kwota lokaty? Czy trzeba założyć konto bankowe w Getin Banku? Co po zakończeniu się Lokaty Na Start?

Lokata Na Start w Getin Banku 2013 – oprocentowanie i okres

Lokata na Start w Getin Bank 2013 - oprocentowanie 6,5%

Lokata na Start w Getin Bank 2013 – oprocentowanie 6,5%

W momencie pisania tego artykułu oprocentowanie promocyjnej Lokaty na Start w Getin Banku wynosi 6,5% w skali roku i jest to jeden z najlepiej oprocentowanych depozytów na rynku. Również wśród lokat promocyjnych – niższe oprocentowanie proponuje np. BGŻ Optima na Lokacie Bezkarnej (5,8% w skali roku na trzy miesiące). Ciekawą alternatywą dla Lokaty na Start może być za to Lokata na Dzień Dobry w Toyota Bank (7% w skali roku).

Tutaj więcej informacji o bieżącej ofercie banku na Lokacie Na Start – można ją założyć przez internet, bez wychodzenia z domu.

Na jaki okres otrzymujemy oprocentowanie 6,5% w skali roku w Getin Banku?

Lokata Na Start to depozyt promocyjny na jeden z dwóch okresów do wyboru. Możemy założyć go na jeden miesiąc lub dwa miesiące. Od tego, ile trwa lokata, zależy maksymalna wysokość naszego wkładu.

I tak – jeśli wybieramy Lokatę na Start na 1 miesiąc, możemy zdeponować w Getin Banku od 500zł do 20 tysięcy złotych przy oprocentowaniu 6,5% w skali roku.

Jeśli wybieramy Lokatę Na Start na 2 miesiące, możemy zdeponować w Getin Banku od 500zł do 10 tysięcy złotych przy oprocentowaniu 6,5% w skali roku.

Kapitalizacja odsetek, czyli dopisanie ich do naszego początkowego kapitału, następuje na zakończenie lokaty. Co ciekawe, lokatę można zerwać w każdym momencie bez utraty odsetek – to dość rzadka możliwość wśród tradycyjnych depozytów bankowych.

Tutaj więcej informacji o bieżącej ofercie banku na Lokacie Na Start – można ją założyć przez internet, bez wychodzenia z domu.

Czy trzeba założyć konto w Getin Banku, żeby skorzystać z Lokaty Na Start?

Nie – założenie konta bankowego w Getin nie jest konieczne, żeby skorzystać z promocyjnej Lokaty Na Start z oprocentowaniem 6,5% w skali roku. Jest ona zakładana w 100% przez internet i nie wymaga fizycznego podpisywania umowy w banku. Nie jest powiązana z jakimikolwiek innymi produktami banku. Założenie polega na złożeniu wniosku przez internet, a po otrzymaniu dalszych instrukcji od banku – przelaniu oszczędności na wskazany rachunek lokaty.

Co ważne – jeden klient może założyć tylko jedną Lokatę na Start w całej historii swoich kontaktów z Getin Bankiem. Jest to oferta promocyjna na rozpoczęcie tej współpracy.

Tutaj więcej informacji o bieżącej ofercie banku na Lokacie Na Start – można ją założyć przez internet, bez wychodzenia z domu.

Co się dzieje po zakończeniu Lokaty na Start w Getin Banku?

Lokata na Start z oprocentowaniem 6,5% w skali roku jest jednorazowa i nie jest odnawialna. Ale Getin Bank ma w swojej ofercie depozytowej inne lokaty (w tym jednodniową lokatę Bumerang na 6,5% w skali roku), które na pewno zaproponuje nam pod koniec okresu trwania lokaty promocyjnej. Poniżej aktualna oferta lokat terminowych w Getin Banku.

Co się dzieje po zakończeniu Lokaty na Start w Getin Bank - inne lokaty

Co się dzieje po zakończeniu Lokaty na Start w Getin Bank – inne lokaty

Czy warto założyć Lokatę Na Start w Getin Banku?

Warto – niewiele banków proponuje tak atrakcyjne oprocentowanie depozytu nie łącząc go z innymi produktami czy wymaganiami. Najlepiej skorzystać z oferty Getin Banku na tej lokacie promocyjnej wtedy, gdy dysponujemy maksymalnym wkładem (10 tysięcy na 2 miesiące lub 20 tysięcy na 1 miesiąc). Dlaczego? Ponieważ ten depozyt można założyć tylko raz i najlepiej uzyskać wtedy jak największe korzyści.

Tutaj więcej informacji o bieżącej ofercie banku na Lokacie Na Start – można ją założyć przez internet, bez wychodzenia z domu. Tutaj inne interesujące propozycje lokat bankowych.

Tags: , , , , ,